• savaş çığırtkanı neocon.

trump'ı abd'nin başına getiren güç, "bu deliyi gaza getiren birleri olmalı" mantığıyla yanına da bu bolton'u koydu ki deli dünyayı kaosa sürüklesin. fakat o deli dedikleri adam çıkıp "bolton'u dinleseydim bütün dünyaya savaş açmıştık" dedi ve aslında o kadar da aptal olmadığını bolton'un efendilerine iletti. düşünsenize dünyanın en güçlü ülkesinin başkanı kalkıp, ulusal güvenlik danışmanı için böyle bir söz kullanıyor. eğer bolton trump'ı ikna etmeyi başarsaydı şimdi 3. dünya savaşı içindeydik. kendisinin bu kadar az gündemde olduğuna bakmayın, tarihin en tehlikeli insanlarından biri olmasına ramak kalmıştı.
  • (bkz: warmonger) tiplemesine en çok uyan insanlardan biri
  • boltonlar devreye girdiyse piçlerin savaşı da yaklaşıyor demektir.
  • alevi dedesi gibi bıyıkları var.
  • sonunda kapının önüne konulmuş olan savaş çığırtkanı şerefsiz.
  • "john bolton iran'ı bombalamak istiyor ve istediğini alabilir" başlıklı yazısında john bolton'un şeytanın vücut bulmuş hali olduğunu yazmış mehdi hasan. abd'nin ırak'a saldırısının arkasındaki en büyük rolün bolton'a ait olduğunu ve şu an trump'ın en yakınındaki adamlardan biri olarak en büyük arzusunun iran'a saldırmak olduğunu ve bunu yapmak için de yönetim kademesinde gücü olduğunu belirtmiş. korkutucu.
  • portakal kafali dingilin yeni milli guvenlik danismani. onumuzdeki haftalarda sevdiklerinizle daha fazla zaman gecirin, hayatin tadini cikartmaya calisin, hic degilse dunyanin anasi bellenmeye baslayinca iciniz daralmasin.
  • gidecegi uzun zamandir bekleniyordu. toplantilara sokulmuyordu, goruslerine deger verilmiyordu ama gidisi tam trump yonetiminden beklenir sekilde oldu. twitter uzerinden duyurulmayla.

once trump dun aksam istifasini istedim, bu sabah etti diye twit atiyor, ustune bolton kendi hesabindan dun aksam istifami verebilirim dedim, baskan sabaha konusuruz dedi diye twit atiyor. tam rezillik. kendisinden once sutlanan tillerson, mattis, mooch, .. gibi bu da baslar iceride yasanan kaosu anlatmaya. allah'dan savas mavas baslatamadan siktir olup gitti. kitap yazsin, tvlere konussun, torunlariyla vakit gecirsin artik.
  • "ırak'ın tek parça olarak kalması veya üç parçaya bölünmesi arasında çıkarlarımız açısından hiç fark yok" cümlesini kuran abd'nin bm eski daimi temsilcisi. hakli olabirsiniz çıkarlarınız açısından hiç bir fark olmayabilir ama insanlığınız açısından da mı fark yoktur? eğer kaldı ise vicdanınız açısından da mı fark yoktur? her gün ölen istatistiklere rakkam olmaktan başka bir varlık yada yokluk değeri kalmamış insanlar açısından da mı fark yoktur? bölgeyi bir yeryüzü cehennemine çevirecek mezhep savaşları açısından da mı bir fark yoktur? hadi onlar icin fark olamsı sizin icin bir anlam tasimasin ya o cehhennemden hayat bulacak zebaniler tüm dünyaya kaos getirdiklerinde hala bizim icin, hala sizin icin fark olmayacak mi?
  • başkan donald trumpiran konusunda askeri müdahaleye ikna etmesinden korkulan şahin danışman.

https://www.france24.com/…mp-usa-ayatollah-khamenei
hesabın var mı? giriş yap