• 3 yıl önce "ben iq testi yapıcam lan bundan sonra" demiştim, şimdi anca gerçeğe dönüşüyor demek ki.
    iş arayan, işsiz arkadaşlar alınmasınlar sakın, biraz kafası çalışan insan alınmaz zaten üstüne de hepimizin başına gelebilecek bir durum bu.
    bazen öyle özgeçmişler geliyor ki, siz işe başvuran biri olsanız dersiniz ki " abi bir iq testi alın bence".
    abi'sinin telefonunu veren mi istersiniz, goodgirlsgo_91@zirtnet.com yada qulaqsiz_isyanqar@xmail.com gibi mail adresi veren mi istersiniz, azına 7 tane vivident atıp toplantıda karşımda cakkı cakkı çiğneyen mi istersiniz, iş görüşmesine gelirken "işe almayacaksanız hiç gelmiyim" , "benim ablam o bölgede çalışıyor gelemem" , "sabah kahvaltı var mı?" gibi şeyler söyleyeni mi istersiniz, iş görüşmesinde " valla kuzenlerle akşam bir içtik bir içtik resmen anlamıyorum sizi" diyeni mi istersiniz ?
    iq testi bir çoğumuza ters gelebilir, gelecektir de ama inanın değerinizi arttıracaktır.
    küçük düşürme amacıyla değil yararlı kullanılırsa süper sistem olabilir.
  • bu iş veren denen canlının götü aşırı kalktı tabi işsizlik yüzünden.
    hep ondan amk.

şimdi de 5 çocuk muhabbeti çıktı, yakın gelecekte iş görüşmesine sağlık raporu getirin diyecekler.
    gözü bozuk olanları iş görüşmesine bile almayacaklar, hatta renkli gözlü olmayanı almayacaklar.

iş yapabilite iq'ya mı bağlı amk atom mu parçalayacaklar? alt tarafı bir karşılaştırma tablosu yaptıracaksın sik kafalı!

ayrıca buna yöneticiden başlamak lazım.

benden düşük iq'su olanlar beni nasıl yönetecek? bakkal versen işletemeyecek bir beyinsizin aklına gelmiştir, hop uygulamaya koymuşlardır amk...

çok sinirleniyorum lan. allah eziyet ettiğiniz insanlar kadar belanızı versin.
  • düşük ıq'lu insanların sana emir verdiklerini gördüğünde ister istemez destekleyeceğin durum. en azından adamın zekasının yeterli düzeyde olduğunu bilirsin. kimse kendinden aptal olduğunu düşündüğü kişiye saygı duymaz. en azından ben duymam.
  • yine torpilli olan işi alacağından gereksiz testtir.ikcıları anlamıyorum, o kadar uğraşıp didinip 10 tane test yapın sonunda yukarılardan "emminin kızı bilmemkimi alın işe" densin, ee ne oldu o testler o zaman?
  • yetersiz bir uygulama. iq testi yetmez, işverenler bence önce işe başvuran kişilerin ailesinide çağırsın görüşmeye... bakalım ailesinden yeteri terbiyeyi alabilmişlermi ayrıca bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim düsturu ile başvuranlardan ikinci mulakata yanlarında en iyi iki arkadaşlarıyla birlikte gelmeleri istenemeli. son olarak survivordaki dokunulmazlık oyunlarından feyz alınarak güç ve dayanıklık testlerine sokulmalı.
  • öncelikli olarak görüşme yapan insan kaynaklari elemanina yapilmasi gereken testtir.
  • sözüm meclisten dışarı, ancak cv'sine "goodgirlsgo_91@zirtnet.com, qulaqsiz_isyanqar@xmail.com" yazan birinin zeka seviyesini anlamak için test yapmaya ihtiyaç duyanlara yapılması daha elzem gibi geldi sanki :/

sözlükçüler hariç... şüphesiz onlar bilir, anlar:)
  • iş başvuruları ve mülakatların da sorulan aptalca sorulardır. kısa bir diyalogla anlatmak isterim.

+karşıdaki duvarın yarı çapı ne kadardır.
    -diktörtgenlerin yarı çapı olmaz, dairenin olur.
    + tamam teşekkürler çıkabilirsin.

1 hafta sonra cep telefonu mesajı; mülakat sonucunda aranan özelliklere uygun olmadığınız görülmüştür. başvurunuz kayda geçmiştir, bla bla bla...
  • o kadar sacma soru ve teste eyvallah dedikteb sonra iq testine itiraz etmek mantikli gorunmuyor. akli basinda her insan bunu olumlu karsilar. kim gerizekali insanlarla calismak istesin ki? ister isveren, ister calisan gozunden bakin. zeki insanlardan korkmak disinda bir aciklamasi yok bunun. benzer ozelliklere sahip iki kisiden zeki olanla calismayi secmekten daha dogal ne olabilir ki? calisilan iste mutsuz olmanin ana sebeplerinden biri degil mi gerizekali insanlarla calismak?
  • sirketin gecmisine donuk de yapilacaksa mantikli bir uygulama.
    sirket zekilerle calismayi tercih ediyor da, zeki yeni elemanlar aptal eskilerle calismayi niye hakediyor o zaman?
hesabın var mı? giriş yap