• 100mbit parası ödeyip en fazla 99mbit hız alarak kullanıyorum. maksimum 40mbps hız alabilenler modeme yakınlaşabilir, 5ghz destekleyen cihazlardan bağlanabilir ya da bilmeden entry girmeyebilir. çözümler basit. hiçbiri olmuyorsa arayın destek ekibini, diğer firmalar gibi kıvrandırmadan gelip çözsünler. bende hep öyle oldu.

edit: öneri sunduk küfür yemişiz, ne güzel dünya. eğer müşteri hizmetlerini arayıp da “kusura bakmayın evinize hız o kadar gelebiliyor” dediyse arkadaşa hak veririm ama böyle bir şey kablonet’te yok. bir yerde mutlaka sorun vardır ve teknik ekip bunu çözer. ama denemeyip burada insanlara yanlış bilgi vermeniz sizin cahilliğinizle alakalı.
  • son zamanlarda nasıl daha kötü hizmet verebiliriz diye uğraşan “internet servis sağlayıcı”. her akşam saat olarak daha da erkene alıyorlar kesintiyi sadece bunda bir istikrarı var sağolsun.
  • sen cok iyi bir internet saglayicisi ol, hizlarin turkiye'nin en iyisi fiyatlarin en ucuzu olsun ama dunyanin en dandik modemleri disinda baska modem kullanmadigin icin musterilerini rezil et. budur kablonet, budur uydunet. adam gibi modem satin ulan, diger odadan cekmiyor wifi.
  • ttnet ile internet bağlattığımda günlerce biz kutuya kadar bakarız bina içiyle ilgilenmeyiz dediler. peki o zaman gelin de bana kutudaki hangi slot olduğunu gösterin de evime kablo çektireyim dedim. bunun için de bir sürü arıza kaydıyla filan uğraştım.

kablonet bağlattığımda ne oldu?
    eve geldiler, abi kablon iyi değil, apartman sorun çıkarmazsa yeni kablo çekelim dediler. apartman girişindeki kutudan merdiven boşluğundan dolana dolana kablo çektiler. sonra hilti gibi bir matkap çıkarıp duvarları delip eve getirdiler kabloyu.

bunun için ekstra hiçbir ücret almadılar. başka da bir şey demiyorum.
  • 126’dan ulastigim musteri hizmetleriyle aramda ilginc konusma gecen iss.

ca: merhaba, istanbul’da internet baglantim kesildi. planli bir bakim veya ariza vs. gibi bir durum mu var?

mh: sistemlerimizdeki aksaklik sebebiyle bilgilerinizi girerek durumunuzu goruntuleyemiyorum beyefendi. lutfen birkac saat sonra tekrar deneyin.

ca: yalnizca bize sundugunuz hizmet degil, kendi alt yapiniz da patladi yani?

mh: hayir efendim o sistemler ayri... gibi 3-5 cumle.

ca: neyse sonuc olarak sizden almaya calistigim internet hizmetini alamiyorum ve musteri hizmetlerini arayip durumu ogrenmek istiyorum, siz bile durumu soyleyemediginizi iletiyorsunuz.

mh: beyefendi birkac saat icinde ararsaniz.....falan filan

bu konusmadan bagimsiz bir sekilde, pandemi doneminden once inanilmaz mutlu oldugum bir ıss idi kendileri. pandemiden once yilda 1-2 sefer yasadigim bu kesintiler, pandemi sonrasinda siklasti. umuyorum alt yapilarini gelistirirler.

edit: vpn ile girilebiliyor, o da ilginc.
  • kimsenin hakkında reklam entry'si falan girmediği iss.

ülkedeki internet hizmet kalitesi her internet servis sağlayıcısı için çok değişken ne yazık ki. hizmet kalitesi şehirden şehre değil, semtten semte göre bile değişebiliyor. şikayetvar üzerinden iss şikayetlerine bakılacak olsa, internet hatta hiçbir ürünü kullanmamamız gerekiyor.

ayrıca şunu da bilmekte fayda var, insanlar genellikle olumsuz tecrübe yaşadıkları zaman bunu yazma ihtiyacı hisseder. her şey yolunda giderken kullanıcıların büyük bir çoğunluğu hiçbir şey yazmaz. o yüzden şikayetvar herhangi bir ürün için pek de doğru bir ölçüt değil. çünkü gördüğünüz şikâyetler istatistiksel olarak memnun müşterilerin, istisnalar dışında, çok küçük bir kısmını oluşturuyor.

şahsen 6 yıldır hem izmir, alsancak hem de ankara, çankaya'da kullanıyorum çok nadir sorun yaşadım. sorun yaşadığımda da kayıt oluşturduysam destek ekipleri mümkün olan en kısa sürede evime ulaştı. şahsi tecrübelerimden yola çıkarak tavsiye edebileceğim bir iss ama sadece bu bölgeler için.
  • hafta içi it gibi çalışırsınız, hafta sonu bir dizi film keyfiniz var ve bu lanet firma ayda bir kere bu keyfi elinizden çalar. starlinke aylık bin lira vermeyeni siksinler. işini adam gibi yapan bir tane firma yok ülkede
  • gece 2.30'dan beri internet ve televizyon yayını kesik olan utanmaz şirket. para ödüyorum ben bunlara. 18 saatte bir arızayı gidermekten aciz şirket.
  • arızanın sorumlusu muhalefet olabilir. 12 saattir internet yok, firma bizden kaynaklı değil diyor. muhalefettir evet
  • dün akşam saat 19.00 civarı internetimde kopukluk başladı. twitter'dan destek hesaplarına bildirdim. 1 saat sonra elemanları geldi. problemi tespit etti ama kendisinin problemi çözemeyeceğini ve yarın sorunu çözmek için bir ekip geleceğini söyledi. bugün sabah saatlerinde iki kişi gelip sorunu çözdü. kablonet'e geçtiğimden beri çok memnunum aldığım hizmetten. neden sürekli kötüleniyor anlayamıyorum o nedenle.
hesabın var mı? giriş yap