• hayatımda beni çok mutlu eden büyük küçük çok şey oldu ama en çok mutlu eden hangisiydi diye sorsalar kuşkusuz işten erken çıkmak derim.
  • acaba ne yapsam heyecanıyla, normal mesai bitimine denk gelen süreye kadar hiçbir şey yapamamaya da sebep olabilen bir görgüsüz telaştır.
  • lise günlerine geri döndüren inanılmaz şey.

lisedeyken de bu saatlerde evde olurdum ve en önemlisi güneşin açısı, dünyayı, etrafı ve evi aydınlatması da aynı bu şekilde olurdu. hava da aynı böyle kokardı. işte böyle olunca da doğrudan geri gidiyorsunuz zamanda.

eylül'de gel...

(bkz: hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı gerçeği)
  • cuma günlerinin vazgeçilmezidir.
  • an itibariyle patroniçeme gidip " ben artık çıkayım " diye belirtmemle içinde bulunacağım durum. çok zevkli lan.
  • "ulan insanmisim ben megersem!?" dedirten eylem. hele evden mutlu mutlu cikip, $uursuz ve sinirleri tepesinde bir is arkadasinin azar(!)ina maruz kalmissaniz, disarida hava adeta yaz havasi gibiyse, kisa kollu giyinmis insanlar dondurmalarini yiyip suratlarini günese vermis kafelerde oturuyorlarsa;"eyt skerim lan ben böyle izdirabi" diyerekten bilgisayar, telefon ne varsa kapatarak "iyi degilim" diyerekten cantanizi aldiginiz gibi is yerinden cikarsiniz. sonra degisik bir mutluluk kaplar icinizi, insan oldugunuz zamanlari özlersiniz...
    parka gidersiniz, kafeye gidersiniz, uzun zamandir konusmadiginiz insanlara telefon acar hal hatir sorar, dertlesirsiniz... eve gelir cay demler, kek yersiniz ve guzel yemekler yaparsiniz. daha ne olsun...
    zamaninda okulu kirarken de mi ayni seyleri hissederdik acaba? dünya o zamandan beri cok kirlendi ama...
  • küçükken tebeşir almak için dersten çıkmak neyse büyüyünce işten erken çıkmak da odur.

(bkz: çocuklar gibi şendik)
  • kar yağdığı için işyerin servisleri erken kaldırıyor ve bu nedenle erken çıkıyorsan bil ki bunun adı yetişkinler için kar tatilidir! mutluluğu ise ilkokuldaki çocuğun sevincine eşdeğerdir.
  • işten erken çıktığı halde servise yetişemeyen arkadaşlar için üzüntüye de vesile olur.

metrobüse binmek sıkıntı değil, metrobüs durağına gidebilmek sorun.
  • eve gelene kadar insanı mutlu eder. ama eve gelince mutlu sondan ne kadar uzakta olduğunu gösterecek bir şeyler mutlaka çıkar. ben yolda bu başlığa yazmayı düşündüm. buraya yazmak için bambaşka cümlelerim vardı aslında ama;

(bkz: #38179665)
hesabın var mı? giriş yap