• 20. hafta oynanacak olan kayserispor maçı ile galatasaray a takımı teknik direktörlüğüne veda edebilme ihtimali olan iyi insan, kötü teknik direktör.
  • sürekli olduğu gibi bugün de basın toplantısında yaptığı "zaten geçen sezonki durumumuzu, puan farkını biliyorsunuz" vurgusuna bakılırsa, bu sezonu geçenki gibi şampiyondan 28 değil de 10 puan fark ile falan geride tamamlasa kendisini başarılı sayıp, bize bu başarının hikayesini destansı bir dille anlatacak olan kişi. çok net belli yani. tabi sezonu bitirebilirse, bu da ayrı mevzu...

- 2010 - 2011 sezonu sonu
    - 2011 - 2012 sezonu sonu

emmen, çin u16, çin u19 takımlarını çalıştırmaktan ötesini görememiş 53 yaşındaki bir cevheri bulup hoca diye galatasaray'ın başına getirirsen bunları söylemesi normal tabi, olacak. kulübün geçmişine bakmadan, kendi zihniyeti gibi galatasaray'ı da küçük görecek elbette. bize de bu vasıfsızları çekmesi kalacak.
  • ıyi td olmayabilir. ama kadro da kotu yahu.

ama surekli "gs hocasi her zaman sampiyon yapmalidir" diyorsunuz ya, biraz garip geliyor. gs kadrosuna bakin bir. sonra biraz daha bakin. savunmamiz ve orta sahamiz icler acisi. berbat.

yonetim kadroyu yeterince iyi yapmayarak en buyuk suclu su anda. jor gitsin demekten cok yonetime bagirmak gerekiyor bence. seneye iyi bir isim gelse bile o da sampiyon yapamayacak cunku. semih kaya, sabri ve selcuk gibi copler iyi td gelince yardirmaya baslicak dimi ama...
  • takımı maça iyi hazırlayıp maçta oyunu hiç okuyamayan adamdır. ama adamdır. naif falan böyle. severim.
  • ulan bu adama laf söyleyende biraz olsun bile vicdan yoktur.
    biz statta futbolculara neden eskisi gibi oynayamadığını sorduğumuzda, 2 yıl önceki takımla şimdikinin bir olmadığı cevabını alıyoruz, millet riekerink'ten şapkadan tavşan çıkarmasını bekliyor.
    dalga mı geçiyorsunuz lan siz?
    podolski 2 sakatlık dönemi geçirdi, sinan 3. lig takımlarına karşı bile etkisiz hale düşecek kadar kötü durumdaydı ki o da sakatlık geçirdi. tolga aylarca yoktu. de jong maç formunu yakalayana kadar ilk yarının ortası geldi. koray sakatlandı, serdar alındı, iki kez sakatlandı. elde sol bekten devşirme hakan, ujfa'sız semih ve chedjou kalınca gördük ki kimi oynatsa sıkıntı. chedjou inönü'deki galibiyetimizi iki hain hatayla alıyor, suçlu yine riekerink oluyor.

adamın elinde yapacak çok değişikliği var da yapmıyor mu sanıyorsunuz? çıplak gözle gördüğümü söylüyorum, o "ya şu adamı niye oynatmıyor" dediğiniz yedekler tuzlaspor, elazığspor, erzincan maçlarında bile varlık gösteremiyordu.
    tamam hocalığını beğenmeyin, değişiklikleri beğenmeyin; ama gerizekalı olduğunu da düşünmeyin. sizin haftada 1 90 dakika televizyondan izlediğiniz oyuncularla 7 gün çalışıyor o.

benim tek eleştirim, linnes yerine ısrarla sabri tercihi. onun haricinde diyecek pek bir şeyim yok, çünkü alternatifi yok.
    3'te 3 yapıp şampiyonluk havasını yakalamamızı sağlasın, gerisi zaten camianın winner'lığıyla gelir.. benim kendisine güvenim tam.
  • adama kızmamak gerekir. bunca yıl altyapı çalıştırıcılığı yapmış adama bir anda galatasaray takımının antrenörü yapmak kimin aklına geldiyse ona kızmak gerekir. bazı insanlar inanamadığım şekilde zidane falan da real madrid de alt yapıyı b takımı çalıştırdı demişler. yahu birincisi adam zidane. ikincisi genç antrenörlüğü pekiştirip onu başa geçirdiler. bizim adam 50 kusur yaşında. bu yaşa kadar hiç bu seviyede takım da çalışmamış. ben ce adam da kendisinden beklemiyordu bu başarıyı. bir de yönetim diyor ki bizden sonra büyük kulüplere imza atarsa kimse şaşırmasın. real madrid alt yapıya alırsa şaşırmam da malaga ya bile teknik direktör olsa şaşırırım.
  • "bey diyeceksiniz" diyenler ortada gözükmüyor.

iyi gün dostları olduğunu çok çok önce demiştim.
  • bu akşam ya da tamam ya devam maçına çıkacak olan teknik direktör.

galatasaray taraftarı olarak bizler çok çabuk gaza gelebiliyoruz. duyguları uçlarda yaşıyor olmamız teknik ekip ve futbolcular için biraz sıkıntı. zira bir hafta 3-4 attıklarında kral ilan ederiz, diğer hafta yenildiklerinde direk istifalarını isteriz.

öldü, bitti denen takım şu anda 3. sırada yerini koruyor. buna rağmen hala daha adama saydırılıyor.

üzücü bir durum tabii.
  • (bkz: bsg)
  • kovulması için illa kendi sahamızda saçma sapan 5 maç kaybedip, ligde hiçbir şampiyonluk şansımızın kalmaması gerekiyor sanırım. takımımızın yenilmesini isteyecek veya bundan mutluluk duyacak değilim ama jor beyefendi gidecekse teselli olacak en azından. ben bu entry'i yazarken bu sezon yediğimiz aynı golden 20.kez, kayserispor maçında ise 2.kez yiyoruz. bravo !
hesabın var mı? giriş yap