• tam ortadoğu ülkesine yakışır hareketler bunlar. kan var, gözyaşı var, bombalar da tamam. çoluk çocuğun suçsuz yere öldürülmeleri de mevcut. e hani benzin niye hala ucuzlamadı oc ları?
  • son 1 haftadır yaşanan olaylarla gergin olan bünyeyi iyice germiş olan durumdur. işim gereği ne yazık ki metroyu kullanmaktayım, allah belanızı versin korkuyla yaşar olduk be!
  • bu uyarıyı görmeden önce, bir haftadır metroya her bindiğimde aklıma gelen bir şeyin resmi dile dökülmüş hali...

osmanbey hattını kullandığımı bilen sevgili dostlarım sağ olsunlar, mesaj atıp duruyorlar. onlara söylediğimi buraya da yazayım.

önce içimde kalmasın diye: türkiye faşist lafını öğrenince nasıl her şeye ve herkes faşist dediyse şimdi de herkese terörist demeye başladı. bombalayana değil, bombalanana terörist denilen bir ülkedeyiz.

neyse...

terörün amacı budur. sivillere yönelik şiddet eylemidir, evet, ama esas amacı orada burada insanları öldürmekten çok kalan çoğunluğa korku salmaktır. hiç olmadı, tedirgin etmektir. tedirgin miyim, korkuyor muyum? hiç dersem, yalan söylemiş olurum ama yine de biniyorum. binmeye de devam edeceğim. bu ülkede bok yoluna gitmenin envai çeşit yolu var, çok şükür... hangi birinden korkayım, korkuyla yaşanır mı?

daha dün merter'de yolun ortasında elinde silahla dayılanarak havaya sürekli ateş eden bir tip gördüm. yolun ortasında. kenarda çocukların olduğu yeşillik bir alan var. araçlar da cabası. amcam nasıl delikanlı, nasıl delikanlı. öyle 1-2 el ateş etmek de değil. 2-3 hafta önce yine elinde silahla, bu sefer havaya da değil, ateş eden bir tip bizim sokağımızdaydı. birkaç gün önce şişli'de kavga ettiği adamın kafasına kurşun sıkan biri var. omuz çarpışmasından adam öldüren var. demem o ki, ülkenin yarısından fazlası zaten delirmiş. ülkenin bir yarısı, diğer yarısından nefret ediyor, birbirini boğazlamaya hazır. zaten tedirginiz, bir de metroya binmekten korkup birilerinin ekmeğine yağ süremem. yeter be.

sonuç: savaşa hayır! inadına barış!
  • bu bomba uyarısından sonra ne yapmamız gerekiyor diye düşündüren açıklama. istifa, edip eve mi kapanalım? evde oturup böyle bir şey yaşanmasın diye dua mı edelim? her gün gidiş geliş 2 şer defa kartal-kadıköy metrosu, marmaray ve yenikapı metrosu kullanan biri olarak söyleyebilirim ki bunların hepsi bir terör saldırısına en açık hedeflerdir. silahsız 3-5 güvenlikle koruyabileceğin yerler değiller maalesef. saat 18:00 de marmaray'a binen bir canlı bomba, dünyanın en korkunç terör saldırısını gerçekleştirebilir.çok korkuyorum sözlük :(
  • metro kullanmayalım da uçalım mı, ışınlanalım mı diye sormak istediğim uyarı.
    güvenlik görevlisi sayısı arttı mı, polis sayısı arttı mı, hayır.
    tamam o zaman, biz dikkatli bir şekilde patlarız, ok.
  • valiliği tebrik etmek istediğim açıklama. işe gidiş gelişte kullandığım güzergahta ne var ne yok hepsiyle ilgili uyarmış. sağolsunlar.
  • "her şey plana göre gittiğinde kimse paniklemiyor. plan korkunç olsa bile.
    yarın basına, bir çete üyesi vurulacak, bir kamyon dolusu asker havaya uçacak desem kimse paniklemez.
    çünkü plana uygun olur. ancak küçük bir belediye reisi ölecek desem herkes kafayı yiyor."

the joker

bize de bir batman lazım sanırım. gerçi onu da tarlabaşında falan bıçaklarlar kesin.
  • şaka gibidir.

(bkz: lider ülke türkiye)
  • sabah akşam kullandığım metro hattı için yapılan uyarılardan biri. şayet ölürsem hiç kimseye hak helal etmiyorum. ahan da hodri meydan.

inanmak istemesem de yüksek ihtimal verdiğim uyarıdır da aynı zamanda. işin geyiğini bırakacaksak bir kenara; bombalamayı yapsa yapsa ışıd yapar. bu hatları kullanan çok sayıda ışıd tipli adam görmekteyim. falan filan.

neyse efendim, korkmayın ölmekten. öyle ya da böyle öleceğiz nasılsa. rahatınıza bakın.
  • hali hazırda zaten her günü survivor olan, karambole yaşayanların şehir için beni çokta tedirgin etmeyen uyarı.

yetişkin bir istanbullunun normal bir günde karşılaşabileceği tehlikeler;

- metroda kıçına aniden inşaat demiri girebilir,
    - otobüs durağına minübus dalabilir,
    - metrobüs yoluna tır girebilir ve/veya metrobüs yoldan çıkabilir,
    - kasası açık giden kamyon üst geçidi yıkabilir,
    - metrobüs'te şöförle tartışan yolculardan biri silahını çekip sağa sola ateş edebilir,

metroda kıçınıza inşaat demiri girebilir demiş miydim ?
hesabın var mı? giriş yap