şükela:  tümü | bugün
 • harika bir yer. kücüklügümden beri annemler sayesinde gidebildigim, simdi ben de istanbul üniversitesinin bir parçasiyim *, artik annemler olmadan alirim arkadaslari atarim arabaya giderim*** dedigim anda özellestirme haberiyle karsilasip yikildigim yer. mafyalara peskes cekilecegi kesin olan mekan.
 • servisin igrenc otesi, acik bufe yemeklerin 2 tabaginizi dolduramadan kaldirildigi, tum servisin hesabi odeyinceye kadar duzgun olan daha sonra sizi tinlamadiklari otoparkinin da 5 milyon oldugu yer.
 • onlarca kez gitmiş biri olarak; servisin gayet düzgün,açık büfenin çeşit bakımından zayıf fakat 5 tabak yeseniz de yeterli,fiyatların bir sosyal tesis için fazlaca,konum ve manzara bakımındansa boğazdaki en iyi restoran olduğunu söyleyebilirim.bu arada otoparkı da ücretsizdir;para verenler muhtemelen yandaki gece kulübü-lokanta karışımı mekanın otoparkına bırakmışlardır arabalarını.
 • öğrencilik yıllarımda "profesörler evi" olarak geçen yerdi yanılmıyorsam... manzara güzeldir. mezuniyet yemeğimiz için açmışlardı orayı bize...
 • bir kaç yıl önce maliye bakanı unakıtan tarafından butik otel, turistik tesis, köşk, restoran gibi birşeye dönüşürürüz maksadıyla yoklanıp el koyma teşebbüsünde bulunulduğu ve dönemin rektörü kemal alemdaroğlunun geri püskürterek maliye bakanlığının bu sevdadan boş döndüğü öğrencilik dönemimde gitmek için canattığım şukela tesisdir.
  ayrıca istanbul üniversitesindeki bölüm başkanı/temsilcisi öğrencilerle yine öğretim görevlileri zaman zaman toplantılarını burada yapmaktadır. kendimden biliyorum her toplantı bitminde hocalarımın "başka sorusu olan yoksa bitirelim toplantıyı" şeklinde beyanı sonrasında,

  "değerli hocalarım pek sevgili öğrenci arkadaşlarım bu toplantıların sayısının fazlalaştırılmasını daha sık olmasını diliyorum, yani yanlış anlamayın boğazdır manzaradır yemektir balıkdır filan gibi şeyleri inanın aklımdan geçirerek bu önerimi yapmıyorum. maksadım sorunlarımızı daha fazla detaylı irdeleyelim saygılar."

  şeklinde henüz bir kaç yıl öncesine kadar öğrencilik dönemlerimde, takılan kaset gibi sürekli tekrar tekrar aynı önerileride bulunmama sebeb olan enfes manzaraya sahiptir. ah rakı balık da olsa o toplantılarda tadında yenmicekti.
  sırf bu güzel tesisten faydalanmak için bölüm temsilcisi olmuştum üst üste kaç yıl boyunca. arkadaşları herseferinde eticin ile kandırarak oy toplardım.*
 • mezun olduğum okulumun güzel tesisi. manzarası konumu çok güzel ancak servisi bir o kadar kötü. bir keresinde otoparka verdiğim arabamı patlak bir lastikle geri aldım. işin tuhafı bir telle lastik yandan delinmişti. bir alternatif olarak baltalimanı polis evini önerebilirim...
 • gelen davetlilere kafa tutan, karşısındakiyle kibar konuşmayı bilmeyen otopark görevlilerine sahip bir mekandır. evet baltalimanıdır.
 • ayiptir soylemesi bogazda kahvalti yaptiktan sonra emirgan'a dogru giderken istanbul universitesi ogrencileri olarak bizim de dikkatimizi cekmisti. sorduk ki sadece ogretim uyelerine hizmet veriliyormus. ben de "yillik uye fiyati ne kadar" diye sordum. sonradan ogrendim ki ogretim uyeligi daha baska bir seymis.
 • hep merak ederdim, dün ilk defa gittim. girişte kimlik filan da soran olmadı. sadece hesap öderken, istanbul üniversitesi'nden misiniz diye sordular. evet deyip öğrenci kimliğini uzattım. istanbul üniversitesi mensuplarına ek indirim mi yapıyorlar bilmiyorum ama... mekan fatih sultan mehmet köprüsünün yanı başında, şık bir mekan. diğer kamu personeline de açık olduğu ilanı var.

  bir gün gidelim adem abi.
 • alkol servisini kaldırmış mekandır.