şükela:  tümü | bugün
  • bilimum estetik operasyonlara yönelik bir klinik. arkadaşım buradan burun estetiği oldu, çocuğun gideri olmaya başladı ufaktan. ama ilerleyen günlerde göreceğiz, sonradan yamulan çok burun gördüm. eğer kötü çıkmazsa kardeşime de buradan yaptıracağız.
  • bende buradan olacağım bakalım nolacak
  • nereden estiyse bugün eski sevgilimi stalklarken burada çekilmiş bir fotoğrafını gördüm. burnunu yaptırmış, yetmemiş bi’de memintolar da tombiktoymuş olmuş. nasıl bir özgüven patlaması yaşıyorsa ayrıldığımızdan beri kapalı olan instagram hesabının kilidini kaldırmış be sözlük!
  • burun ve meme yaptırana liposakşın hediyeymiş. her ameliyatın riskleri var. böyle promosyon mu olur? allahım ne günlere kaldık.
  • yerleri cevahir avm'nin arkasındadır. eğer iş yeriniz bu taraflardaysa ve şanslıysanız sabah işe giderken gizlice estetik operasyon olmaya gelen ünlüleri görebilirsiniz. *
  • bir arkadaşımı mağdur etmeyi başaran klinik.
    yaşadığı mağduriyeti burada paylaşmamı istedi. kendisinin ekşi sözlük hesabı olmadığı için yazdığı metni birebir paylaşıyorum.

" araştırdığım kadarı ile gayet profesyonel, işinde uzman kişiler ile çalışıyorlardı ve referans alabileceğim bir çok ünlü sima kendilerinde yaptırdıkları estetik müdahaleler ile alakalı tecrübelerini paylaşıyordu. iş bu sebepten güven ile alakalı bir sorun yaşamadım. fiyat biraz pahalıydı ancak yurt dışına çıkıp, uzun bir süre orada kalacağım için 'pahalı ama kaliteli' safsatasına güvenerek geçen yaz kendilerinde burun estetiği operasyonu geçirdim.

ameliyattan sonra, bir süre her şey normal ilerledi. bu süre zarfında ufak tefek sıkıntılar oldu ancak bunlar 2-3 ay içerisinde yaşanması normal şeylerdi. ben sargılarım çıktıktan sonra normal hayatıma devam ettim ve yurt dışına çıkışımı dahi yaptım. sürecin tamamından %90 oranında memnun kaldığımı da söyleyebilirim.

zaman geçtikçe burnumdan nefes alırken daha da zorlanmaya başladım, bunun üstüne zamanla da burun ucu düşmesi başladı. şu an aynada kendime bakarken acı çekiyorum, ciddi bir özgüven kaybı yaşadım ve kariyerimin ortasında bunu bana yaşattıkları için türkiye'ye döner dönmez onlardan davacı olacağım.

buradan bir doktor bulup randevu aldım, doktorun resmen "pakistanda falan mı oldun ameliyatı" der gibi bir hali vardı, ne kadar hatalı bir müdahale yaptıklarını tam olarak orada anladım.
    ikinci bir operasyonu önerse de ne operasyon için ne sonrasındaki sargılar ile geçecek süre için zamanım yok.

allah razı olsun en azından öldürmediler, hayattayım bu da bir şey ki bu operasyonlardan sonra ölen insanları haberlerde görünce durumuma da şükrettim.
    ama bir şey var ki o değişmeyecek : bu aptal klinik sayesinde aylarca bu şekilde yaşamak zorundayım ve buna alışmaktan başka çarem yok.

lütfen reklama falan kanıp da buraya gitmeyin, eşinizi dostunuzu bu insanlardan uzak tutun. "
  • sol framede görmem ile sinirlerimi zıplatmayı başarabilmiş kliniktir.
    bir kurumun içi bu kadar boş olup da nasıl reklamla ayakta kalabiliyorların canlı örneğidir kendileri.

(bkz: reklamın gücü)
  • kim ne derse desin önceden saç ekimi yaptırıp hüsrana uğramış biri olarak aradığım dermanı burada buldum. sakın kliniklere gitme mutlaka doktorda ektir diyenler yaktı başımı. çevrenizde böyle öten tipler varsa iplemeyin. salın gitsin. şöyle ki ben genetik nedenlerle erken yaşta kel kaldım. bir tanıdığın aklına uyup nişantaşı’nda çok övülen bir doktora gittim. şöyle yaparız böyle ekeriz bir sürü laf. neyse bayıldık bir iphone parası ektirdik. gel zaman git zaman hiçbir ilerleme olmadı. youtube’da takip ettiğim elemanlar her ay video atıyor saçlar epey belirgin, benim kafa hala kel mahmut. doktora whatsapp’tan yazıyorum adam sürekli şöyle olacak böyle olacak resmen sahibinden.com’a ilan koymuş emlakçı ağzıyla konuşuyor. altı ay geçtikten sonra dönen dümeni uyanıyorsunuz. doktorunuz size söylediği greft kadar ekim yapmıyor, bu yüzden saçlarınız seyrek oluyor ve kökler zayıf olduğu için tutmuyor. adam sizi aylarca geçiştiriyor. utancınızdan instagram’a fotoğraf atamadığınız gibi bir de doktorun sizin paraları nusr-et'te, gürkan şef’te nasıl gömdüğünü izliyorsunuz. koskoca bir yılınız ve paranız çöp oluyor. eşe dosta rezil oluyorsunuz. çiftlik bank’a evini arabasını basanlardan farkınız kalmıyor.

özet geç diyenler için mevzu şu: doktora giderseniz, eğer bir de doktor popülerse, sizi hızlıca elden çıkarıp paranızı alıyor çünkü aynı güne 3-4 tane daha yontulacak keriz randevusu var. yani ne kadar hızlı olursa o kadar çok kazanacak. misal adam 5 bin greft ekeceğini söylüyor ama bunun yarısını ekse öpün başınıza koyun. sizi aylarca oyalayıp ardından donör sahanız yetersizdi ben ne yapayım diyebiliyor. büyük klinik tercihi bu yüzden önemli çünkü adamların bu iş için yurt dışında eğitim almış doktorları ve saç ekim uzmanları var. karşınızda muhattap olarak kurumsal bir marka var. bu yüzden klinikleri tercih edin ama onları da çok iyi araştırın. ben ağzı yandığı için yoğurdu bile üfleyerek yiyen birisi olarak epeyce araştırma yaptım ikinci ekimde.

isveç klinik’i seçme sebebim isveç’teki özel eğitim sertifikasıydı. ayrıca ikinci ekimi de hemen yaptıramıyorsunuz. en az 1 yıl geçecek aradan öyle. bu yüzden ilk seferde nokta atışı bir karar vermek gerekiyor. peki şimdi hayalimdeki saçlara kavuştum mu? evet kavuştum. adamlar daha ilk başta donör sahanın paramparça olduğunu ve buz hücre tedavisi gerektiğini yoksa saç ekiminin başarısız olacağını söyledi ben de kabul ettim. doktor size böyle bir şey asla söylemeyecek, emin olun. ister nişantaşı’na ister bağlarbaşı’na gidin. doktorda ektirirseniz hababam sınıfı’nda mahmut hoca rolüne talip olursunuz. bu da böyle bir entry’dir. özelden yazan güzel kızara bol saçlı ve yakışıklı fotoğraflarımın olduğu instagram hesabımın linkli gönderilir.
  • hollanda’da yaşayan kuzenim isveç klinik’te saç ekimi yaptırdı geçen sene. sonuçlar gerçekten başarılı. biz de sanıyoruz ki bizi çok özlediği için ziyaretimize geliyor. deli gibi hediye siparişi veriyoruz şundan bulabilirsen gelirken getirsene falan diye. adam son akşam whatsapp’tan beni karşılamaya gelecekler siz gelmeyin yazdı. nasıl yani derken anladık ki saç ekimi yaptırmak için randevu almış. isveç klinik kendisini vip araçla havalimanında karşılayıp konaklayacağı yere kadar götürüyormuş. bizim mahalleye mercedes vito ile bugüne kadar gelen tek kişi kuzenimdir herhalde*. bütün mahalleli deli gibi baktı kim inecek bu arabadan dercesine. tabii inerken kel ve göbekli oluşu beklentileri pek karşılamadı. kuzenin şu anki haline bakınca insan gerçekten hayret ediyor. komik olan bu klinik avrupa merkezli bir kuruluş. sen hollanda'da yaşayan biri olarak isveç'e gitsene. meğersem istanbul'da fiyatları çok daha uygunmuş ve buz hücre saç ekimi denilen yöntem burada da uygulanıyormuş. para denkleştirebilirsem ben de ektireceğim.*