• saw'daki katil olmayan karakterin tam ismi.
  • feci şekilde zeki olan ayrıca da saw da jigsawı yaratan adam

--- spoilerın dayısı ---

52 yaşında olup kanser olan bu adam, öldükten sonra bile oyunu devam ettirebiliyor. morgda midesine bakacaklarını bildiği için ölmeden önce kaseti yutuyor. sonrası bilindik tabi..

- i wanna play a game..

--- spoilerın dayısı ---

ayrıca gerçek adı tobin bell miş
  • (bkz: cosmo kramer)
  • insanları sınayan, zayıflıklarıyla yüzleştiren ve nihayetinde önemli bir bedel ödeyerek hayatlarını hak etme durumunda bırakan, kısacası tanrı'yı oynayan, zeki ve cesur biridir.

katil olduğu yönündeki yakıştırmalar ise yalandır, iftiradır.
  • şanına yakışır şekilde öldü. bkz.: saw iii'ün dakikaları.

tema:
    (bkz: popüler kültür /@derinsular)
  • kendisi aslen insaat muhendisidir ve 'jigsaw' lakabini sevmemektedir, keza bu ismi ona medya takmistir.
  • testere filminin özü, şiddet sahneler arasında kayboluyor. seyredenler korkunun dozunu şiddetin miktarını tartışıyorlar ancak felsefesiyle ilgilenen yok. bence testere yaptığı eylemlerde son derece haklı. kaçımız yaşadığımız günün önemini, değerini biliyor ki ben bu yüzden kramer ı destekliyorum bir korku filminde yaşamın felsefesinin verilmesi ne kadar ilginç ve bir o kadar güzel. ancak anlayabiliyor muyuz? orası tartışılır
  • saw serisinde tobin bell’ in canlandırdığı gerçekten mükkemnel bir zekaya sahip kişinin adı ama filimde ona jigsaw diyorlar. kendi yaptıklarına ise hasta insanları tedavi etmek diyor zatı şahaneleri ve evet tahmin ettiğiniz gibi bol kol bacak kesmeli göze çivi batmalı ve insan vücudunun sınırlarını zorlayan işlenceli yöntemler kullanıyor. bu karakterimiz bence her nokta da haklıdır lakin temelde çok büyük bir noktayı kaçırmaktadır. insanlar ondan kendilerini tedavi etmelerini istiyormu ya da tedavi etmesi gereken kişi kendisi mi bu görevi ona kim verdi. insanları ya canın ya kolun kararını vermek zorunda bırakmak ne olursa olsun insanı kötü yapar. amanda kurbanına yaşama fırsatı vermediğinde ona onun katil olduğunu söylemişti kendisinin ise ruhları tedavi ettiğini söylemişti bence burada da yanılıyor mesela amanda nın oynadığı 2 oyunda kapının deliğinden bakan adamın kapı deliğinin arkasına kurulmuş tabanca tarafından kafasından vurulması tek başına jigsaw ı katil yapar. çünkü adama kendi oyununu oynama şansı vermemiştir. ya da sigorta başkanına yapmış olduğu çünkü kendi sınavını geçen sigorta başkanının hayatını başka insanların sınavında bitirmiştir. oysa sigorta başkanı kendi sınavını başarıyla tamamlamıştır ya da dedektifler onu bulduğunda dedektifin boğazını kesmesi insanları öldürmekten çekinmediğini gösteriyor eeeeeyyyy kramer soruyorum sana nedir senin amanda dan farkın?

jigsaw aslında tam anlamıyla bir katil. ama ayrıca saygı duyulası bir adamdır çok da eleştirmek istemiyorum çünkü jigsaw beyfendinin kurbanlarına neler yaptığını gördükten sonra insanın eleştiresi gelmiyor. bunu yanında tabii ki gerçekten güzel hareketler yapmışlığı da vardır
    mesela cocuğunun düşmesine sebep olan adama kısa bir sürede yüzünü bıcaklarda sıyırırsa kurtulacağını yoksa öleceğini söylemiştir adam yüzünü kese kese bunu yapmayı başarır ve serbest kalır bunun üzerine jigsawa saldırır ve tabii ki bizim john abimiz bunu da hesap etmiştir tam saldırdığı sırada bir adım sağa geçerek saldıran adamın arkadaki jiletli tellere düşmesini sağlamıştır ve evet adam orada ölür burada ki yorumum ise şu

john abimizin adamı ya yüzünü kes ya da öl şeklinde bir karar vermek zorunda bırakması az önce de söylediğim gibi kabul edilemez lakin adamın kurtulduktan sonra akıllanmayıp tekrar john kramera saldırmasında john kramerin planına göre jiletli tele düşmesini sağlaması gayet kabul edilebilir geliyor bana

katil olmasına rağmen gerçekten beğenilesi bir karakterdir kendileri severiz vesselam.
  • orijinal bir film serisinin ana karakteri.
hesabın var mı? giriş yap