şükela:  tümü | bugün
 • prens duncan targaryen ile evlenen ve gerçek olmadığı halde children of the forest soyundan geldiğini iddia eden asoiaf karakteri.

  serideki önemi, en yakın arkadaşı olan ghost of high heart namıdiğer woods witch'in kehanetleri ile westeros'da neden olduğu kaostur. vadedilen prensin rhaella targaryen ile aerys*targaryen'in soyundan geleceği kehanetinde bulununca babaları bu iki çocuğunu evlendirmiştir. rhaegar targaryen de bu sebeple başta kendisini azor ahai sanmış, sonrasında ise vadedilen prensin çocuklarından biri olacağına karar vermiştir.*

  ghost of high heart'ın ikinci vukuatı ise summerhall faciasında aldığı roldür. aegon targaryen ve sir duncan the tall'un da aralarında olduğu yüzlerce kişinin yanarak can verdiği facia esnasında kendisi de oradadır. muhtemelen bir kehanet ya da büyü ritüeli ile summerhall faciasına sebebiyet vermiştir.

  dolayısıyla jenny of oldstones'un serideki önemi, ghost of high heart'ı saraya sokması ve kehanetleri ile targaryen hanedanlığına yıkım getirmesine neden olmasıdır. zaten prens duncan targaryen ile evlenerek onun önceden ayarlanan lyonel baratheon evliliğini de bozmasına ve babası ile arası açıldığı için taht hakkından feragat etmesine sebep olmuştur.
 • florence + the machine tarafindan soylenen game of thrones s08e02 sonunda duydugumuz sahane sarki. spotify ve bilumum platformda mevcut an itibariyle.
 • florence'ımın ağzına yüreğine kızıl saçlarına sağlık. nasıl da yakışmış diziye. sözlerini de yazayım tam olsun:

  high in the halls of the kings who are gone
  jenny would dance with her ghosts
  the ones she had lost and the ones she had found
  and the ones who had loved her the most

  the ones who'd been gone for so very long
  she couldn't remember their names
  they spun her around on the damp old stones
  spun away all her sorrow and pain

  and she never wanted to leave, never wanted to leave
  never wanted to leave, never wanted to leave

  they danced through the day
  and into the night through the snow that swept through the hall
  from winter to summer then winter again
  til the walls did crumble and fall
 • podrick versiyonu florence'lısından daha iyi olan şarkı
 • florence welch’in nasıl bir ilah olduğunu tekrardan bana hatırlatmış şarkı

  game of thrones’un 8x02 bölümünde duyduğumuz şarkının söz yazarları arasında george r. r. martin ve ramin djawadi de bulunuyor. florence welch prodüksyon kısmında yer almış.

  eğer cennet diye bir yer olsaydı girerken buna benzer bir şey duyardık eminim.
 • dinlerken ''game of thrones cidden bitiyor lan'' diye düşündüren çok iyi bir şarkı. bütün sevilen, sevilmeyen karakterlere bir veda gibi.

  seven devils çok daha iyi ve diziye uygun bir şarkı ama bunun da hakkını yemek olmaz. florence welch ne söylese dinlerim.
 • her "she never wanted to leave" deyişinde içimden bir şeyler koparan şarkı. düşünsenize 2011'den beri kimler geldi, kimler gitti. belki isteyerek belki istemeyerek. game of thrones da bitiyor. biz de bitiyoruz, istemesek bile..
 • podrick'in ezan okur gibi okuduğu şarkı.
 • game of thrones'un salâsı.
 • game of thrones'un final sezonunun 2.bölümünde duyduğumuz, yürek parçalayan harika bir şarkı. dinlerken dizinin gerçekten de bitiyor olduğunu tekrardan hatırlatmıştır.