• evet arkadaşlar. world cities culture forum sitesindeki istatistiklere göre halka açık yeşil alan ve park oranı en küçük olan metropol istanbul. durmak yok, yola devam.

kaynak
    http://www.worldcitiescultureforum.com/…and-gardens

peşin edit: dubai %2 ile ilk sırada aslında ama onu da saymayın bir zahmet. orası zaten çöl.
  • yarrak gibi bir şehir için fazla bile olan yeşil alan oranı.
  • yeşil alan derken park ve bahçelerden bahsediyor. tabii malum ülkemizde var olan parklar bahçeler yerine bile avmler, hanlar, saraylar, medreseler, kışlalar yapılmaya çalışıldığı için şaşırtmamıştır.
  • beyler yüzü ikisi mikisi kalmadı memleketin anasını ziktiler zaten mk yeşil meşil meselemi şimdi.
  • valla dünya sadece istanbul'dan ibaret değil ve diğer şehirlerde de durum farklı değil.

her yer bina her yer bina. benim ruhum sıkılıyor.

bir de gördüğüm çiçeklerin, ağaçların resmini çekiyorum diye feminen davrandığımı düşünüyorlar.

boğuldum lan ımını kıdıklırım.

asrın hüsranı bu yahu. topraktan uzaklaşıp topraktan nasip beklemek gibi bir hıyanetin de baş temsilcisi durumundayız.

lan köyümde bile ağaçları kesip villa yapıyorlar.

buradan köylülerime sesleniyorum: götünüze girecek ama o krediler. göreceğim ben sizi !
  • yeterli miktarda alandır. bize yeşil alan değil yeşil dolar lazım. hem ne ulan öyle ağaç mağaç çim. 1 2 tanesini sökünce millet olay çıkartıyor. ağaç yoksa olay da yok. hem bilmem kaç milyar sen milyon trilyar ağaç dikilmiş memlekete. geçiniz efenim bunlar hep ağaç lobisinin işi. millet uyandı.
  • bu millete fazla orandır. daha o mangalları saksıların üzerinde yakacaklar inşallah, umarım sahil yolu adı verilen mangal mekanlarına da hizmet gider. bize gri lazım. ölümüne beton, ölümüne kalekim ulan!1!1
  • araplar yeşil sevmez. biz de senelerdir arap kafasıyla yönetildiğimiz için şaşırtmamıştır.

onlar bina sever, avm sever, kapalı klimalı lüks alanlar sever. yapalım bir ülke boyunda bir avm gidip yerleşsinler de kurtulalım amk.
  • amsterdam ne lan öyle oha. hollanda'da konut sıkıntısı var diyorlar bir de sözde demek adamlar yeşile kıyamıyorlar. ortalama bir konut kirası 800 euro'dan başlıyor hollanda'da.
hesabın var mı? giriş yap