• yakında açılması muhtemel yeni bir istanbul vakıf üniversitesi.
    (bkz: bekliyoruz)
  • istanbul sefaköy'de çirkin bir binada eğitim-öğretim yaşantısına başlamış olan okul.
  • puslu bir sonbahar günü, otobüs camından görüp de dumurlara uğradığım, ilköğretimsi üniversite.

(bkz: mantar gibi bitiyorlar durduramıyoruz)
    (bkz: her apartmana bir üniversite)
  • (bkz: john üniversitesi)

istendiği kadar dalga geçilsin, napılırsa yapılsın, halihazırdaki ve potansiyel öğrencilerin feryatlarına rağmen böyle bir trend var ve bu universiteler böylece, yani kişilerin birinci adı formatında isimlerle, açılmaya devam edecek gibi görünüyorlar.

(bkz: arel)
  • istanbul sefaköy'ün girişinde kiler alışveriş merkezi olarak bilinen binayı alıp, inanılmaz derecede güzelleştirip hizmete açan eğitim kurumudur. okul açılmıştır ama eğitime 19 kasım 2007'de başlanacaktır.
  • küçükçekmece sefaköy'de eski kiler market'in yerine açılan üniversite. öğrenciler otobüs durağını şenlendirmiş, önceden böyle değildi.

kiler kapandığında "yerine ne açılacak?" diye sormuş olup "üniversite" cevabını alsaydım gerçekten dumura uğrardım. gel gör ki açıldı ve orda olmasına da alışıldı.
  • ilk gördüğümde, gözlerime 'inanamadığım' değil, 'inanmadığım' üniversite. birinin bana kötü bir şaka hazırladığını düşünmüştüm. peki sonra sözlükte de görünce, inandım mı, gene hayır. biri bana ülke çapında şaka yapıyor*.
  • insanların fikri olmadan yorum yapmalarını yanlış bulduğum, ar-el yapıyorsa kalitelisini yapacağına inandığım üniversite.
  • universite olabilmek icin tum onsartlari saglamis universite.

vizyon/misyon belirlenmis.
    bilgisayar vs altyapisi kurulmus. (fotograftan anlasilan o.)
    yerleske/yurt falan var. (istanbul'un 7 ayri tepesine dagilmis gibi geldi bana. gerci istanbul'lu degilim, tamamen kicimdan salliyorum.)
    en onemlisi maket dizayn ettirilmis. (15 yil sonra kullanima acilacak olan kampus/bina vs maketi.)

butun onemli isler halledilmis. geriye hoca bulmak kalmis ki, en kolayi. ne diyelim, hayirlisi.
  • istanbul - sefaköy'de bu sene açılan vakıf üniversitesidir.yeni kampüsü ise seneye istanbul - tepekent'te açılacak ve istanbul'un 2. en büyük kampüsü olucaktır.
hesabın var mı? giriş yap