• şimdi kargalar önümde ceviz kırarken düşündüren olay. son bir senedir neredeyse hiç göremedim bu hayvanları.

edit: istanbul’da olsun arkadaşlar sizi kıracak değilim. ama işin özü için hiç birşey yazmayıp sadece de-da eki için yazmaya gelen s*kişik sürüsüne buradan iş bulmalarını öneriyorum.

edit2: bir de büyük harf - küçük harf kuralının olmadığı bir platform içerisinde türkçe öğretmenliği taslayan daly*rakları serçeler s*ksin.

edit3: başlık düzeltilmiş. emeği geçene teşekkürler.
  • yanlış tespittir. daha bu sabah görüştük kendileriyle.
  • belki de artık büyüdüler abisi.
  • emirgan korusunda sayılarının azalmasına kaza yapan bir gemiden etrafa yayılan ve emirgan'da üreyen papağanların neden olduğu düşünülmektedir.
  • (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek) trendine uymuş kuşlar.
  • serçeler de esasında az istilacı, az orospu çocuğu değillerdir.
  • tövbe de lan. serçeler bitmez. bı kere bıdı bıdı yürüyen güvercinden hızlı, salak salak üç çöp koyup üzerine yumurtlayan kumrudan fersah fersah daha fazla akıllıdır serçe. inanmayan bir parkta ayaklarının yakınına ekmek atarak deneyebilirsiniz. bakalım ekmeklerin çoğunu serçe mi kapıyor güvercin mı?

karga ise sıklet olarak daha çok martı ve kedilerle rekabet halinde. bizim burada bi game of thrones kargası var kediler ancak kendisi doydugunda yanasabiliyor mamalara. serçe falan ilgilenmez onlar. tenezzül etmez.

çatal kuyruklu çığlık çığlığa uçan kırlangıçlar da veda ediyor kışın gelmesiyle. yakında "tikitiktik" diye oten yarım serçe boyunda kızılgerdanlar iner parklara yükseklerden.

ayrıca vicdanı olan en azından mutfağında kelebeklenen bulguru mercimeği falan koyar pervazina balkonuna. kuşlar dünyanın en güzel canlilaridir. az sahip çıkalım.
  • asıl istanbul'da serçe kalmaması daha üzücü.. istanbul da serçe kalmadıysa türkçe dersini ekmişsin demektir..

edit: ooo küfür edilmiş. neyse ki işim gücüm var dostum. ama istersen seni bir terbiye edici kuruma yerleştirelim, zira ihtiyacın var gibi duruyor.
  • gerçeği yansıtmayan olaydır. istanbul da serçelerde vardır. nitekim semte görede değişebilmektedir.

(açıklamamı anlamasının yanı sıra, yazarın de-dalarımı da anlamasını bekliyorum)
  • gel kardes beylikduzunde bol var. kargalar ile de birlikte yasiyorlar. bence agaclar azaldi diye belki de saklanamiyor olabilirler.
hesabın var mı? giriş yap