• yaşanan sorunların önüne "ilkel" yollarla geçilebilen cihaz.

http://www.chip.com.tr/…l-sorunu-cozuldu_20860.html
  • sebeke sinyalinin azalmasina yonelik sikayetler uzerine steve jobs'a email gonderen musterilerine "just avoid holding it that way."(bu sekilde tutmayin) cevabini gondermistir... oysaki apple urunun tanitim reklamlarinda telefonu ayni sekilde tutmustur... sol alt koseden tutmazsaniz telefon cekiyor, sol alt koseden tutarsaniz telefon cekmiyor :(
    http://www.gsmarena.com/…way_you_know-news-1763.php
  • piyasayi surdugu bozuk malin bozuk oldugunu kabul etmeyen esnafa benziyor su anda cobs amca... sictikca siviyor..

en komigi de aletin sorunlu oldugu bal gibi ortadayken hala telefonu savunmaya calisan, sabahlara kadar bozuk telefon almak icin kuyrukta bekleyen mallarin varligi...

yuzlerce dolar para vericem telefon alicam, bozuk cikacak sonra da 'bumper kullan duzelir' diyecekler he mi? bumper'iyle sokarim o aleti...
  • - yıl olmuş ikibinon şu mına kodumun insanları niye iletken yaaaeeeğğğ. buldum apple eldiveni yapcaz apple kullananlara özel dicez, takınca acayip havnız oluyooo dicez. itelicez 50 dolardan. (steve jobs)
  • akılalmaz bir defoya sahip telefon. insan inanmakta zorlanıyor böylesi bir hatanın nasıl olur da kalite ve kullanım testlerinde ortaya çıkmadığı.

insanın içinden geçmiyor da değil, bahsi geçen defonun iphone 4g ya da iphone 5'ta aşılacağı.

tamam gerçekten güzel telefon da, benim de amiyane tabirle koyunlaşmış müşterilerim olsa, ben de bir kalite sorununu yeni modelde giderip bir feature olarak sunarım.

"iphone 5, you can hold it anyway you like..."

(bkz: product lifecycle management)
  • feci dizayn hatalarina (anten sacmaligindan daha bile kotu olan, telefonu camla kaplama fantastikligi), at&t gibi dunyanin muhtemelen en kotu servis saglayicisina, itunes'a ve de benim yuksek miktarda apple nefretime ragmen eminim ki en iyi smartphone. tek rakibi htc evo 4g ve o bile yanina yaklasamiyor maalesef. ikisini de bi deneyin kendiniz gorun, uzaktan uzaktan konusmakla ayni sey degil.
  • ingilterede bumper bulunmuyor bu telefon icin. hatta pek cok satici neden bahsettigimi bile anlamiyor. ya saf ayagina yatiyorlar, ya da stiv cobs'un izinden gidip piskinlik yapiyorlar.

(bkz: bi buldurun be)
  • gazetede çıkan habere göre sol elle tutulmaması gerekiyormuş yoksa sinyal kayboluyormuş.
    anlamadığım şey şu, sikindirik çin malı telefonlarda dahi radyo,tv,internet,çift kamera,dokantmatik ekran bok püsür zibilyon tane özellik oluyor. inşaat eldiveniyle de tutsan, ojeli parmaklarla da tutsan çalışıyor. üstelik satış fiyatları da taş çatlasın 300-400tl.
    ama büyük reklamlarla, fahiş fiyata satılan ve satışa çıkacağı gün için, milletin sabahın köründe pastanelerde poğaça dahi fırına sürülmemişken sıraya girip almak istediği telefon sol elle tutulduğunda sinyal almıyormuş.
    ulan arkadaş yok böyle bir rezillik, bu epıldakiler resmen milletle taşak geçiyorlar. "size bunu bu fiyata veriyoz ama sol elle tutmayıverin, o kadar kusur kadı kızında da olur" nasıl bir anlayıştır.
    bu ne lan? insanların elinden düşürmeyeceği bir alet yapıp sol elle kullanılmamasını istemek ne kadar saçma.
    iphone kullananlar abancaklar şimdi çok kötü butonuna ama kardeşim çuvalla para veripte böyle defosu olan bir telefon alacağınıza gidin sonim falan alında verdiğiniz paraya değsin. bari telefonu hor kullanmanın zevkini yaşayın.

neyse yinede ben solak değilim zaten, benim için sorun yok diyenler içinde güle güle kullanın demekten başka bir şey kalmıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/…ji/15151418.asp?gid=373
  • sanıyorum patlamıştır elde. gerçi kullanıcılarının da dikkat etmesi gereken yekpare bir hareketi var. sol alt kısma dokunmayacaklar. hem zaten dokunmatik de kendisi. zor olmasa gerek.

son hadiseler üzerine apple firmasının neler yapacağı meçhuldür.
  • antenle sorununa yazılımsal çözüm gelebilir mi bilmiyorum ama ios 4.1 geliyormuş.

http://www.scroll.com.tr/…iphone-4-e-ios4-1-geliyor
hesabın var mı? giriş yap