• verdi entrylerini fark ettigim yazar.
  • bazı edebi zevklerimizin** kesi$mesi nedeniyle saygı ve sempati duydugum suser.
  • her ne kadar tematik de olsa, roma kralligi ve iliskili konular ile ilgili girdigi entryler sayesinde takdirimi kazanmis suser.
  • benim gibi yaşar hayranı olan insan.
  • kabataş orkestrası hakkındaki entryleri nedeniyle kabataşla bir bağı olduğunu düşündüğüm yazar.
  • karış karış gezdiği doğu avrupa’yı sözlüğe başarıyla taşıyan yazar (zabinki’nin kurbağaları hariç!) kino’da kahve eşliğinde bakılan iki ciltlik interrail albümü ve ek açıklamalarıyla beni kıskançlıktan kudurtan yarı istanbul-yarı bodrumlu. macaristanya’da sahaf sahaf dolaşıp interrail falan dinlemeden kafam kadar ciltlik bilmem kaç kitabı yol boyunca taşıyan; şimdilerde lukacsı macarca okuyup anlayacak kadar macarca söktüğünü keşfedip gözüne lehçe’yi kestiren (ve bu arada şakır şakır konuştuğu fransızca ve ingilizce’ye burun kıvıran) manyak. geleceğin doğu avrupa uzmanı, ileride şekilci bir hoca olacağının sinyallerini problematique takıntısıyla gösteren, muhtemelen öğrencilerine de bu konuda kök söktürtecek insan. bilgisiyle beni hayrete düşüren, şimdiden (yuh, daha lisans öğrencisisin ya) hakemli dergilerde yazıları yayınlanan aşmış kişilik. mazuryanın kurbağalı göllerinde kürek çekmiş, zubr göreceğim diye kilometrelerce pedal çevirmiş ve sonrasında süründüğü interrailin de sayesinde bu yaz toplam on yedi kilo verip insanları şoka uğratmış olan genç. 80ler partisinde somurtarak “ya, dans edemiyor muyum?” diyerek alt dudağını büzüp oturan ama fıkralık bir rus, bir polonyalı, bir çek ve bir alman’a halay çektirtmiş güleryüzlü, düşünceli, ağırbaşlı arkadaş. iyi ki bir yerlerde senin gibi birileri var, iyi ki tanıştık!
  • derin ve engin bilgilere sahip olmasinin yanında organizator yonuyle bircok aktivite gerceklestirmeyi basarip guzel gecelere vesile olan yuce insan
  • birikimli yazar. sozlukte olmamasi halinde yarattigi boslugun doldurulma olasiligi imkansizdan sadece biraz fazladir.
  • okulda yaptığı sunumlara egzantrik alıntılar koyan, bizi şenlendiren, organizatör ve "bilgin" kişiliğiyle dikkat çeken yazar.
hesabın var mı? giriş yap