• bu arkadaşa kötü dövüşçü demek çok büyük haksızlık, yavaş demek için de hayatı boyunca hiç dövüşmemiş olmak gerekiyor. kemeri alırken adam resmen ders verdi yahu, darbe nasıl alınır, dövüşte pozisyon nedir, nasıl değiştirilir, ne zaman zaman savunulur ne zaman hücuma geçilir konusunda adama klinik açtı kafeste. bel, diz, omuz ve kafa savunmada ancak bu kadar hızlı ve etkin kullanılabilir bence şu anda daha iyisi yok
    ha yerde nasıl ben hala bilmiyorum çok sıkıştığı bir nokta görmedim, önleyici savunması mı çok iyi yoksa çok mu akıllı emin yoksa tamamen bala göte mi hal böyle bilemiyorum, bir yoel romero maçı bu yönünü dener.
    onun dışındada bana çok ilginç gelen bir hal var, hooker ile antrenörlerini paylaşıyorlar, yani hooker maç yaparken tek başınaydı bu arkadaş kuliste, sonra çıkıp karogrefi ile dans etti, sonra kafese girdi, buffer ismini okuyana kadar çok rahattı, hatta fazla rahattı, isimler okundu ve dövüşe girdi, görmesi inanılmazdı. o kafese girmek, ringe çıkmak bambaşka işler, o kadar rahat olup bu performansı çıkartmak, mükemmel bence.
    nakavt gücü yok muhabbetini de hala yapanı allah çarpar yahu, karşısındaki adam whittaker, nakavt etti, daha ne yapsın.
  • çok yetenekli bir dövüşçü.

seyir zevki çok yüksek. kickbox köken olduğundan oyunu yere fazla indirmeden ayakta dövüşüyor.

sikletine göre uzun boyu ciddi bir avantaj. çenesi yeterince sağlam.

whittaker gibi uzun zamandır kemeri elinde tutan birine karşı net bir şekilde dominant dövüştü ve maçı kazanacağı da aşikardı.

daha önce silva dövüşünde de çok beğenmiştim. bu adam yıllarca kemeri elinde tutabilir.
  • izlemesi keyif veren bir dövüşçü adesanya ama yerde dövüşemiyor çok malesef. şu ana kadar takedown denemeleri ve takedownlardan çok sağlam çıktı yer savunması iyi duruyor. sağlam bir güreşçi kendisini mahvedecektir malesef ki. mma'in acı gerçeği bu ayakta ne kadar iyi olursan ol güreş bokstan her zaman büyüktür, herhangi bir kural düzenlemesi olmadığı sürece. adesanya bu skorunu sürdürmek istiyorsa, jon jones tarzı birşeye evrilmeli ama jon jonesta güreş kökenli. ayakta iyi olan, yerde o kadar iyi olmayan dövüşçü.
  • mma'ya geçiş yapmadan önce alex pereira tarafından nakavt ile paketlenmiştir. maalesef ki karma dövüş sporlarında güreş alt yapısı olanlar tarafından tokatlanacaktır. tekme ve yumruk kombinasyonları iyi ama rakibi sağlam biri çıkar ise işi çok zor. şimdilik çok iyi gidiyor. umarım maç seçerek devam eder.
  • bugünkü kemer koruma maçında neredeyse dövüşmeden maçı kazandı. tamam şampiyonsun kemeri korumak amaçlı maça çıkıyorsun ama biraz olsun dövüşseydin bari. seyir zevki inanılmaz düşük bir maç oldu hatta seyirciler baya tepki gösterdi aksiyon olmamasına.
  • kemer zaten onda olduğu için aşırı reaksiyona girmesine gerek yoktu. romero’nun bitirmesi gerekiyordu, yapamadı. jon jones yürüyerek 2 defa kemeri koruduysa, izzy’nin de buna hakkı vardır. bu kadar defansif bir romero beklemiyordu. üzerine gelindikçe iyi dövüşen biri çünkü. kontra vuruşları ve takedown defansı en büyük artıları.

kötü bir maç olsa da, bu adam steroid torbası borrachina’yı yamultur.

söylemiştim.
  • (bkz: israel mobolaji temitayo odunayo oluwafemi owolabi adesanya)
  • resmi aciklama yok ama espnde okuduguma gore 20 eylulde ufc 253 te costa ile planan bir maci gorunuyor. romero maci bok gibiydi. umarim bu mac bol aksiyonlu olur ama icimden bir ses romero maci gibi sik bir mac olacak ve jones macinin hatrina israel sampiyonlugunu koruyacak diyor. hayirlisi bakalim.
  • paulo costa maçında çok pis dayak yiyeceğini düşünüyorum. paul costa şimdiye kadar karşılacağı en sert dövüşçü. hem namağlupluğunu hem de kemeri kaybedecek.
hesabın var mı? giriş yap