şükela:  tümü | bugün
  • arkaik bir hezerfan çelebidir ruha kanat çırptıran, budur.
  • korku filmi gibi gorulen bu ruyalar veya kabuslar hele bi de gercek olursa reel hayatta o zaman tadindan yinmez bi hal alır..kendini rezzan kiraz falan sanıp uzun tırnaklı dehset dehset bakan gozlere sahip olma isterisi ile yanıp tutusursunuz..bizzat benim basım agelmistir tum bu olanlar..rezzan kiraz olayı deil ama kabuslarım gercek olmustur..vahiy inmistir..burdan acıklamakla gurur duyuyorum ki evet ben bir mesihim..
  • 7 yıldır görmediğiniz eski sevgilinizi görürsünüz rüyanızda."seni bir daha hiç göremeyeceğimi düşünüyordum" dersiniz..herşey gayet güzel ilerlemektedir.o da özlemiştir,kırmızı güllerle gelir.sonra evlenip bosandıgını söyler,dünya basınıza yıkılır..rüya kabus olur. asıl kabussa uyanınca hatırlanır. o zaten evlidir.
  • (bkz: karabasan)
  • gecenin bir yarısı tekrar uykuya dalmaktan korkuyorsanız eğer benim gibi kendinizi google a verip, bu neymiş, ne değilmiş öğrenebilirsiniz...
    kâbuslar en genel olarak uyurken kişiye güçlü bir duygusal rahatsızlık veren rüyalardırmış. her türlü boktan ve berbat şeyi yaşarsınız bi tabii..bazen kâbuslar o kadar etkili olabilirmiş ki, uyuyan kişi hala o kabusun etkisinde olabilirmiş uzunca bir süre.
    arada bir kâbus görmek çok da kafaya takılacak bir durum değilmiş, ama bu olay artık düzenli bir hal aldıysa uyku gibi hayatın en tatlı aşamalarından biri, sizin için ciddi bir problem oluşturabilir, bir doktora görünmekte fayda varmış.-tabii psikoloji mi, psikiyatr mı, nöroloji mi, uyku bozukluğu doktoru var mı bilemedim-
    bazen de sorunlu dönemlerden geçiyorsanız,-sınav, sevgiliden ayrılma, birinin kaybı, maddi sorunlar vs- bunla ilgili kabuslar görmek de normal sayılıyormuş. bakalım, yaklaşık 15 gün sonra bu manyak dönemin bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum, kabuslarım da biter mi, görürüm...
    bu arada kadınlar erkeklere göre daha çok kabus görüyorlarmış. e duygusal yaratıklarız vesselam..
  • tek kaçışınız olan uykulardan bile mahrum kalmaktır..
  • son 1 yıldır sürekli gördüğümden olsa gerek artık eski korkutuculuğunda gelmiyor bünyeme olağan bişey oldu sanırım benim için...
  • one, two, freddy is coming for you,
    three, four, better lock your door,
    five, six, grap your crucifix,
    seven, eight, i gonna stay up late,
    nine, ten, neversleep again'

freddy krueger *
  • herkeste böyle mi bilmem ama, kendimden yola çıkarak söylüyorum ki; kabuslarımın kendilerini göstermek için seçtikleri en iyi zaman, benim en mutlu olduğum günlere tekabül ediyor. buna da şöyle bir açıklama getirdim kendimce: mutluyken insanların kaybedecek şeyleri vardır, daha çok korkarlar belki içten içe. bilinçaltlarında o mutluluğun yitip gitmesi korkusu oluşur. bu korku da o kayıpları vahşice kurgulayarak rüyalarda gün yüzüne çıkarır. mutsuzken de; "zaten bitiksin, bari rüyalarında dengeyi kurmaya çalışalım" diyen düşünce-algı sistemi; bu sefer de ölümcül olmayan, hatta güzel denebilecek senaryolarla karşımıza çıkabilir.

misal bir haftadır en sevdiğim şeyi çeşitli kurgularla kaybettim. gün içinde kaybetmeyi mi düşünüyorum? yoo, bilakis kaybetme korkusunu gün içinde üzerimde taşıdığımı düşünmüyordum bile. yine de çok mutlu zamanlarda sürekli kabuslar görüyor olmamı başka türlü yorumlayamadım. neyse ki bütün günüm pırıltılı rüyalar gibi geçiyor da, geceleri gördüğüm kabuslar bu güzel gündüzlerin içinde eriyip gidiyor. şikayet etmiyorum yani. (yer yer şükrettiğim bile görüldü.)