• uçaklarda gecikmelere sebebiyet veren durum.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…ra-izin-vermiyor.html

“istanbul'da etkili olan yağış ve şiddetli rüzgar hava trafiğini de olumsuz etkiledi. istanbul havalimanı'na iniş yapamayan uçaklar marmara bölgesi üzerinde tur atmak zorunda kaldı. dünyadan havacılık verilerini sunan flightradar24 sitesine göre istanbul havalimanı bugün dünyada en fazla rötarın yaşandığı 5. havalimanı oldu.”
  • bizi kıskanan dış mihrakların dev vantilatörler kurarak oluşturduğu rüzgardır.
  • bilimle aşık atılmaz.

ders olması gerekirken olmayacak sorun yaratmadır.
  • haber yarım saat önce girilmiş. 5. sıradan önce 4.lüğe daha sonra da 3.lüğe çıktı yoğunlukta. kaynak

allahın izniyle bu alanda da dünya liderliğine doğru gidiyoruz.

edit: ayrıca ilk 10'daki havalimanlarına bakınca 72 km/s ile fırtına sebebiyle gecikme yaşayan tek havalimanı burası. an itibarıyla inişlerde 37dk, kalkışlarda ise 40 dk gecikme yaşanmaktadır.

edit2: kutlu yükseliş devam ediyor. şu an 2. sıradayız. sıradaki rakip zorlu londra ekibi ama umudumuzu kaybetmeyelim!

edit3: kendimi boşluğa bıraktığım bir aralıkta 1.sırayı da görmüşüz. bol bol mesaj kutuma uyarılar gelmiş geç de olsa düzeltelim. katkıda bulunan herkese teşekkürlerimizi iletiyoruz.
  • bilime karşı meydan okumanın bir sonucudur. pistlerin yönlerini belirlemede, ilgili arazinin iklim verilerini (kus göç yollari da dahil)geriye dönük olarak elde etmek mümkün ve elde edilen hiçbir veri ışığında tasarım ve planlama yapılmadığından( çünkü farkli yonlerde pistler yapmaya kalksalar muhtemelen dolgu vs. sebepleriyle daha maliyetli olacakti) son derece olağan bir durum. maliyetten kacarlarken, havayollarının sırtlarına maliyet yuklediler, hem yerde hem havada.
  • ya şimdi bunu eleştiren hain olur, işbirlikçi olur, seviniyor olur; iktidar gitsin de nasıl giderse gitsinci olur.

kanal o rüzgarı kesecek diyen olur; olur oğlu olur.

benim artık sinirlenmeye bile mecalim kalmadı. müthiş bir bezginlikle okuyup, ekşi ekşi gülüp geçiyorum.
  • höst dediğim durum. kim oluyor da rüzgar reisimizin açtığı havalimanına karşı fiyu fiyu yapıyor. onlar açtı diğerleri çatladı. hatta ordan canlı yayın yapıldı ince gözlüklü sekreter tipli mini etekli sunucu da bakın buna karşı çıkanlar neler demiş diye haber yaptık izleyelim demişti. rüzgar deprem falan yıldıramaz resimizin yaptığı şeyleri. höst lan!
  • haritaya ancak şimdi linkten baktım da, adı istanbul havalimanı olan havalimanı niye tekirdağ’a inşa edilmiş anlayamadım.

ayrıca inemezlerse oraya çevrede bir sürü havalimanı var, oralara insinler hızlı trenimiz var onunla istanbul’a gelirler nedir yani bu atıp tutmanız, hayret bişi ya.

edit : tekirdağ’da yaşayan suser bir arkadaş diyor ki, “ tekirdağ’a da inşa edilmedi. “ nasıl bir yere havalimanı kondurdularsa artık, her yere uzak amk :)
  • daha bu iyi hali. kar firtinasinda neler olacak acaba allah korusun.

bugun sozlukte hala 'iyi ki yapmis cekemiyorsunuz kanal istanbulu da yapicaz bakacaksiniz mal mal' diyen bir mal kahpecik vardi.

bi tarafina girsin marmara uzerinde donen o ucaklar.
hesabın var mı? giriş yap