• eskiden evleri basıp toplarlardı şimdi 'başa bela' yerlerden topluyorlar.
    şiirden içeri girdim diye ağlarlar, millet twiti yüzünden giriyor öyle mi. güler misin ağlar mısın...
  • camilerde içtiler, sıçtılar, seviştiler, bak zor dayanıyoruz, geliyoruz, gelirsek hepinizi sikeriz, biz yüzde elliyiz amk temalı twit atanlara da bu tür gözaltıların gelip gelmeyeceğini merak ettiğim durumdur.

birileri en son faşizm, dikta rejimi falan mı diyodu ne diyodu?
  • izmir'de liseliler son günlerde gücünü göstermeye başlayınca olmuş olaydır. amaç korkutmaktır.
    direnin liseliler
  • izmir'de twitter'da yazdıkları yüzünden 40 civarı vatandaşın gözaltına alınması olayıdır.

(ara edit yapayım: olay kesinleşti, vekilden de onay geldi, birinci ağız sayılabilecek görgü tanıkları da var. boşa dezenformasyon diye ispiyona girmeyin.)

-yine ara edit: "beni de alırlar mı?" korkusu yaşayan elbet vardır. hakaret etmediğinizden eminseniz ve haksız yere başınıza bir şey gelmesini istemiyorsanız şu entry'de yazanlara göz atmanızda yarar var (bkz: #34348015)-

doğruluğu konusunda herkes "mış, miş, muş, müş" diye kaynak belirtiyor. birinin kuzeni yazmış, öbürünün arkadaşı okumuş, diğerinin dayısı duymuş...

birinci kaynak olarak teyit eden yok, herkes duyumlara inanmakta.

doğruluğu kanıtlanırsa editlerim ilk başta ama şimdilik bir kanıt yok ortada.

lütfen doğru olduğunu iddia eden herkes birinci ağızdan konuşsun. "ben gözaltına alındım bırakıldım" desin, "şuraya alınıyorlar, avukatım, gittim gördüm" desin ya da "kapıma gelindi kağıt imzalatıldı" denilsin belgelensin.

duyumlarla korku salıp tweet atmayı engellemek istiyor olabilirler, bu da bir ihtimal.

edit: zarar verici nitelikte dezenformasyon diye ispiyonlanmış ama hemen araştırdım kesin kanıtlar gelmeye başladı.

1- muharrem ince'nin şu tweet'i ile başlayalım: https://twitter.com/…ince/status/342006746543443968 "izmir il insan hakları kurulu üyesi ile de görüştüm. izmir'deki twitter gerekçe gösterilerek gözaltı haberi maalesef doğru." diyor ince.

2- https://twitter.com/aciftelerli burada da gözaltına alınan birinin kız arkadaşı adamın hesabından tweet atıyor en son.

3- konuyla ilgili gözaltına alınanların toplanma yerinden -neresi olduğunu bilemiyorum- açıklama. http://www.youtube.com/…pi_sbhhlgs&feature=youtu.be

daha neyin dezenformasyonu be arkadaş?!
  • en sert izmir'in üstüne gidiyorlar. başarısız hükümetin, başarısız yıldırma çabaları.
  • cok degil daha 15 gun once davutoglu; "bizi eleştirenlerin twitter hesaplarını biliyoruz" demisti, simdi anlasildi ne demek istedigi. ileri demokratik ulkede isler boyle yuruyor demek ki(!)
  • sadece bunun icin bile direnis surmelidir ve surecektir.
  • bugünkü hoşgörü tiyatrosunun sonuna gelmiş bulunmaktayız malesef.
  • birkaç noktadan teyit edilmiş...

sözlük yönetimi bari şimdi ip'leri istenen yazarları bilgilendirsin, ya da sinyal çaksın. ne bileyim mesaj ışığını kırmızı yaksın filan...
    başımıza benzer bir şey gelecekse hazırlıklı olalım en azından.

kanzuk'a selam, direnişe devam...
  • eğer gerçekten halkı isyana teşvik iddiasıyla göz altına alıyorsa insanlar, en başta başbakan recep tayyip erdoğan'ın gözaltına alınması gerekir.
    tanım olarak da, yandaşlığın, yanaşmacılığın göstergesi olan olaydır.
hesabın var mı? giriş yap