• istifa etmesi gerekiyor.

şimdi 19 yaşında olan çocuk, 3 yıl önce facebook hesabından "maden ocağında çalışmaya başladım" yazmış.gördüğüm fotoğraf eğer montaj değilse birilerinin hesap sorması gerekiyor.

edit:bilgisi olan yeşillendirebilirse sevinirim.

edit2:bugün sözcü gazetesi'de 16 yaşında başladığını yazmış, facebook adresinden yola çıkarak.
  • türk siyasetçilerinin şapşallığını tescilleyen savunma mekanizmasıdır.

istifa etmenin esprisi zaten kişinin ortaya çıkan iddialardan utanmasıdır. ispatlanınca onun adı suç oluyor zaten, suçluluğun ispatlandıktan sonra istifa etsen n'olacak etmesen n'olacak. önemli olan utanıp istifa etmen.
  • "400+ kişinin ölümünün istifası yetmiyor mu amk?" diye cevap verilesi söylem.
  • "istifa etsen ne olacak yarrağam!" şeklinde cevap verilmesi gereken söz. sanki yerine geçen ondan iyi biri olacakmış gibi. al birini vur ötekine, hepsi aynı bok amına koyayim.
  • genellikle ülkemizde kullanılan, sonrasında mutlaka "ispatlamazlarsa şerefsizlerdir, alçaktırlar, ahlaksızdırlar" şeklinde devam eden söylem. en son hulusi akarsöyledi, insanın "eeeööh yeter be!" diyesi geliyor. arkadaş sen mahalle kahvesinde konuşmuyorsun, sen diplomatlarla filan konuşuyorsun ya. ne demek şerefsizsin ahlaksızsın filan? burda eleştiri tüm liderlere, bakıyorsun aynı sözü kılıçdaroğlu da söylemiş. ha diplomatlara dememiş ama meydanlarda bağırmış yani. siyasi diliniz ne pis be, bari diplomasi dili öyle olmasın. şöyle asarım böyle keserim... bu işler sözle olaydı ohooo. o toplantıda bağırırsın sonra yine aynı adamlara yalvarırsın "olm beni de alsanıza o operasyona, hadi be, geliyim mi abi ben de" dersin.
  • dikkat dağıtmanın en ucuz yolu bile karşısındaki kitleyi böylesine aptal yerine koyamaz. çocuk değilmiş lan 19 yaşında eşek kadar adammış! 18 inde ehliyet almış olsa bir yıllık şoför, hala yaşıyor olup da askerliğe başvurmuş olsa bu sene asker olacak kadar devasa bir adammış meğer. 15 yaşında çocuk değil 19 yaşında kocaman adammış meğer. siz huzursuz olmayın amk. çocuk falan ölmedi... biraz daha kaç gecedir uykusuzum pozu ver, her şeyi bırakıp muskalar yapacağız sana.
  • türk siyasetçilerin otta bokta verdikleri ön savunmadır. gözüne sokarsın hatta götüne bile sokarsın ama bırakmaz o koltuğu öyle gurursuz, onursuz yaşarlar ki bunu da kendilerine erdem sayarlar. kişiliksiz olma sınavında muhteşemdirler.
  • ülkemizde bir siyasetçinin bu sözleri söylemesi, artık o olayın "ispatlanamayacağını" bize göstermiştir. çok tecrübeliyiz bu konuda. bu laflar edildi mi, kısaca şunu demek istiyorlardır; minareyi çaldım kılıfını da hazırladım.
  • "300 kişi öldü ama onlar önemli değil o kadar" demekten farkı olmayan bakan söylemi.ne yani şimdi 300 ün üzerinde ölüden bahsedilirken bu istifa sebebi olmuyor da bir çocuğun ölmesi mi bakan için istifa sebebi oluyor?yersen..!
hesabın var mı? giriş yap