• vay be, yeni dalga'nın karizmatik serserisi bile ölmüş. ulan godard gömdün herkesi valla. dünya sana kaldı.
  • hayatını kaybetmiş...
    yıllarca ekşi nickimde adını kullanıyorum... o kemal sunal filmini izlediğimden beri tanıyorum kendisini... ozaman son bir yad edelim.

https://youtu.be/louhy100lce
  • bir filmde aysen gruda kemal sunal'i belmondo'ya benzetiyordu..

19 yıllık edit:
    @ombotusman'ın mesajı: "benzeten kemal sunal değil mehtap ar'dır. filmin adı da devlet kuşu..."

gerçi benzeten ayşen gruda değil demek istenmiş ama mesaj alınmıştır..
  • bütün kızlar alain delon'a aşıktı, bense ona.

o muzip ve gülümsemek için bahaneye ihtiyaç duymayan gözlerine bakakalırdım izlediğim filmlerinde. gözlerinin yanında gülümsemekten oluşmuş kırışıklar bile onu kendime yakın hissettirirdi, dağınık saçları da öyle. herkes onu çirkin bulurdu, inanamazdım.
  • 2006 yazinda pariste siradan bir meydan da siradan kucuk bir kafede yanimizdaki masaya oturmus, biz onun dusundugumuz kisi olup olmadigini anlayana kadar kahve icip, hesabi verip sakin sakin yuruyerek uzaklasan pekde mutavazi gordugum fransiz aktor.
  • bu adamlar kariyerlerinin bir döneminde bugünün pierce brosnan'ı falan gibi görülüyordu. ünü fransanın ötesine geçmiş büyük aktörlerdi. ve bu adamları çeşme'de festival için geldiğinde turban otelinde görmek falan mümkündü. türkiye öyle bir memleketti şimdi ne halde. sahi bir turban vardı noldu?
  • aktor olmadan evvel uzun sure boks calismisligi da vardır abinin. hayvan fizigi burdan gelmektedir. 71 yasinda da 4. cocugunu yapmistirki helal olsun daha ne diyeyim.
  • tipine bakip yanlis anlamak olayinin en iyi orneklerinden, tipine bakinca marcello mastroanni ya da alain delon gibi ciddi gorunmemesine aldanip, dandik fransiz filmlerinin sacma bas kahramani diye gecistirecekken, basta breathless filmi, daha sonra da diger bir suru new wave filmlerindeki unutulmaz karakterleri ile ben ve bircok digerlerini dumura ugratmis, muhtesem aktorlugunu orneklemek gerekirse breathless'taki michel poiccard roluyle soyle muhtesem repliklerin ustunden muthis basariyla gelmis bir fransiz aktor:

"there's no need to lie. it's like poker. the truth is best. the others still think you're bluffing, so you win."
  • kız karde$i patricia belmondo'nun trafik kazası gecirip öldügü gün bile oyuna cıkıp bir komedi oynayan, salondakilerin neredeyse olaydan dolayı gülemedikleri bir atmosferde gülmü$/güldürmeyi ba$armı$ sanatcı.
  • 20 mayis 2004 fransa brezilya özel maci esnasinda, tribünde yerini almis vaziyette görülmüs olan beyefendi. belmondo amca, sen ne olmussun öyle, yillarin devi yaslanmis, pörsümüs, icim bir kötü oldu o halini görünce. cenesi sola dogru iyice kaymis olmasina ragmen sag elinin altinda parildayan bastonuyla, mavi gömlegi ve beyaz ceketiyle ve o bronz teniyle hala etrafina ne kadar karizma sacabildigini gördük. bu yasina ragmen yaninda en fazla 27lik manken gibi gözüken bir kadinla mac izlemek anca senin gibi bir jönün yapabilecegi halttir. uslanmaz serseri olarak gönlümüze girdin, her zaman öyle kalacaksin.
hesabın var mı? giriş yap