• (bkz: darbe)
  • bunu diyen adama "1 nisan dündü bilader" demek istiyorum.
  • mecazi değilde gerçek anlamı ile insan kanı ile beslenmesine ramak kalmış, dini imanı para patron beyanı.

bi doymadınız amk.

doyumunuzu sikiim "deli cevatın ruh hali ile"
  • ya böyle bir insan evladı gazetelere çıkabilecek bir konumda ya arkadaş ben ona yanıyorum. bu ülke değişmeli abicim 100 senede olsa bu tip adamlar yaşamamalı artık bu toplumda.
  • hiç sorun değil patron, biz ki bir günde 301 kişi ölmüşüz sırf siz daha fazla kâr edin diye, bir cumartesi mi çalışmayacağız, lafı mı olur. pazar günü de eve kahvaltıya bekliyoruz.
  • ne bileyim aklıma geldi birden yoksa yok öyle bir şey.

https://youtu.be/syrtpmt6q10
  • tamam, fabrikalar bir gün veya kaç saatse işte çalışmadı eyvallah. ama bunun sorumlusu işçi mi oluyor ki sen bedelini işçiye ödeteceksin be hey kendini bilmez allahtan korkmaz?
    madem mağdursun, ve madem elektriği satın alıyorsun, aç o zaman karşındaki muhataplara davanı. de ki ben şu kadar zarar ettim sizin elektrik verememeniz yüzünden. benim zararımı tazmin edin. davayı kazanırsan da emsal olsun memlekette. ama açmassın dava falan çünkü biliyosun tabi üçün birini alacağını dimi?
    ya da yok ya ne uğraşıcan, en altta kim var, arkasında devlet-patronlar olmayan kim var, gidip ondan çıkarmaya çalış zararını. allahtan zamanında böyle bir kanun maddesi konmuş...
    ben bunları gördükçe anlıyorum neden zengin olamadığımı / olamayacağımı. vicdanım var çünkü.
  • tam bir patron kafasi beyani. trajikomik.

ekstra calisma ile her sorun cozulur de hakedene hakki olan maasi odediginiz surece.

hem insanlari uc paraya, aclik sinirinda, agir sartlarda calistir, borc icinde yasamalarina sebep ol; hem de elektrik kesintisinde hic bir kabahatleri yokken heba olmus bir is gununun faturasini iscilere kes. baska?
  • aynı cumartesi gecesi siktirsinler kendini bir de işçiler bari.

sürtünmeden çıkan potansiyeli de depolayın hatta.
hesabın var mı? giriş yap