• (bkz: 25 mart 2020 istanbul havalimanı'nda işten çıkarmalar) olacak başlığın başlık sınırına takılması durumu.

(bkz: sars-cov-2) salgını sonucunda sayın cumhurbaşkanı işverenleri uyarmasına rağmen işten çıkarmalar başladı. hemde işten çıkarmaların başını bu milletin a.... koyacağız diyen kişilerin sahibi olduğu istanbul havalimanı çekiyor.

böyle bir ortamda böyle bir günde utanmaz arlanmazlar 52 temizlik işçisini işten çıkartmışlar. bu milletin a... koyacağız diyenler gereğini yapıyorlar utanmaz arlanmazlar. https://tr.sputniknews.com/…soneli-isten-cikarildi/
  • devlet tarafından yolcu garantisi verilen, belirlenen yolcu sayısına ulaşılamazsa, zararı vergilerimizle karşılanan, yani uçuş sayısı düştü diye zarar etmesi mümkün olmayan bir işletmenin gerçekleştirdiği işten çıkarmalardır.

yazık, günah. bu adamları ve kendinizi zenginleştirirken bizi yoksul kıldınız.

ve sonuncunda zenginleştirdiğiniz adamlar toplumsal bir olayda, insanları sırtından ilk bıçaklayanlar oluyor. fırsatçılık yapıp insanları işsiz bırakıyor.

hepinizin allah belasını versin.

edit: garanti
  • 10 yıl sonra olası bir kıbrıs kapalı maraş adayı asrın lideri cumhur reisimizin akıllara zarar projesi şaşırdık mı hayır
  • cumhurbaşkanı işverenlere seslenip kimseyi işten çıkarmak yok haa! derken samimi miydi ki?
    en büyük sendikanın faydasız başkanı işverenlere seslenirken samimi miydi?

***sağlık bakanı, sahibi olduğu hastanelerdeki işten çıkarma iddiaları sorusuna -ilişiğimi kestim, 1.5 yıldır beni kaç kez görmüşler sorun bakalım diye kaçamak cevap verdi.
    ***milli eğitim bakanı, (özel okul sahibi) eğitimin askıya alındığı bu dönemde, ekonomisi bozuk ailelerin ödeme zorluğu da çektiği hesaba katılarak sorulan -eğitim ücretleri ödenmeye devam edilecek mi? sorusuna -telafi edeceğiz, siz de ödemeye devam edeceksiniz dedi.

devlet erkanindan birisi bile çıkıp fakir fukara, gündelikçi, esnaf, işçi vs... merak etmesin bu süreçte masraflar devlet babadan açıklaması yapmıyor. yapamaz. beklemek saflık olur zaten.

ne bekliyordunuz ki, havaalanı, taşeron şirketler, büyük holdingler, belediyeler özetle küçük büyük tüm kurumlar patır patır dökülecek, işçi çıkaracak.
    bir zaman sonra da teşvik paketlerinden hibelerini alacaklar.
    işçiye maaşlıya ne olacak, bankalar kredi pompalayacak. yine borca batacağız.
    bizim çöplüğün kaderi bu. yapacak birşey yok
hesabın var mı? giriş yap