• blockchain - bitcoin & ether wallet

bitcoin cüzdanı kullanımı basit güvenilir olduğu söyleniyor, indirilme sayısına bakarak ne kadar kişinin kullandığını gözlemleyebilirsiniz

arayüzü basit genelde yeni başlayanlar için önerilir.
  • (bkz: #73229688)
    (bkz: #73230585)

google translate'in yaptığını yapan, ek olarak da aradığınız kelimeleri ezberlemek isterseniz favorilere ekleyip, ezberlemelik sözcük kartlarına çevirme imkanı da sunan yandex çeviri'yi burada yad etmek gerek.

versus ver derseniz;
    hemen hemen her şeyleri aynı, yukarıda yazdım yandex +1 diyebilirim.
    google çeviri'de bazen örnek cümle de olabiliyor açıklama içinde fakat hepsinde yok. yandex çeviri'de ise örnek cümle görmesem de kelimeden türeyen deyim örnekleri var.
  • işe yararlardan şunları sayabilirim
    1 maps me - internetsiz haritaya erişim her mekanı bulabilmek
    2 fake gps - konumunuzu istediginiz yere çevirebilirsiniz örnek istanbulda avrupa yakasında olmanız gerekirken asya diye göstermek
    3 moovit - istanbulda yaşayanlar için, nerden nereye gitmek yada hangi toplu taşıma kullanmam gerektiğini detaylı sıralaması
    4 bundle - haber uygulamasıdır turkiye ve dünyada ilk haberler burdan duyurulur sonra tv vs
    5 parallel space - çoklu oturum açmaya yarayan program bir telefonda iki whatsapp iki facebook kullanmak mümkün ve diğer uygulamalar içinde mevcut
    6 çevrimdışı sözlük - yurtdışı seyahatlerinde yardımcı olacaktır
  • tıp okuyan arkdaslar için hayati bir mevzu ses kaydı dinlemektir.
    playstore de musicspeedchancer diye bi uygulama var.
    ses kaydini %220 hızlandırabiliyor tiz bas vs birçok da ayarı var . reklamsiz ve çok işe yarayan bi uygulama.
  • karşı taraf aradığında "ulaşılamıyor" yada "çekmeyen alanda" şeklinde gösteren ama bana da seni şu şu aradı deyu mesaj yada bildirim atan bir uygulama aramaktayım. gören duyan varsa gözlerinden öper selam ederim. mesajlarını beklerim.

edit: sevgili kalrkkent ve delta28 upcall 'u önererwk işe yarar android uygulamalarına bir katkı yaptılar sağolsunlar. bir dürrük kardeşim ise beni forumladığımı ve format sikmetiğimi söyleyerek tebrik etti lakin sonucu gözden kaçırdı. onu da öbüyorum.

sonuç.. upcall işe yarıyor, hem arayan kapalı anonsu alıyor, hem de bana anında bildirim geliyor.
  • (bkz: android messages)

telefondaki sms uygulamasının yerine geçerek sms engelleme gibi faydalar sağlıyor. interneti kullanmıyor ve reklam yok. google ın bir uygulaması olduğu için de güvenilir.
  • androidini kablosuz mouse olarak kullanmak isteyenler için çıkan uygulamalardan multitouch desteği olan birisi için;
    (bkz: mouse kit)

edit: uygulamanın ya adı değişmiş ya da kaldırılmış sanırım. ben air mouse keyboard tarzı ürünlere geçtiğim için ihtiyacım olmadı takip etmedim.
  • ev arkadaşları ile ortak yapılan harcamaları kayıt altına alabilecek ve herkesin erişip görebileceği bir uygulama arayışındayım. 7

kira, faturalar gibi kalemlerin girildikten sonra kimin ne kadar harcadığının da not alınarak takip edilebileceği bir uygulama lazım. bilenler yeşillendirirse minnettar kalırım.

edit: çok sayıda mesaj aldım. herkese teşekkürler, (bkz: splitwise) kullanmaya karar verdik. herkesin kime ne borcu olduğunu da detaylı olarak çıkarıyor, ayrıca dekont ve fiş fotoları da eklenebiliyor. son değişikliklerin kimin tarafında yapıldığını, ne değişikliği olduğunu da ekliyor. çok kullanışlı bir uygulama.
  • sadece reklamlarından para kazanıp bunu sahipsiz hayvanlar için harcayacak bir uygulama var. aynı zamanda sahiplenilecek hayvanlar da mevcut. adı pati app, linki :

https://play.google.com/…ils?id=com.ylmztmz.patiapp

ayrıca bulduğumuz kayıp veya sahipsiz hayvanları da bildirip yardımcı olmaları sağlanabiliyormuş.
  • uygulamalarda önceliğim her zaman pratikliğidir. ne kadar özelliği olursa olsun pratik değilse anında silerim.

screenshot assistant - ekran görüntüsü almak için çok işime yarıyor. eğer telefonunuz sanal tuşları destekliyorsa müthiş ötesi bir uygulama. sadece ana ekran tuşuna basıyorsunuz ve bir kutu geliyor. kırpıp kaydedebilirsiniz. bunu kesinlikle kesinlikle öneriyorum.

adobe scan - belgelerle, ders notlarıyla işiniz çoksa hayat kurtaran bir uygulama. pdf formatına çevirerek istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

snapseed - işini iyi yapan fotoğraf düzenleme programlarından birisi.

samsung internet beta - çok fazla internet tarayıcısı denedim ama bunun kadar güzel değildi hiçbiri. gayet basit ve kullanışlı. aynı isimde bir tane daha var yani beta olmayan o yavaş ve kötüydü. (telefonum samsung değil, bunu da belirteyim)

just rain - adından da anlaşılacağı gibi sadece yağmur sesleri var. ekranda dokunduğunuz yere göre yağmurun şiddetini ayarlayabilirsiniz.

avast passwords - şifre saklama uygulaması. internette kullandığınız tüm hesapların bilgilerine rahatça ulaşabilirsiniz.

yahoo hava durumu - detaylı hava durumu.
hesabın var mı? giriş yap