• ilki 2006 yılında yapılmış olan mini kitap fuarı. güzel bir çıktısı da olmuş: 5000 kitaplık inönü mahallesi kayışdağı meslek eğitim merkezi kütüphanesi'ni yayınevlerinden aldıkları bağış kitaplarla açmışlar.

ikincisi, 2007 yılında caddebostan kültür merkezi'nde, 12-16 aralık günleri arasında yapılacak. yayınevleri bu sefer yeni sahra mahallesi meslek eğitim merkezi kütüphanesi için bağış yapacak. konuklar arasında erdal atabek, toktamış ateş, halit refiğ, uğur dündar, muazzez ilmiye çığ ve aydın boysan da var.

ayrıntılar için: http://www.kadikoykitapgunleri.com/
  • bu sene altıncısı düzenleniyormuş 13-16 aralık tarihleri arasında.

türkiye'de kitabın merkezi kadıköy olunca ve işin ucunda kitap olunca programa bir göz atayım dedim ve gördüm ki kitap bahane, amaç kemalist propaganda.

sevgili kadıköy belediyesi,

zekeriya beyaz'ın kitap günlerinde işi ne?
    söyleşi programının yüzde 90'ını neden siyasi konular oluşturuyor?
    kadıköy belediyesinin kitap günlerinden anladığı güncel siyaset ve atatürkçü tavırdan mı ibarettir?
    neden bir seferliğine de olsa tüm ideolojik refleksleri bir kenara bırakıp yalnızca kitaplardan bahseden bir etkinlik hazırlamayı düşünmüyorsunuz?
  • dokuzuncusu 3-11 haziran tarihleri arasında, haydarpaşa garı'nda düzenlenecek olan etkinlik.

bu sene imza günleri açısından oldukça bereketli bir yıl olmuş, etkinlik takvimine buradan göz atabilirsiniz:
    http://kitapgunleri.org/
  • ilk kez 2006 yılında düzenlenen kadıköy kitap günleri, geçtiğimiz yıl haydarpaşa tren garı’nda açmıştı kapılarını. kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği kadıköy kitap günleri, bu yıl yine haydarpaşa garı’nda (3 ve 11 haziran tarihleri arasında saat 11.00’dan başlayarak 22.00’a kadar) düzenlenecek.

http://kitapeki.com/…mutlaka-gitmeniz-icin-9-sebep/
  • haydarpaşa garı'nda 9.'su düzenlenecek olan güzel organizasyon.

mythos'da yemek yemeye de bahane olur.
  • ülkemizde gördüğüm en merkezi(kitap okuyanlara yakın) , en doğal , en sade, kuru kalabalığı olmayan kitap fuarı..ticari olarak okul taşımalı getirilen insanı yoran broşür kalabalığı , ve 100 desibel ses yapan çoluk çocuk yok..gelen insanlar nitelikli ..yayın evleri çeşitliliği güzel.
    kitap kurduysan çok keyif alırsın.bence ülkemizdeki en iyi kitap fuarı.
    diğer fuarlardaki gibi göz yoran büyük büyük kitap standları yok..alıcısı geliyor zaten.
    hafif hopörlerden bir müzik dinletisi..açık hava , güzel güler yüzlü nezih insanlar.
    daha ne olsun.
  • aileniz ile sevgilinizle yada tek başınıza sahilden yürüyerek ulaşabileceğiniz, oturup çay içebileceğiniz, çılgın kalabalık tarafından henüz fark edilmemiş, herşeyin olması gerektiği olan hatta bir tık da ileri olan kitap fuarıdır. önünde vapur iskelesi olan kitap fuarı. bir okur daha başka ne ister?gidiniz çünkü bu halini koruması çok zor. rant fark edildiği an yıkarlar orayı.
  • dolu dolu geçen kitap günleridir. mekanıyla, söyleşileriyle, laik ziyaretçileri ve elbette hatıra dolu vagonlarıyla eşsizdir.

teşekkürler kadıköy belediyesi.
hesabın var mı? giriş yap