şükela:  tümü | bugün
  • cihangir kaktüsün karşısında yeni açılan, sıcakkanlı ve güleryüzlü sahipleri olan, şahane yemeklere, son derece sevimli ve ilgili garsonlara sahip, kendinizi evinizde hissedip saatlerce oturabileceğiniz mekan.
  • cihangir'de açılmış ermeni lokantası. sizi önce güzel güzel karşılıyorlar, sonra siparişleri alıyorlar, siparişinizi beklerken önünüzden geçen tabaklara bakıp bakıp yalanıyorsunuz, siparişiniz gelmiyor, yalanmaya devam ediyorsunuz, daha da gelmeyince garsonu çağırıp ne olduğunu soruyorsunuz, garson yemeğinizi başka masaya servis ettiğini pişkince söylüyor. kızıyor ama kibarlıktan hesabı istiyorsunuz, hesap size sipariş ettiğiniz ama yemediğiniz yemekler dahil kol gibi geliyor. ayıptır felan demeden, keriz gibi hesabı ödüyorsunuz. sonra işletmeciye gidip, o kadar bekledik yemek de yiyemedik ayıp ettiniz biraz diyorsunuz. işletmeci hıyar, burayı zaten hobi niyetine açtım, memnun değilseniz çekin gidin, cümlesini az daha durursanız sopayı basacağım edasıyla söylüyor. arkadaşlarınıza ve çevrenize rezil olmamak adına sessizce bir daha gelmemek üzere uzuyorsunuz. hiç bir şey değil ama zılgıtı sağlam yiyorsunuz. cihangir jash'ın zılgıtını tavsiye ederiz.
  • çok leziz tatlar sunmalarına karşılık porsiyonları küçük olan, akordeon dinleyebileceğiniz bir mekan.
  • lezzetli yemekleri, sempatik garsonları, düzgün servisi, akordeon çalan abi... hepsi tamam, ama gereksiz pahalı. fiyat / kalite performansı düşük bence.
    keyifli mekan o ayrı, ama o paraya daha neler yenip içildiğini gördük biz.
  • lezzetli sayılabilecek yemekleri olan mekan. lezzetli demiyorum farkındaysanız, sayılabilir diyorum.
    onun dışında başka da bir artısı/eksisi yok.
  • çok lezzetli mezelere, sakin, sessiz ve güzel binalarla çevrilmiş bir sokakta, işini çok iyi bilen garsonlarla, güzel bir ortamda, genelde akerdeon eşliğinde, ortalamanın üstü bir hesap ödeyerek erişebileceğiniz bir ermeni meyhanesidir.

herkesin bahsettiği birkaç lezzet hakkında yorumum:

topik: tatlımsı meze sevmeyenler uzak dursun.

çerkez tavuğu: sevenler neredeyse harika yaptıklarını söylüyor, sevmiyorum, sevene tavsiyesi çok.

kabak mücver: çok yağlı, zaten belki olması gerektiği gibi ama rakının yanına zeytinyağı dışında bir yağ yakıştıramıyorum.

yaprak ciğer: çok leziz. daha iyi yapan yerler gördüm ama masada muhakkak olmalı.

lakerda: palamut değil, torik lakerda veriyorlar. bu da harika olması için yeterli zaten.

asma yaprağında levrek: bir tane söyleyin ki, diğerini tekrar istediğinizde sıcak gelsin, üçüncü de sonra eşlik etsin. muazzam.

ana yemek: kesinlikle gerek yok, masayı mezeyle donatın, rakının yanına ana yemek gitmez, yok ben uyuyamıyorum ilaç niyetine derseniz ana yemek söyleyebilirsiniz, o da bari kuzu kapama olsun.

işletmeci: kaç defa gittim, gördüğüm tek şey sıcak bir hoşgeldiniz, belki nadiren afiyet olsun, ve sıcak bir iyi geceler. bir yanlışını görmedim, bir ekstra iyi bir özelliğini de görmedim, bir eksiğini görmediğim gibi, yani bir işletmeci zaten böyle olmalı, hiç yokmuş gibi.

2014 için fiyat verecek olursam, bir büyük şişe rakı, yeteri kadar meze ve ara sıcak ile toplamda 250 tl ödersiniz. az olmadığını biliyorum ama bu parayı birkaç sokak ileride sadece 5 mojitoya verebileceğinizi unutmamak lazım.

ara güler'i görmek de bonus, seveni varsa eğer. ne zaman gitsem orada, sürekli tavla oynuyor.
  • istanbul'un, cihangir'in en overrated mekanlarindan. hele servisin kotulugunu, o akordeon sesinin bitmek tukenmeyen halini geciyorum zaten. cihangir'in yerlisi gitmez, meyhaneci gitmez, iste yabanci turistin gittigi gibi yerli turist hatta istanbul'da beylikduzu veya cekmekoy gibi uzak semtlerdeki sitelerde oturup da bir cuma-cumartesi aksami sehre inen istanbullu turist gider. ha bi de kimi yazar cizer takiminda ermeni meyhanesi fantezisi oluyor, iste onlar da gidiyor. gidildiginde rastlanan tanidik simalar biraz da o yuzden.
  • gecenlerde arkadasimla basbasa bir 70 lik devirip sarhos oldugumuz, orada dogum günü kutlayan tatli ciftle lafladigimiz, yan masada oturan deniz akkaya ve grubunun neseli kahkalarina tanik oldugumuz cok kaliteli bir restoran. sagol canim cok guzel bir tercihdi jash...