• leno sadece ezberledigi scriptleri okur; o'brien ezberi haricinde bolca dogaclama espri yapar.
  • ikisinin de saçı donald trump ve steve nash ile yarışacak kadar şekilsizdir.
  • leno'da talkshowcudan ziyade gazete okuyan amca tipi vardır, o'brien beyazın yaşlanmış ve tecrübeli halidir.
  • turuncu saç hastası team cococular olarak bu adresten o'brien desteklenebilir.
    elbette ki grup fotografı son derece harikadır..
  • bu kapışmaya diğer talk show'cular da katılmıştı malumunuz geçtiğimiz günlerde. ama leno'yu (bence) en sağlam göt edişler kendi programının 10 soru formatındaki bölümünde jimmy kimmel'i ağırlamasıyla geldi. aslında böyle olacağını herkes biliyordu, leno ne hesapların peşindeydi de sonucunda göt oldu bilemiyorum. işte o sorulardan bazıları ve kimmel'in verdiği cevaplar (türkçe'lerini de yazmaya çok üşendim uzun gelince biraz, britanya'nın köpeği oldum, kusura bakmayın):

" * [asked by leno what the best prank he ever pulled was] "the best prank i ever pulled was i told a guy that—five years from now—i'm gonna give you my show. and then when the five years came, i gave it to him, and then i took it back almost instantly."

* [asked by leno if he ever orders anything off of the tv] "like nbc ordered your show off the tv?"

* [asked by leno what the record is for number of lap dances he's received in one night] "strippers, i don't like in general. because you have this phony relationship with them for money, similar to that of when you and conan were on the tonight show together, passing the torch... you know what i'm saying."

* [asked by leno what he hasn't yet hosted, but would like to] "oh, this is a trick, right? where you get me to host the tonight show and then take it back from me?"

* [asked why he came on to do the segment] "listen, jay, conan and i have children—all you have to take care of is cars. i mean, we have lives to lead here. you've got $800 million, for god's sakes—leave our shows alone." "
  • bu karşılaşmayı twitter'da conan o'brien kazanıyor.

jay leno'yu takip edenlerin sayısı: 157,024 https://twitter.com/#!/jayleno
    conan o'brien'ı takip edenlerin sayısı: 2,737,035 https://twitter.com/#!/conanobrien
  • ikisinin de ruhu craig ferguson'un önünde diz çöküp tövbe diler.

komedi konusunda conan biraz daha öndedir jay'e göre ama jay'in host'luğu daha iyi.
  • conan o'brien daha komik ve keyifli bir adamdır. ekibi daha sağlamdır.
  • (bkz: i'm with coco)
    (bkz: slash)
  • tedaviye jay leno'yla başlayıp, conan'la devam etmek tavsiye edilir.
    her ikiside iyidir.
    conan herşeyle dalga geçebiliyor(kendisi, yapımcısı, yönetmeni, andy, izleyen, konuk, sponsorlar, politikacılar ...), leno biraz daha üsturuplu.
    conan'ın programı daha enerjikken, leno biraz ağır abi havalarında.
    her ikisinin kafasıda ay parçası gibi maşallah, kocaman.
    her ikiside politikacılara ve donald trump'a giydirmeden programa başlamıyor.
    beyaz-okan benzetmesi yapayım diyorum ama bizimkiler onlardan çok uzaklarda.

farklı konseptlerde programlar, duruma göre her ikiside izlenir.
hesabın var mı? giriş yap