• bir software developer, yamulmuyorsam ayni zamanda girisimci ve hayat kocu.

bir kitabi var, bilindik tanindik bir kitap: soft skills*

genel olarak, erkek developerlara fitness ve para kazanma konularinda ogutler veriyor. kendini de "ben kadinlarin dunyasini o kadar bilmedigimden biraz boyle konusuyorum, kusura bakmayin." diye savunuyor.

kendisini elestirmiyorum aslinda, dedigi cogu sey mantikli. hatta kitabinin son bolumunda ekonomi hakkinda soyledikleri sasirtici derecede mantikli. yazilim gelistiriciliginden ziyade hayattaki diger her seye odaklaniyor. ilginc bir abimiz.

bir de babasi istanbul'da dogmus: https://twitter.com/…ammr/status/687336029225750528
  • sağlam kanal, takip edilmeli.
  • amazon audible’da kodlamayla ilgili kitap ararken karşıma çıktı. soyadını görünce bu adam kesin amerika’da doğmuş bir türktür dedim. yanılmamışım. babası istanbul’da doğmuş. sanki ismi can sönmez olacakmış da bir anda ana babası ayy biz napıyoruz demiş can’ı john yapmış gibi.

amerika’da yaşayan türkler olarak bu çocuklara isim koyma mevzusu hassas bir konu. ben daha bekarım ben bile biliyorum. esra ismiyle mesele ass-ra diye dalga geçiyormuş buradaki çocuklar. dikkatli seçmekte fayda var.

john sönmez abimizin kitapları nasıldır? okuyan memnun kalan kimse var mı?
hesabın var mı? giriş yap