şükela:  tümü | bugün soru sor
 • olmamasini diledigimiz birsey.

  bizi korkak yetistiriyorlar... hep basimiza birsey gelebilecegini yukluyorlar ve bir kapali kutu, bir anlasilmazlik devresi olarak yasadigimizi zannederek gocup gidiyoruz cogumuz dunyadan.

  ve bu korkular ustumuzdeyken, sevdigimizi yasatamadigimiz her insan bizi zalimlikle sucluyor... unuttugumuzu, anlamadigimizi saniyorlar ama hicbirseyi unutmuyoruz, bircok seyi anliyoruz...
  ama anladigimiz halde hareket edemedigimiz icin, zalim olan oluyoruz...

  biz degisiyoruz...

  erkekler, butun sorunlari ile *kendileri olarak* basa cikarken, biz her basedemedigimiz sorunda, o sorunla bas edebilmek icin kim olmak gerekiyorsa o oluyoruz... icgudusel birsey ama yenilemez degil kesinlikle...

  ve bu zalimlik, oldurmek oluyor... biz hayatimiza giremeyenleri ya da hayatimizdan cikanlari, kendimizle beraber gomuyoruz...

  cunku biz, korkmamayi yeni ogreniyoruz.
  yine de biz, o kadar aciz ki
  ogrenmeyi yeni ogreniyoruz.

  seksist bir havasi oldugunun farkindayim fikrin ancak,aslinda bir farkinda olmayisligi, bir naifligi, bir masumiyeti anlatmaya calisiyor kendince... bir fikrin yolundan ona yonteminin yanilgisini anlatir gibi...
  aslinda ya farkinda degiliz, ya da gercekten "yok boyle birsey"
 • erkek zalimliğinden hiç de arta kalır yanı olmayan bir zalimlik türüdür.
 • çirkin ve kısa boylu erkeklere uygulanan zalimliktir.

  karımın karakterini sevdiğim tipi bozuk arkadaşlarımı acımasızca eleştirdiği zamanki zalimligini asla unutmayacağım...

  god bless tipi bozuk erkekleri.
 • evrimsel olarak olması gerekendir.

  kadın; zalim, sinsi, manipülatif vs bu açılardan erkekten daha çok gelişmemiş olsa, fizik gücü yegane mühim konuyken ve bundan başka pek bir şey önemli değilken, o eski zamanlarda direkt bir köle sınıf olurdu.

  doğa her canlıya kendini öne çıkarak bir güç/yetenek vermiştir. kadınlarda da budur. tabii şu an artık öyle bir ihtiyaç olmasa da bu tarihsel avantajla bu konularda maalesef hala bizden daha gelişmiş durumdalar.
 • sinek ısırığı olan zalimliktir. ne yapacakları o kadar belli ki... sadece siz işe duygularınızı koyarak yapacağı hamleleri görmüyorsunuz.
 • valla çok farklıdır. kadınları biraz tanıyıp, bu zalimliklerini bilmeyen yoktur
 • genelleme yapmak istemiyorum ama kadin zalimligi iki turlu bence. hemcinse yapilan ve karşı cinse yapilan.
  erkeklere yapilan zalimlik erkeklerin cok sevmelerinden asiri gereksiz ilgilerinden kendilerinin zayif oldugu yanlari kadinlara gostermelerinden ya da bu zayifliklarin bariz bir şekilde ortada olmasindan.
  kadinin kadina yaptigi zalimlik malesef daha da kötüsü. neler neler..
 • iki can olabilme potansiyeline sahip bir yapının intikamı da en az iki kişilik olacaktır.
  (bkz: kadın insandır, erkek insanın oğlu)
 • zalimlik varsa aşk yoktur. menfaat vardır. kadın, erkeğin imkanlarını ve sosyal statüsünü kullanıyordur, hatta kendini garantiye almak için çocuk bile yapmıştır. erkek, kadını evlilik holdinginin bir gelir getiren bir şirketi, evliliğini de çevreye evli mutlu çocuklu imajı vermek için kullanıyordur. tüm bu tiyatro tüm riskler hesaplanarak sahnelendiği için ortada zalimlik durumu yoktur.