• sitesinde donmadan film izlemenin yontemini bilimsel bilimsel aciklayan takdire sayan insan. aynen alintidir.

"dikkat kaliteli donmadan ses dinlemenin yöntemi aşağida!!!!!!::::::

ben bir çok şeyi deneme yanılma ve tasadüfen öğrenmiş biriyim kaliteli ses dinleme ve internetten kaliteli kesintisiz ve donmadan film seyretme yöntemini de tesadüfen buldum.daha önceden internette gerek film izlerken gerekse ses dinlerken adeta çıldırıyordum ama artık formulü yine bir çok şeyi öğrenmem gibi tesadüfen ve deneme yanılma yöntemi ile buldum.formul çok basit bir şey ve şu.önce bir film düşünün internette izliyorsunuz ne yaparsanız yapın internet bağlantınız ne kadar hızlı olursa olsun ve bilgisayarınız ne kadar üstün özellikte olursa olsun film izlerken ve ses dinlerken donar.tabi bu indirmediğiniz sürece donar.indirmeden donmamasının sırrı da var hemde hiç donmaz.sır şu filmi yada sesi dinliyor yada izliyorsunuz film ilk açtığınızda yada ses ilk açtığınız da donar.buna izin verin donsun hiç müdehale etmeyin.filmin yada ses dinliyorsanız sesin bitmesini bekleyin.film yada ses bittikten sonra yani tam bittikten sonra aynı sesi bir daha dinleyin donmanın kalktığını göreceksiniz.siz donarak bir sefer dinlediğinizde ikinci seferde bilgisayar filmi yada sesi tanıyor ve film yada ses hiç donmuyor.sır sadece bu kadar basit bir şey.mesela bazı sitelerde filmi indirmenize izin vermez yada bazı cafelerde indirme yasaktır bu gibi durumlarda filmi yada sesi indirmeden izlemek yada dinlemek gerekir.işte bu benim tesadüfen fark ettiğim yöntemle filminizi izleyebilir yada sesinizi şarkınızı sorunsuz donma hiç olmadan dinleyebilirsiniz.sadece ilk sefere izin verin donsun o kadar, ikinci seferde hiç bir şey kalmadığını göreceksiniz.sanki uydu anteninde film izler gibi izleyeceksiniz sanki dvd de ses dinler gibi ses dinleyeceksiniz.tek yapmanız gereken aynı filmi yada aynı şarkıyı ikinci kez dinlemek yada izlemek.yanlız bilgisayarınızı resetlediğiniz de yada kapayıp açtığınızda tüm bu net dinleme özelliği gidecektir .bu gibi durumlarda aynı işlemi yeniden yapmalısınız.böylece indirmeye gerek kalmadan filmi her seferinde net izleyebilir yada şarkıyı her seferinde net dinleyebilirsiniz.bu işlem film ve ses yayınlayan dünyada ki tüm web siteler için geçerlidir.bunu sakın unutmayın.gerçi biz bir arkadaşımla direk filmi hiç dondurmadan ilk seferinde net izlemenin yolunuda bulmuştuk ancak site trafiği alt üst olup site çökme teklikesi yaşadığından bu işlemi kendi sitelerimde gerçekleştiremiyorum.aynı işlemi başka siteler üzerinden deneyeceğim bakalım yiyecekmi eğer yerse filmleri sorunsuz izleyebileceksiniz hemde iki sefere gerek kalmadan ilk seferinde ve direk donmaksızın tabi aynı işlem sesler için de geçerli.bu işlem bir programla ve html kodları ile oluyor.yani hiç donmadan direk ve ilk ve her seferinde film izlemenin ve ses dinlemenin yöntemini biz bir arkadaşımla seneler önce çözmüştük bile!!!!!!!"

"mal misin arkadasim?" demek geliyor icimden. ama bi yandan da korkuyorum, hastanelik eder beni diye.
  • web sitesinin ziyaretçi defterinde kendisine gelen "nice site. check mine out if you can" mesajı için "denetlemekten, maden ocağından bahsediyor" cevabını veren kişi..kendisinden ve sitesinden yeni haberdar oldum..sayfaları okurken ürperdim.

beni asıl düşündüren, bu tip insanların bu cesareti ve girişimleri bir şekilde buluyor oluşu...hani bir laf vardır.."akıllılar hep tereddütlü ama aptallar hep kendinden emin" diye. bu insanlar yapıp yapamayacağını düşünmeden (bu esnada olabilecek zararları da), şahsen benim kırk kere düşüneceğim her işe kalkışırlar..yeterli olmadıkları alanda bile iddialı olurlar. kıvıramadıklarında hırçınlaşıp suçu başkasına atarlar..kısacası her şeyi yapma hakkını kendilerinde görürler..ne üzücü ki her yerdedirler.
  • "...fakat ölüm eninde sonunda hepimize gelecek.önemli olan orospu çocuğunun tekiydi dedirtmemek.çok iyi ve çok faydalı insandı dedirmektir." -ali osman ön-
  • şimdik bu adam böyle bir cv ile roman yazsa millet "vay. ne de underground adam imiş. böyle cv değme yeraltı romancısında yok. bu adamı derhal baştacı edelim" der. zannederim tek kabahati roman yazmamak. aha işte cv, şapka çıkartın:

"
    1:
    bir öğerenci yurdunda aşçılık ve kasaplık yaptım.
    2:
    külekçioğlu lokantası:
    komi lik yaptım
    bir süre
    3:
    tepecik lokantası
    bulaşıkçılık,komilik,garsonluk yaptım
    yaklaşık 1,5 sene
    4:
    enişte lokantası
    bulaşıkçılık yaptım
    bir süre
    5:
    italyan restoran
    buşaşıkçılık ve usta yardımcılığı yaptım
    bir süre
    6:
    gürsan demir çelik sanayi a.ş
    yemekhane cilik ve bina boyacılığı yaptım.
    1 sene
    buradan beni çok çalışmama rağmen beni patronlara şikayet eden müdürü internetten bakanlıklara şikayet ettiğim için kovuldum.
    bana belema da olsa küfür eden müdüre ve genel müdüre küfür ettiğimden kovuldum.
    kısaca hakkımı aradığım ve taviz vermediğim için kovuldum .ama kovulmak yaradı
    kocaeli büyükşehir belediyesi 'ne işe girdim.
    gürsan a.ş ye hem kinim var hemde minnet borcum .onlar nankör köpek olmasaidi ben belediye ye giremezdim.beni kovanlara teşekkürler !!!
    7:
    adını hatırlamadığım bir lokanta
    komi lik yaptım.
    8:
    şef kebab salonu
    komilik yaptım
    bir süre
    9:
    üçler kebap salonu
    komilik yaptım
    bir süre
    10:
    dörtler lokantası
    garson'luk yaptım
    bir süre
    11:
    star pastahanesi
    pasta ustası yardımcılığı ve kasiyerlik yaptım
    12:
    elize pastahanesi
    usta yardımcılığı yaptım
    13:
    sarpet oto yıkama
    oto yıkamacılığı yaptım
    bir süre
    14:
    yılmazlar oto yıkama
    oto yıkamacılığı yaptım
    bir süre
    15:
    yormazoğlu oto yıkama
    oto yıkamacılığı yaptım
    bir süre
    16:
    kapalı spor salonu karşısı oto yıkama
    oto yıkamacılığı yaptım
    bir süre
    17:
    sako-sa iplik fabrikası
    taşeron işinde izolasyon işi yaptım
    bir süre
    18:
    castrol araba yağı fabrikası
    taşeron yanında izolasyon işi yaptım
    bir süre
    19:
    elta elektirik şirketi
    birsüre
    bu şirkette elektirikçi kalfalığı ,topraklamacı olarak çalıştım.
    20:
    elta elektirik şirketi
    bir süre
    bu şirkette ayrıca gece bekçiliği yaptığım.yan şirkette güvenlik arkadaşa ateş açılması ve onun kişi ye vurma olayından sonra bıraktım.bana silah vermediler.döviş sanatı kurşuna sökmez.
    21:
    eldoğanlar inşaat şirketi
    bir süre
    bu şirkettede gece bekçiliği yaptım pkk lıların bekçileri zevk için öldürmesi ve benim yine silahım olmaması yüzünden burayıda bıraktım.silah getirem dedi patron ama getirmedi kızdım bıraktım silah vereceğiz demeselerdi belki bir süre daha çalışırdım.ben yoldan geçene ateş edecek değildim.silahları her iki şirketinde olmasına karşın iki şirkette silah vermediler.
    22:
    adapazarı taş parke imalathanesi
    bir süre
    bu şirkette yani taş ocağında parke taşı taşıyıcısı olarak çalıştım iş çok ağar ve para azdı.zaten bırkacağım işten yağmurlar çok ve devamlı yağıyor diye bekçi hariç herkez kovuldu.ilk sefer kovulduğuma bukadar sevindim.
    23:
    taşeron yanı çatı kaplama işleri
    çatı kaplamacı ve oluk montacı işi
    birsüre
    24:
    reko güvenlik şirketi
    güvenlik elemanı ve temizlik
    bir süre
    bu şirketten aynı zamanda temizlik şirketi olduğu için bizleri hem güvenlikte hemde temizlikte gece 12 lere kadar öküz gibi hemde askeri ücretin altına paraya kullandığı için çıktım.anlaşsa idik güvenlikçilere dövüş sanatları dersleri verecektim.ama iyiki anlaşamadık çok sayıda iş arasında birde 25 li yaşlardaki kartlamış arkadaşlara ders verecektim .tabiki çok zor olacaktı.her sanatın bir yaşı var.dövüş sanatının başlama yaşıda çok küçük 5 ila 6 lı yaşlar.
    25:
    modül çelik fabrikası
    temizlik ve güvenlik
    bir süre
    26:
    beko katalitik soba fabrikası
    ızgaracı
    bir süre
    27:
    serbest muhasebeci
    bilgisayarcı ve yardımcı
    bir süre
    28:
    şev inşaat
    bilgisayarcı ve sekreterlik yaptım
    bir süre
    29:
    mıllenıum internet cafe
    internet cafe işletmeciliği yaptım.
    bir süre
    30:
    mavi sır market
    tezgahtarlık ve kasiyerlik yaptım
    bir süre
    31:
    öz ipek pişmaniye imalathanesi
    imalatçı
    bir süre
    32:
    evkur ikinci el mağazası
    bir süre çalıştım.
    iş ağar para azdı.
    33:
    kocaeli pen
    bir süre
    geçici işti
    34:
    taç perde dükkanı
    bir süre
    tezgahtarlık yaptım.
    iş ağar para azdı.
    35:

36:
    çok sayıda binalarda bina boyacısı olarak
    çalıştım ve boş zamanımda halen yaparım
    37:
    korumalık
    güvenlik şirketinde şirketin sahibine yakın korumalık yapmam söz konusu oldu fafat şartlar gereği işi bırakmam gerekti.gayri resmi olarak korumalık yaptım .buna halk arasınada yumrukçuluk ve mafya işleri de denir .
    yani başı belaya giren alacağını almayan bana geldi bende insanların düşmanlarını hastahanelik ettim alacaklarını zorla aldım.bu yüzden 3 sefer mahkemeye bile verildim.fakat sabıka almadım çünkü biz haklı idik.artık haklı olsalar bile kimsenin belasınada alacağınada karışmıyorum.bazı kişiler yine bana geldi ve ben onları geri çevirdim.ben mafya da değilim terörist de değilim.akşam gazetesinin bir dönem hakkımda haraç alıyor haberide püsküllü yalandır.bazı olaylara girdiğim doğrudur ama hep haklı idik.haklıda olsak bu olaylar geçmişte kaldı.ve birdaha asla olmayacak.polisinde bildiği resmi koruma olmadığım sürece kimsenin hiçbir kavgasına karışmam artık mümkün değildir.artık kimse beni baleşe kullanamıyacak !!!

38:
    simitçilik
    bir dönem simitçlik yaptım
    39:
    koz helvacılık
    bir dönem koz helvacılık yaptım
    40:
    şam tatlıcılık
    bir dönem kendi imal ettiğim ve adını jet-tatlı olarak değiştirdiğim
    tatlıcılık işinide yaptım.helen soranlar var çok tuttu fakat ben şişmanlattığı
    için yapmıyorum.ilaki kalite konturol gerekiyor buda bir sporcu olan beni
    şişmanlatıyor bu nedenle artık tatlıcılık yapmıyorum.eğer tatlıcılık
    şişmanlatmasa ben sadece iş harici boş vakitlerede tatlıcılık yapsaidim
    zengin olurdum...
    41:
    reis elektironik
    bir süre
    bu firmada uyducu olarak çalıştım .birçok kişinin uydusunu resim gibi
    görüntüye kavuşturdum.bu işi bırakıncada uydu işleri yaptım.çıksa müsait
    isem yine yaparım.yani kendi işim olarakta uyduculuk yaptım.
    42:
    dıgıtal elektironik
    bir süre
    bu firmada da yine uyducu olarak çalıştım .bu firmada spectirum yani
    uydu metre cihazıda vardı.bu firma sayesinde dıgıtal uydularıda ince
    spectirumla olan ayarlarıda öğrendim.bu konudada uzman sayılırım.
    43:
    jet-ali dövüş sanatları merkezi 1
    bir süre kendi salonum da hocalık yaptım .
    sonra maddi imkansızklıklar
    nedeni ile ve ilginin zorluk nedeni ile azalması sebebi ile salonu kapadım.
    bizim halkımız dövüş sanatını yapmyı değil izlemeyi seviyor.halen bir
    çok kişi yalvarıyor yine salon aç diye açmıyorum.çünkü bu iş zor olduğu
    için bir haftada veya 10 günde bıkıyorlar.solonu açtığım ilk günler işler okadar
    çok yoğunduki komşu esnaflar salon etrafının sinama solonu gibi kalabalık
    olamsından şikayet ettiler.ilgide zamanla azaldığından kapadım.bir gün
    çok zengin olursam hiç ücret almadan sadece hayrıma spor salonu açarım.
    spor salonları kahvehanelerden bin kat daha iyidir.
    44:
    jet-ali dövüş sanatalrı merkezi 2
    birsüre yine kendi salonumda hocalık yaptım.yine yukardaki
    nedenlerden bu salonuda kapattım.
    45:
    jet-ali dövüş sanatları merkezi 3
    bir sere yine kendi salonumda hocalık yaptım
    yine yukardaki sebeplerden dolayı bu salonuda kapadım.
    gürsan a.ş deçalıştığım zamanlar fabrikadaki arkadaşlar
    sen salon aç biz geliriz dediler.çoğu hiç gelmedi gelen para vermedi.
    dünyanın en zor sanatı elbet ücretli olmalı idi.20 milyon aylığı
    çok gördüler.fakat aynı kişiler sen aç biz geliriz dediler.hemde
    bu salonu gölcük te fabrika servis şöförün binasında açtım.
    ve salon zarar etti.birdaha bu milletin lafına güvenip tek kuruş
    masraf etmem.ancak salon aç diyen kişiler masrafları kendileri
    karşılarsa olabilir .benim öğrenciye ihtiyacım yok öğrencinin
    bana ihtiyacı var.birde sadece zengin insanlara büyük paralar karşılığı
    ders verebilirim.fakat çok yetenekli ise fakirde olsa
    o kişiye ders verebirim hemde hiç ücret almadan.aslında
    bu sanat para ile satılacak bir sanat değildir.fakat salonlar
    için masraf ve emek gerek.bir serseri bana bir servet verse ona
    asla ders vermem.dövüş sanatı öküzlere öğretilmez çünkü.
    46:
    havalı tüfekle silah atıcılığı
    bir süre silah attırdım.
    fakat silah işi tehlikeli idi bir kere bir çocuk vurulmadı ama namlu
    hızla çocuğa vurdu .daha sonra bu işi etehlikeli diye bıraktım.
    bu basit gözüken işte %'de 500 lere varan karlar elde ettim.
    birkere şakalaşırken ben kendi silahımla arkadaş tarafından vuruldum.
    saçama 4,5 mm de olsa hem pantolonu hemde ayağımı delip ilerledi
    ve ayağımda kaldı.doktorlar bakmıyor diye kocaeli tv ye
    haberlere çıktım yine bakmadı kimse .bir sene sonra kendim
    jilet le ayağımı yarıp saçamayı cımbızla aldım.çok kaşınıyor
    du çünkü.ilk zamanlarda çok morarmıştı.doktorlar uğraşmamak için
    sadece hap verdiler o dönem.paranız yoksa sakın vurulamayın.
    artık sigortam da var paramda o dönem ikiside yok tu.fakat
    silahla şka olmaz sözünün doğruluğu burdan ortaya çıkıyor.
    47:
    limonata satıcılığı
    bir süre
    kendi mahallemde adına jet-limonata dediğim limonata
    yı sattım.oda çok tuttu ma beleşçi yalakalar tatlıdada
    bundada peşimi bırakmadı.bende kimseyi kırmamak için
    bu işide bıraktım.aslında benden beleş bir şey alacak kişinin
    aklını alarım.fakat bunlar hep tanıdık.insana hep dost tan zarar
    gelir lafı çok doğru.belediye ye işe girmeye hak kazandım diye
    daha işe başlamadan şunu ısmarlarsın bunu ısmarlarsın
    diye söyleyen yalakalar var.ısmarlamak yani ikram istenmez
    verilir ikram isteyen yalaka ,çıkarcı iyi gün dostu dur.böyle
    dostlarım olacağına hiç olmasın daha iyi.elbette işe girdiğim için
    tatlı dağıtacağım ama yalaklar istedi diye değil ikram etmek
    için işe uğur olsun diye.kimi yemek söyle diyor,kimi pasta ısmarla
    diyor ,para ver diyor,kimi bizi de gör diyor,hatta şarkılarımı satarsam
    mercedes araba la diyen bile var.ben herkezin isteklerini karşılamaya
    kalksam açlıktan ölürüm ve çok miktarda borcum olur.ben şarkılarımıda
    kendi yateneğimle yazıyorum belediye yede kısmetim sayesinde
    kurada çıkarak ve mülakat ı kazanarak girmeye hak kazandım yani ben
    kimseye asla borçlu değilim.benim paramıda ben yerim .buradan çıkarcı,
    iyi gün dostu,yalaka ve şerefsiz insanlara duyurulur.fakat ben yerine göre
    çok cömert biriyim benden isteyene değil istediğime maddi yardım ve ikramda
    bulunabilirm tabi zengin olursam.ağbimin borçları varken
    yengem böbrek hastası iken babam yaşlı olmsına rağmen çalışıyorken
    buda çok zor .buradan yalaka lara sesleniyorum
    siz bana çok dua edin zengin olayım
    ailem den sonra siz yalakalarada sıra gelir belki!!!
    48:
    inşaat ameleliği
    bir süre
    bir dönem inşaat amaleliği yaptım.kaba taslak inşaat bilgisi kazandım.ve bu sektördeki yanlışları buldum.genel olarak türkiye de ki binalar tam bi fiyasko ne yazıkki.sistem başlıbaşına yanlışlar yumağı.ben sadece inşat ameleliğ değil bu dalda,büyük borulu kalalizasyon,boya,izalasyon,elektirik işindede çalıştım.bunedenle projeler kısmında bahsettiğim bana ayit bina projesi nde iddialıyım.
    49:kamera :
    gürsan a.ş 'den amire iteatsiz olduğum gerekçesi ile çıkarılınca alacağım aylıkla beraber aldığım 1.590.000.000 tl tazminat'ın bir bölümü ile japon sony kamera aldım ayrıca sarsıntısız çekim için kamera ayağı 'da aldım .olunca düğün ve cemiyetlerde kamera çekimi yapıyorum.kapalı spor salonu nda çekim yaptım.mehmetçik okulunda cemiyet ,şamata bar da sünnet düğünü çekimi,
    ,futbol müsabakası cekimi yaptım ve oldukça çekim yapmaya devam ediyorum ve edeceğim.önümüzdeki zamanlarda eğer sorun çıkmazsa çok sayıda çekim işim var.piyasanın yarısına çekim yapmama karşın bazı müşteriler döneklik yapıyor dönek müşteriyi hiç sevmem iş vasa vardır yoksa yoktur benle anlaşıp daha sonra başkasına çekim yaptırmak delikanlıya yakışmaz.üçe beşe bakan müşteriler giç bir şey kazanamaz!!! kameranın her şeyini biliyorum ve ayrıca nerede neyin çekileceğini biliyorum.tek başına kamera kullanmayı bilmek yetmez!!!kaliteli sarsıntısız çekim benim için alacağım paradan daha önemlidir.türkiyenin her yerine çekime gidebilirim.fiyatlar kendi mahallem ve çevresi yaklaşık iki saatlik çekim vcd aktarımı dahil 50.000.000 tl...kocaeli içi
    kendi mahallem ve yakını dışı 70.000.000 tl
    kendi mahallem fakat uzun süren çekim 70.000.000 tl ...şehir dışı ve uzun çekim 100.000.000 tl ...şehir dışı fakat kısa çekim 70.000.000 tl...dir .şehir içi ve kendi mahalleme yakın çekimlerde ayrı ücret almaksızın vcd ye aktartmak bendendir.fakat şehir dışı çekimlerde çekim sonrası kaset teslim edilecektir.vcd 'ye çevirmek çoğu yerde sadece 5.000.000 tl dir.çekim işlerimde yakın çevremden şahsen çekim fiyatının yarısını şehir dışından banka ile yarısını kapora olarak almaktayım .kapora
    vermeyeni kaale almıyor ve randevu defterime yazmıyorum.anlaşılan fiyattan eksik veren yani kesik atan müşterileri hiç sevmem .fakat pazarlığa açığım.pazarlık işten önce olduğu sürece tabiki....adamın işini bitiriyoruz işten sonra pazarlık yapmaya kalkıyor.bu iş delikanlıya yakışmaz.pazarlık işten önce yapılır ve iş bitiminde paranın diğer yarısı verilir.kopora iş daha başlamadan önce verilir
    50:
    web tasarım
    4,5 ay bilgisayar kursuna gidip bilgisayar öğrendim .sonra bir arkadaştan kısa süre web tasarım dersleri aldım.artık tek başıma web site yababiliyorum.iş çıkarsa yaparım.bazı kişilere yaptımda.bu sitenin %'de 95 hatta daha fazlasını ben yaptım.http://jetjet.sitemynet.com/ u 0 dan ben yapıyorum...
    51:
    pazarcılık
    bir süre çalıştım
    pazanda bir pazarcı şahsın yanında tekstil eşyaları sattım.bu ilk pazancı olarak olan patronum çok iyi idi ama iş çok ağır dı sabah 6 buçukta işe gelyor akşan 7 leri buluyordu bu yüzden işi bırakmak zorunda kaldım.bana geç arabada uyu geç arkada idman yap diyen tek patronumdu .gazi kaygusuz
    52:
    pazancılık 2
    bir süre
    yine bir süre tekstil ürünü satan bir başkasının yanında çalıştım.ikinci çalıştığım yerde patron öküzün teki idi çok tartışıyorduk çok havalara giriyordu.bazı patronlar kendilerini patrol olmakla ne yazıkki haşa allah gibi görüyor.fakat havalara giren patron işçinin moralini bozduğun dan işin verimi de düşüyor.bu işten en çok kendi zarar ediyor.işçiye işi sevdirmek ona iyi davranmak onu aileden biri saymak en mantıklısı bence.sabancı ve koç çok zengin niye? işçilerine iyi bakıyorlar aşağılamıyorlar ondan..
    53:
    emek pazarlama
    bir süre
    bir süre babama ayit firmada tezhahtar ,tahsilatçı olarak çalıştım şöförlüğü bu firmada kendi arabamızla kendi şöförümüzden öğrendim.araba aldığımda çok ilerleticem.firmamız halen bolu da devam ediyor seyyar olarak.fakat iş olmadığı için babam işi bırakacak.bu firma 3 dükkan değiştirdi ve şimdi seyyar fakat bizim firmamız kimseyi dolandırmadı,kimseye kazık atmadık.bazı şerefsiz pazarlama şirketleri türk halkının saflığını kullanarak halkımıza kazık atıyor ne yazıkki.biz onlardan hiç olmadık.
    54:müpa mantar fabrikası
    "
  • --- spoiler ---
    49:kamera :
    gürsan a.ş 'den amire iteatsiz olduğum gerekçesi ile çıkarılınca alacağım aylıkla beraber aldığım 1.590.000.000 tl tazminat'in bir bölümü ile japon sony kamera aldım ayrıca sarsıntısız çekim için kamera ayaği 'da aldım .olunca düğün ve cemiyetlerde kamera çekimi yapıyorum.
    --- spoiler ---

gibi bir kamera alma hikayesine sahip , fantastik bir insan. fikirtepe cjb net ten daha üstün olduğunu kabul edip , saygiyla eğiliyorum önünde.
  • nedense bana biraz dikkat yazili var hesabi gibi geldi. özellikle şu olaydan sonra :

--- spoiler ---
    pazancilik 2
    bir süre
    yine bir süre tekstil ürünü satan bir başkasının yanında çalıştım.ikinci çalıştığım yerde patron öküzün teki idi çok tartışıyorduk çok havalara giriyordu.bazı patronlar kendilerini patrol olmakla ne yazıkki haşa allah gibi görüyor.fakat havalara giren patron işçinin moralini bozduğun dan işin verimi de düşüyor.bu işten en çok kendi zarar ediyor.işçiye işi sevdirmek ona iyi davranmak onu aileden biri saymak en mantıklısı bence.sabanci ve koç çok zengin niye? işçilerine iyi bakıyorlar aşağılamıyorlar ondan..
    --- spoiler ---

(pazancilik ta çok ayri bir detay ayrica patronlarin patrol olayina girdiği bir pazar da çok ilginç olsa gerek)
  • sitesinden alıntı, yorumsuz...**

"bilmem bilirmisiniz ekşi sözlük diye bir site var.hemen hemen her insanla dalga geçen üniversite mezunu olmakla kendini ordünalüs profesör zannedenlerin yazarlık yaptığı bir site.bazı yerden benden “dallama” “jet li nin yandan yemişi”gibi hakaretlerle bahseder bu şerefsizler.ulusal knallarımızdan kanal d nin de bu şerefsizlere destek çıkar gibi onları okan bayurgen,in programına çağırması doğrusu canımı sıkmıştır.ben buradan dallama yazarlar sitesi “ekşi sözlük” yazarlarına sesleniyorum.jet-ali nin deli damarına basmayın ararım birinizin canını çok fena yakarım haberininz olsun.hangi site ye üye olacağımı ,sitelerime ne yazacağımı bu ekşi sözlük denilen sitenin yazarlarına soracak değilim.lütfen akıllı olsunlar yoksa asabi tarafıma denk gelirler kendilerini ne yapar eder bulur hastahanelik ederim.okudukları üniversite ye yüzü gözü şişik giderler.anlağım kadarı ile bunlar bir kaç piç bazıları üniversite öğrencisi belki de bazıları yeni mezun.ama benim için fark etmez beni sallama eleştiren kim olusa olsun düşmanımdır.olumlu yapıcı eleştirilere açığım bazı bu şerefsizlerin eleştirileri dahil bir çok eleştirilere bende katılıyorum.ama eleştiri yaparken hakaret edilmez.bir ara bunlardan bana yazarlık teklifi geldi bende kabul etmedim yoğunum falan diye yazdım.bu şerefsilerin bana göre bana düşmalık sebebi bu sanki dandik sitelerinde yazmak zorunda imişim gibi bana hakaret ediyor piçler.

http://sozluk.sourtimes.org/ dallamaların sitesi…"

edit: bu entri zamanin otesine gecmis. sanirim jet ali hayranlari var aramizda.
  • başta sitenin ingilizce bölümlerini jet ali oxford ingilizcesi ile yazdı diye anlamadım sanmıştım ama biraz okuyunca anlaşılıyor ki google translate aracılığıyla çevirilmiş. hatta google'ın çeviremediği kelimeler de ellenilmemiş:

"world to me ‘, regardless of where in my project to develop, the better for me to introduce the sponsors will sevinirim."

ya da jet ali aslında master yoda imiş...
  • "meyva veren ağacı kimse taşlamasın. o taşı alır onların kafasına atarım."
    jet ali gibisi var mı onunla kim savaşabilir? *
  • sevdiği kız hakkında:

"bir gün eski sitelerimden biri varken daha www.jetali.com yokken.bir kız sarışın olduğunu ve benim hayranım olduğunu bana yazmaya başladı.çok sayıda mail attı.defalarca bana olan hayranlığını dile getirdi.ayrıca benle evlenmek istediğini ve benim hastam olduğunu yazdı. adresini ver görüşelim dedim, olmaz babam duyar dedi. telefonu ver görüşelim dedim olmaz babam duyar kızar dedi. adres ve telefonunu verirsen 1 saate ordayım dedim olmaz dedi. hem beni al benimle evlen sarışın tam istediğin gibiyim doğal sarışınım göçmenlerdenim mavi gözlüyüm dedi hem de sürekli kaçtı. sonra bende fazla naz âşık usandırır dedim ve resti çekip yanlış hatırlamıyorsam görüşmemelerimizden 2 ay kadar sonra bitirdim. kız bursalı olduğunu söylüyordu. ayrıntısına giremeyeceğim. adını da şua evli olduğu için veremeyeceğim kızın o dönem biri tarafından bana yapılan şaka da zannettim biraz yoksa sıkılıp ayrılmazdım. kız doğru imiş, sarışın dünyalar güzeli bir kız olduğu da doğru imiş. bir iş arkadaşım araba ile kızın olduğu bölgeye bir arkadaşını götürmüş ve kız yanına gelerek sen jet ali yi tanıyor musun demiş. oda tanıdığını söylemiş. kız onla seneler önce görüştük sonra ben evlendim şimdi senelerdir çocuğum olmuyor demiş. anladığı kadarı ile mutsuz da bir evliliği var. yani babasından korkusuna benimle tanışmayan görüşmeyen kızın mutsuz ve çocuksuz evliliği söz konusu. bende arkadaşa bir daha onu görürsen ona oh dediğimi söyle dedim. arkadaş bir daha aynı yere gitme ihtimalim yok dedi ama olursa söylerim dedi. babasından kortu benimle görüşmedi buluşmadı kötü bir evlilik yaşıyor. belki de her gün dayak yiyor da olabilir. babasından korktu ama babası ö dönem beni öğrenmiş nasıl öğrendi ise kendisini de tokatlamıştı. ben tek telefon ve adres vermende 1 saate ordayım demiştim babasından korktu şimdi kocasından çekiyor. arkadaşa belki de mutsuzluğunu dile getirmek istemiş ama ayrıntılarına girmemiş oysa anlaşsa idik babası değil 7 göbek sülalesi zarar veremezdi ona. anladığım kadarı ile sevmediği istemediği adamla evli çocuğu olmuyor ve mutsuz. belki kocasından belki kendisinden ama sonuçta çocuğu olmuyor. oysaki beni biriyle evlensem çocuğu olmasa, bırak kötü davranmayı tersine teselli etmeye çalışırım. ben acıyan duygusal biri olmama rağmen, kendisine korkaklığı nedeni ile acımıyorum. dalga geçer gibi al beni, evlen benle, sana hastayım deyip, adres ve telefon vermeyene babasından gereksiz yere korkana hiç kusura bakmasın acıyamayacağım. benden ayrılan her bayan kötü evlilik geçirir diye bir şey yok. herek gerçek âlemde, gerekse sanal âlemde tanıştığım görüştüğüm çok bayan var ben ayrıldım onlar ayrıldı. sonuç itibari ile 2009 yılı itibari ile kısmetsiz oluşumdan bırakın evlenmeyi söz bile kesemedim yüzük hiç takmadım. kısmet değilmiş. ne kadar oh desem de bana hayran bursalı sarişin’ a yinede mutluluklar diliyorum o cezasını çekmiştir senelerdir sanırım? en kısa zamanda da çocuk diliyorum onlara. benim küçük jet’lerim olmadı onların olsun. babası; da kusura bakmasın hıyarın teki imiş. beni öğrendiğinde kızını dövmek yerine çağır tanışalım demesi gerekirdi. şimdi kızı kendi istediğine değil de istemediğine verip mutsuz bir yuvanın temelini attı. efferin kızları sevdiğine vermemek büyük marifet, internetten aşk elbet kötü bir şey ama siteme girip benim sevdi, sohbet odalarında tanışmadık. sevmediği birine kızı vereceğine internetten tanıştığı ama sevdiği birine ver derim ben. o beni buldu gördü ve sevdi ben onu görmedim bulmadım. ayrıca kız namussuz olsa idi bana resimlerini gönderirdi tek resmini bile göndermedi. güzel olduğunu ben tesadüfen onun olduğu bölgeye giden iş arkadaşımdan öğrendim. arkadaşlık siteleri, chat odaları, porno sitlerinde tanışmak başka bir kızın jet ali sitesine girip hayran olması başka şeydir. kızı jet ali ye değil de sevmediği birine verirsen senden öbür tarafta kız hakkını alır. ayrıca belki de jet ali’nin mutluluğunun önüne geçtiğin için jet ali’de hakkını alır. bu şerefsiz babadan ikimizde hakkımızı alıcaz…."
hesabın var mı? giriş yap