• film izleme sebebi. hangi filmde oynarsa oynasın o filmi izlenebilir hale sokuyor. sinemanın on numarası.
  • 'hayatta en sevdiğim şey, uyumak'

diyerek, hem hayata dair hislerime tercüman olan, hem de kendisine olan hayranlığımı bir kere daha arttıran afet-i devran.
  • türk basınına verdiği ilk röportajı habertürk'e vermiş, medya kralı'nda öğrendik.

burdan okuyalım madem:

http://www.haberturk.com/…-her-aktor-bir-yalancidir
  • kendisi bir de hayat kurtarmıştır . haberi şöyle:

"johnny depp the real life hero
    johnny depp turned out to be a real time hero to save the damasell in distress. hollywood actor johnny depp saved babybird frontman stephen jones from being mugging.
    johnny depp and stephen were recording in los angeles, where they confronted a robber outside the studio.
    the robber was insane and threatened stephen with a broken bottle in his hand. johnny depp jumped in to her rescue. he faced the robber and tried to calm him down.
    onlookers report, "this guy looked completely off his head. he had a broken bottle in his hand and he wanted some cash, but johnny immediately stepped in. he told the guy he needed to calm down. the mugger then looked at johnny and said: ''i ain't stealing from captain jack,'' and put the bottle down."
    the pirates of the caribbean star is a hero at heart and this act has sent many young hearts fluttering."

captain jack' e saygılı ingiliz hırsızlar da varmış. hey gidi.

bir de habertürk ile yaptığı röportajda bir gariplik var. sanki konuşan o değil gibi, şimdiye kadar kendisinin yüzlerce röportajını okudum, programlarda kendi ağzından söylediklerini dinledim, hiç bir soruya (öyle özel sorular değil sonuçta bunlar, her ortalama zekaya sahip ve biraz önaraştırma yapmış birilerinin soracabileceği türden sorular) bu kadar detaylı, içten ve uzun cevaplar verdiğini görmedim. tamam hepsini bir tutmak doğru değil ama yıllardır sorulan bu soruların yanıtları üç aşağı beş yukarı değişmiyor, cevapları verirken kullandığı kelimelerin çoğunu bile aynı seçiyor (ki bazen tekrar mı izliyorum, aynı şeyi mi okuyorum duygusunu da uyandırır bende) bence cevaplara çokca ekleme veya üzerinde bol bol oynama var. bilemiyorum yanılıyor muyum.
  • tam bir karakter oyuncusudur.en favori karakterim morton rainey'dir.tim burton'la birlikte yaptığı çalışmalar efsane olmuştur (sweeney todd,ed wood ,edward schissorhands vs.).jack sparrow tek başına bir külttür zaten.
  • (bkz: beyaz şeytan) filmindeki muhteşem oyunculuğuyla bana kokayin satıcılığını neredeyse benimseten oyuncudur.
  • arizona dream, finding neverland, sweeney todd ve adı aklıma gelmeyen birçok harika filmdeki oyunculuğuna hayran kalınası, fazla karizmatik, izlerken ekranın içine girebilme isteği uyandıran aktör. her ne kadar tanımım aksini gösterir gibi olsa da "genç kızların sevgilisi" nitelemesini hak etmez.
hesabın var mı? giriş yap