• götüm götüm terlemek...
  • zamanında kadıköy'de büyük bir bilgisayar firmasında çalışan arkadaşım vardı. hem muhasebe müdürü hemde teknik bölümün müdürü. o dönemde 9 tane asgari ücret alıyor. işin yoğunluğundan ve stresinden sürekli şikayet etmekte ve ayrılacağını dile getiriyordu. sonun da ayrıldı. şu anda 1,5 asgari ücrete çalışıyor. şimdide yaşadığı pişmanlığı anlatmakta.

(bkz: keşke deme iyi düşün)
  • seneler önce ofis çalışanlarımızdan biri , patrona sinirlenip istifa ediyorum , yeter artık diye bağırıp sekreteri arayıp taksi çağırın ben gidiyorum dedi. daha sonra şirket ortaklarından biri geldi gürültüye adama sarılıp ağlamaya başladı ve işine devam etti böyle tipler de var yani yok değil.
  • tam olarak ne kadar süre sonra pişman olunduğu çok önemlidir.

hemen pişman olunursa durum kurtarılabilir veya durumun üzeri kapatılıp istifa sonrası yeni bir başlangıç yapılabilir.

uzun bir süre sonra pişman olmak daha kötü. istifa sonrası atılan adımların da yanlış olduğunun habercisidir.
  • önemli olan sakince karar alabilmek. bir anlık hareketle yapılan davranışların çoğu pişmanlık doğurur.
    yeter ki düşünerek hareket et. pişmanlık diye bir şey yok.
  • dolarla maaş alıyordu
  • akla şu sahneyi getiren durum.
  • iyice düşünülmeli diyen olmuş zaten.benim önerim kesinlikle başka bir iş bulun veya en azından aramaya ,sağa sola haber salmaya başlayın ayrılmadan.zaman kötü beyler,bayanlar.boşta kalacak zaman değil .
hesabın var mı? giriş yap