şükela:  tümü | bugün
  • bir anlık gazla fevri hareket etmek suretiyle edilen istifanın ardından hissedilen pişmanlıktır. giren şemsiyenin açılmadığını bir kez daha uygulamalı olarak görecek kişidir.
  • gereksiz bir şeyi aldıktan sonra veya bir gecelik ilişkinin sabahında da yaşanır
  • götüm götüm terlemek...
  • zamanında kadıköy'de büyük bir bilgisayar firmasında çalışan arkadaşım vardı. hem muhasebe müdürü hemde teknik bölümün müdürü. o dönemde 9 tane asgari ücret alıyor. işin yoğunluğundan ve stresinden sürekli şikayet etmekte ve ayrılacağını dile getiriyordu. sonun da ayrıldı. şu anda 1,5 asgari ücrete çalışıyor. şimdide yaşadığı pişmanlığı anlatmakta.

(bkz: keşke deme iyi düşün)
  • tam olarak ne kadar süre sonra pişman olunduğu çok önemlidir.

hemen pişman olunursa durum kurtarılabilir veya durumun üzeri kapatılıp istifa sonrası yeni bir başlangıç yapılabilir.

uzun bir süre sonra pişman olmak daha kötü. istifa sonrası atılan adımların da yanlış olduğunun habercisidir.
  • çalıştığım tüm iş yerlerinden kendim ayrıldım bugüne kadar.
    iş bulamadan dahi ayrıldığım oldu. eğer geriye bakarak pişman olacaksak yaptıklarımızın iyi/kötü/güzel/yanlış/doğru şahsımıza en ufak bir katkısı olmaz.
    önüne bakacaksın. istifa ile bir devri kapatmışsın demektir. nokta.
    sen iştigal ettiğin işi iyi yapıyorsan sorun yok, iş bulursun. belki hemen bulamazsın ama mutlaka bulursun ama işini hakikaten iyi yapmalı ve yaptığını da karşı tarafı ikna edecek şekilde anlatmalısın. yani kendini/mesleğini iyi satmalısın.
    cv bu konuda her zaman yardımcı olmuyor %100 olarak.
  • önemli olan sakince karar alabilmek. bir anlık hareketle yapılan davranışların çoğu pişmanlık doğurur.
    yeter ki düşünerek hareket et. pişmanlık diye bir şey yok.
  • bilen bilir
    (bkz: george costanza)
  • ertesi gün hiçbir şey olmamış gibi işe gitmek denenebilir. (bkz: george costanza)