• dun gece ruyamda gordugum bi adamin sifatidir artik benim icin, daha fazlasi degil.

kenar mahalle tabir edilen bi semt var. bu semtin en populer adami ; oto tamiriyle ugrasan, kisa deri ceketi, dar siyah pantolonu, her daim espri yapan, tum mahallenin sevdigi guvendigi ve "italyaaan" diye cagirdigi bi karakter. on mazgalinda fiat hemen yaninda italya bayragi amblemi taktigi, direksiyonu ahsap yarisci modeli, lacivert rente cillop gibi bir murat 134 u var. tipik bir ozenti ama herif her ortamda agirligini, farkini oyle bir koyuyor ki hastasi oldum lan!

simdi benim derdim su; eyvallah ruyamda gordum, bilincaltimin bir oyunu, benim yarattigim bi hayal kahramani ama allahin adini veriyorum; kendi gecmisinde, semtinde boyle bi tip ve sifati tasiyan "gercek" birini taniyan varsa bana mesaj atsin zira yalan olamayacak kadar gercekti adam.

parametreler

lakap: "italyan"

tanim : siyah sacli, orta boylu, esmer, oto tamiriyle ugrasiyor, genelde siyah renkte giyiniyor, murat 134 sahibi ( $ahin falan da olur bak orda esnegim ), zeka zehir gibi, italyanin her biseyine hasta, esprituel, yardimsever
  • dördüncü nesil yazar.
  • ozellikle bu mevsim itibariyle ari bir irktir kendileri. hayir efendim ari irk değil ari irktir. bzzzz

ps: arkadasim sen oyle suratinin yarisini gunes gozluguyle kaplarsan ben sana ari da derim, atom karinca da derim, bocuk de derim. sittireleaaynn.
  • kedi hayvanını önce yetistirip sonra yiyen, cesedinin icini doldurup ondan bir de süs yapan millettir *.
    zamanın ötesinden gelen edit: italyan sözlükçü arkadaşlarım, sizin gibi italyan olan komşumun dedikodusudur, ben onun yalancısıyım.
  • genlerinde doneklik barindiran bu yuzden de dunya modasina sekil veren insanlar.

bilindigi uzere italya iki dunya savasini da basladigi tarafta bitirmemistir. ruzgar nereden eserse oraya donen, aninda satis yapabilen bir yapiya sahiptirler.

ulkemiz ve genel dunya erkeklerinin aksine sadece siyah tonlari ve kahverengi tonlari giymezler kirmizi ve turuncu pantalonla dolasabilirler. sac sitillerini kuzey kutbundan guney kutbuna 1 gun icerisinde degistirip, ulan imaji degistirdik cok mu siritttik ortamda diye gerilim yapmazlar.

bu ozelliklerinden oturudur ki italyanlar dunyada modaya sekil verirler. onlar degisime ayak uydurmayi asmis degisimin sebebi olmuslardir.

gene bu donekliklerinden dolayi pek guvenilmezler. lakaitlerdir fakat islerini bilirler.
  • mayıs ayında başlayacak master programı duyururlar, sonra "yok olmadı baharda mezun olanlar gelemiyor (hadiii canııım!) katılım az oldu" diye açılışı her normal okul başlangıcı gibi eylül'e atarlar. ve bunu ilk başlangıç tarihinden sadece 2 hafta önce duyururlar. böyle de süper insanlardır. çünkü sizin uçak/ev rezervasyonlarınız, bavul toplamanız psikolojik olarak hazırlanmanız falan 1-2 günlük iştir.
  • ingilizce konusurken habire super kelimesini kullanan insanlar - this song is super cool, this essay is super long, this chick is super hot gibi...
  • (bkz: türk)
  • eğer türkseniz, sizi diğer avrupa ülkeleri gibi doğulu olarak değil akdenizli olarak değerlendirirler.
  • lakaydısı delirtebilecek insanlardır. yapılacak her işi ağırdan , yaptığınız her uyarıyı ise hafife alırlar. ingilizce konuşmayı kendilerine yediremezler. yarım yamalak ingilizceleriyle söylediklerinizi yarım yamalak anladıklarından ya arıza çıkarırlar, ya yapılacak işlemleri eksik yaparlar. fatura düzenleyip isminizi doğru yazdıkları istisnadır. bütün bunlardan sonra oluşacak sorunlardan yine de sizi sorumlu tutabiecek kadar da ayar almaz olabilirler.

italyan'la iş yapmaya kalkışmadan önce tüm bunları dikkate almanız şarttır. yoksa saç baş yolar, benim şu anki durumuma düşersiniz.

tabii elbette (bkz: bütün genellemeler yanlıştır)
hesabın var mı? giriş yap