şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: daha iyi troller de gördüm)

ama iyi yoldasın, durmak yok yola devam evlat.
  • ya evet evet iş sağanağı başladı aman diyim kollayın kendinizi.
  • tam olarak da arkadaşın eleştirdiği duruma denk düşen ağlamadır. ağlama demeyelim, kendine değer vermektir. çok zor durumda olmayan insanın tercih hakkını kullanmasıdır.
    günde 12 saat çalışıp üzerine nereye kadar gideceği belli olmayan angarya işlerini yapmaktan, üstüne üstlük maaş alamama riskini yaşamaktan ziyade evde oturulur. hem para harcanmaz, hem de bazı şerefsizler sırtımızdan zengin olsun diye ömür satılmaz.
  • nikahımı da vereyim mi dese yeridir bu arada. böyle iş tanımımı olur .o yoksa bu bu yoksa şu. hammal mı arıyorsun, ırgat mı, çocuk bakıcısı mı arıyorsun garson mu, motorlu kurye mi arıyorsun kendine goygoycu mu belli değil.
  • domalmamızıda istermisin.yani şöyle azdığın zaman yengede müsait degilse domalalım maksat işin görülsün.
    bu entry derhal kaldırılmalı yoksa üniversite mezunu işsizler silahlanıp dağa çıkacaklar.
  • öyle bir algı oluşturuluyor ki; işveren (burada restoran sahibi) restoranın kapısında dikilip yoldan geçenleri kolundan içeri çekerek işe almaya çalışmış sanki. atom mühendisiymiş de alanında iş bulamıyormuş da... ulan, bir restorana iş başvurusunda bulunuyorsan aşağı yukarı bu tür işlerle karşılaşırsın (çocuğu okuldan alma konusu abartı olmuş, orası doğru). hiç bir restoran sahibi size "sen okumuş adamsın, para bizden beyin senden, işin başına geçip bizi geleceğin mcdonald's'ı yap" demeyecek.

ama siz sakın ha çalışmayın, sakın gururunuzu falan incitmeyin. koskoca kayseri pastırma üniversitesi diplomanız var, 2500 liraya mı çalışacaksınız. unutmayız siz, sizinle birlikte aynı okulları bitiren, aynı deneyimsizlikte olan, aynı dilleri bilmeyen yüzbinlerce kişilik sürüden değilsiniz, siz sadece henüz bazı şanssızlıklar nedeni ile potansiyeli keşfedilmemiş geleceğin dehalarından birisiniz.

onun yerine, öğrenim kredisi borçları silinsin diye ağlayın, o yere göğe sığmayan gururunuza bu yakışır.
  • atom mühendisliği okuyup satış-pazarlama elemanı olmak istemeyen kişinin haklı isyanıdır "iş beğenmemek".
  • şey bulup kıllısını aramaya benzer.
  • köle gibi çalışmayı reddedip haklı bir şekilde yapılan eylemdir. "ben fakülte bitirdim, bu işi yapamam!" diyenlerinse neden haklı olduklarını şurada anlatmıştım.
  • istediği mesleğin bölümünü okuyup atanamayanlar var unutmayalım. en önemlisi ise ülkedeki eğitim sistemi yanlış olduğu sürece iş beğenmeyip işsizim diye ağlayanlar olmaya devam edecektir. suçu ağlayanda görmüyorum.