• canım hiçbir şey istemiyor, ölsem mi? kahvaltı mı yapsam? balkondan mı sarksam? bilemedim. ruhum ince, kırılıyorum.

kaan burak şen, oh kaos
  • "inanma şu atan kalbe,
    seni görünce parlayan gözlerime inanma,
    etki etmesin sözlerim,
    aşka inanma...
    herkesin kör olduğuna sen de gözlerini kapat,
    inanma.
    "
  • ''çünkü,bir toplumun kadınları eğitimsiz olduğu sürece başarıya ulaşma şansı yoktur leyla.hiç yoktur.''
  • askeri dehası ile duyguların,bağlılık ve ahlaki değerlerin zayıflatamadığı acımasız kararlılığıyla, ülkeleri fetheden,kentleri yakıp yıkan ve seferleri arasındaki barış dönelerini zevk ve safa alemleriyle dolduran vahşi akıncıların başında bir timurlenk veya cengiz han olabilirdi.

oysa o, ölü parçalarını budayıp,küçük yoksul bir tarım ülkesini indirgediği can çekişen bir imparatorluğun varisi olarak doğmuştu. ucuz siyaset tuzaklarına,küçük reformlara bön ve ağır kanlı bir halkı eğitme zorunluluğu gibi rutin işlerin tuzağına düşmüş durumda.

o bir diktatördür. gelecek onun güçlü avuçları içinde uzanmaktadır. eğer bu eller gevşer titrer ve başaramazsa herşeyi mahvedecek kadar güçlü olsa da eğer inşa edemezse o zaman türkiye ölecektir.
    ailesi, dostu olmayan yalnız bir adam olarak, türk halkını sahip olduğu tüm özel mülklerinin ve iktidarının varisi yapmıştır.

o türkiye'de bir daha kesinlikle bir diktatör çıkmasın diye diktatör olmuştur

bozkurt kitabı-1932
  • "ölene dek sorumlusun, gönü bağı kurduğun her şeyden."
  • 'yaşanmış günler yaşanacak günlerin içinde erir, saatlerin günün içinde, haftaların ayların içinde eridiği gibi. harcanmış günlerden insana kalan yalnızca yaşadıklarıdır. bu yaşadıkları kayda değerse onun ruhunda, belleğinde unutulmaz izler bırakır. günler aynı tonda geçiyorsa hayat çekilmez olmaya başlayacaktır.'
    martin eden, jack london
  • "şeküre'nin yüzünün italyan üstatlarının usülleriyle yapılmış bir resmi olsaydı yanımda, demek ki, on iki yıl süren yolculuğumun ortalarında bir yerde geride bıraktığım sevgilimin yüzünü artık hiç mi hiç hatırlayamıyorum diye kendimi yersiz yurtsuz hissetmeyecektim hiç. çünkü içinizde kalbinize nakşeylediğiniz bir sevgilinin yüzü yaşıyorsa eğer, dünya hâlâ sizin evinizdir."
    (bkz: benim adım kırmızı) - (bkz: orhan pamuk)
  • "
    ... madem ben, hem bütün bunlardım hem de kendimdim, neden içimdeki hiçbir şey, acı bile bana ait değil? bin yıllar sürmüşse oluşturulmam, efsanelerden, imgelerden, kavramlardan, dillerden, neden içinde var olabileceğim bir yer, bir sözcük bile bulamadım bugüne dek? gökyüzünün altında söylenecek yeni bir şey yoksa eğer, her cümle, her dize, her öykü defalarca seslendirilmişse, ben hangi çığlığın yankısıyım? hangi suskunluğun? "
  • -hahahhahahahahahahhaha
    +...

(bkz: batman: the man who laughs)
  • "kötülükten ancak kötülük çıkar. bayağılık insan ruhunu öldürür. elbette, çok gelişmiş milletler, kötülükten de bir şeyler çıkarıp, onu az gelişmiş milletlere ihraç etmek yolunu bilmektedirler..."

oğuz atay / tutunamayanlar
hesabın var mı? giriş yap