şükela:  tümü | bugün
  • apple'ın eylül 2015 ve ekim 2015 arasında üretilen 6slerde ortaya çıkan aniden kapanma ve donma sorunu üzerine yayınlandığı pil değiştirme programı.

iphone 6s’lerinizin seri numarasının 4. ve 5. hanesinde aşağıdaki karakterlerden herhangi birinin bulunması halinde değişimden faydalanabilirisiniz.

• q3
    • q4
    • q5
    • q6
    • q7
    • q8
    • q9
    • qc
    • qd
    • qf
    • qg
    • qh
    • qj

ya da burdan seri numaranızı yazarak kontrol edebilirsiniz.

araştırmalarıma göre sadece pili değiştirmeye meğilliylermiş ama telefonu değişen de var tabi. siz birkaç problem daha yazın kamera mikrofon vs. o zaman telefonu değiştirme ihtimalleri artıyor. telefon değişimi tüm fabrikasyon hataları yüzünden mağduriyet yaşayanların hakkıdır.(apple zorluk yaşatmıyor bu konuda ama dediğim gibi biraz abartmakta fayda var.)

ayrıca 10 günden fazla süren servis sürelerinde yedek telefon vermek zorundalar eğer öyle bir şey olursa bu hakkınızı teknik servislerde mutlaka kullanın. teknik servisler diyorum çünkü apple mağazalarında yani ; zorlu ve akasya avm'de böyle bir sıkıntı olmuyor. tamirat işleminin on günden fazla süreceğini anlarlarsa yeni telefon veriyorlar.

ben telefonumu yolladım geldiği zaman ne gibi safhalardan geçtiğini, nasıl geldiğini tekrardan yazacağım.

edit: 6 gün süren sürecin sonunda yeni cihaz bekleniyor olarak görünüyor.
  • (bkz: apple türkiye) ile tartıştığım durum.

tam olarak aynı sorun yaşanıyor, bana da bu seride üretim hatası olduğunu söylediler.

telefonu değiştirmelerini gerektiğini, ileride fabrikasyon hatası olan bir üründe başka sıkıntılar da çıkabileceğini, garantim bittiğinde mağdur olmak istemediğimi belirttim.

ben rest çektim, telefondaki sözde müşteri hizmetleri danışmanı da rest çekti.

telefonumu değiştirmezlerse durumu tüketici mahkemesi, bu mecra, twitter ve bilimum şikayet var platformunda dile getireceğim.

3k bir telefona verip de fabrikasyon hatası sonucu neredeyse kullanamayacak hale getirdiler. rezillik gibi rezilliktir.
  • ikinci kez ücretsiz olarak yararlandığım pil değiştirme programıdır.

(bkz: #73324576)
  • eşimin garantili telefonunun pilini değiştirmeyi bırak, 500 döngüyü tamamlamamış diye servise almayı bile reddettiler. yani, size yok dedikleri değişim programıdır.

geçen ayın 25.inde garanti bittikten bir hafta sonra tekrar servise verdik ama hala bir sonuç yok. tam bir paralel ürün getirip satan merdiven altı firma servisi gibi davranıyorlar.

apple pişmanlıktır. bunu ben zaten biliyordum da, eşim zor yoldan öğrendi.
  • bugün yaptığım işlem, ilginenler için süreci kısaca özetlersem,
    öncesinde apple servisi aradım, pilimi değiştirmek istediğimi söyledim. telefonumun garantisi bitmişti, telefondaki kişi imei numarasından kısa bir kontrol yaptıktan sonra, şu an bu telefon için ellerinde uygun pil olmadığını istersem pil sipariş edeceğini söyledi, ben de uygun olduğunu söyledim.
    bana pilin 2 hafta içerisinde geleceğini ve akasya apple store tarafından aranacağımı ve randevu için gün ve saat ayarlanacağı belirtildi. dediği gibi de oldu yaklaşık 10 gün sonra apple store tarafından arandım. sipariş edilen pilin geldiğini bana ne zaman uygun olduğumu sordu, bende bugüne randevu verdim.

bugün apple store a gittim kısa bir kontrolden sonra telefonumu teslim ettim. 3 saat sonra gelip alabileceğimi söylediler, 3 saat sonra telefonumu teslim aldım ve değişim ücreti olarak ise 129 tl ödedim.

kısaca süreç bu şekildedir. herhangi bir sorunuz varsa yazabilirsiniz.