• erkekler çıkmasın, hem kadınlar hem sokak hayvanları rahat eder, diyerek topukla karşıladığım tezdir..

bi buçuk yıldan fazla sonra gelen edit: ne yazık ki tezimize kadınlar ve sokak hayvanları yanında sabi subyanı da dahil ediyoruz artık. lakin bunun genişleyeceğinden şüphe de duymuyoruz. arabalarınızın egsoz borularını arada kontrol etmenizi öneriyorum. burası "burası" işte. burası bu kadar.

dört yıldan sonra gelen edit: kadınlar, kadınlar gününde devlet eliyle dayak yiyor..
    bu ülkeden kaçan kurtulur.. hiç umut yok.

beş yıldan sonra gelen edit: hepimiz oturduk götümüz üstüne, corona var.
  • bunun referandumu da yapilsa yuzde 51 alir. referandum ve demokrasi diyen beyinlerinizi bir dusunun once.
  • hapishanedekileri dışarı çıkaralım, masumlar içeri girsin.
  • isyan ettiren kafanın söylemi.
    allah hepinizin belasını versin, dini, inancı sapıklığınıza, doyumsuz fantezi dünyanıza, aç ruhunuza, ahlaksızlığınıza, aşağılık düşüncelerinize alet edip masum insanları yaftaladığınız için allah belanızı versin. utanıyorum sizinle aynı dine mensup olmaktan, aynı coğrafyada yaşamaktan.
  • hali hazirda saat 22:00 de tek basima acil e geldim.oleyim zaten doktor da erkekti,oldurun beni aq.diye onayladigim dusunce.
  • -saat kaç kızım?

-10'a 10 var daha babacım, geliyorum.

-neredesin?

-minibüste!

ne fark eder arkadaş, ha 10, ha 9,8,7, ne fark eder? yolda, minibüste, takside olsan ne fark eder? bu sıçmık sürüsü cahillerle aynı havayı soluduktan sonra ne fark eder? kızının, eşinin, bacının, ananın, kız arkadaşının, halanın, teyzenin, nenenin (tüm kadınların lan tüm kadınların ) ağzından "minibüsteyim" kelimesini duyunca kalbinin ritmi bozuluyorsa (bozulmayan varsa göttür) ne fark eder?

kadınlar saat 10'dan sonra tek başına dışarı çıkamadıktan sonra, lanet olsun ki şu tarihte (bkz: m.s. 2015) bile böyle bir başlık açabilme durumu olduktan sonra, bunu mesele belliyebilecek bir toplumun dibine kadar gerçek olduğunu bildikten sonra, ve hiçbir şeyin sanki hiçbir zaman değişmeyeceğini bize kabul ettirmelerinden sonra ne fark eder? ha 10'dan sonra çıkmışsın dışarıya, ha ondan sonra.
  • yetmez ama evet.
    aslında kadınlar 5 yaşını doldurduktan kelli kendilerini öldürseler daha iyi ama mevcut çözümle idare edicez artık.
  • hep edilgen dilimiz yüzünden çıkıyor böyle inanılmaz fikirler.
    kadın tecavüze uğruyor.
    kadın taciz ediliyor.
    kadın öldürülüyor.
    kadına saldırılıyor.
    kadına el kaldırılıyor.
    öldüren, tecavüz eden, taciz eden, el kaldıran, saldıran hep gizli özne.
    kadına karşı şiddet diyoruz da kadına karşı şiddeti uygulayan erkek değil mi?
    konuşurken bile erkeği koruyor, sakınıyoruz.
    sanki bu olaylarla hiçbir ilgisi yok.
    bazı "itler", bazı "şerefsizler", bazı "öcüler" yapıyor değil mi bunları?
    değil.

ahmet kadına tecavüz ediyor.
    mehmet kadını taciz ediyor.
    recep kadına saldırıyor.
    veli kadını öldürüyor.
    emre kadına el kaldırıyor.

ama kimse ahmet'ten, mehmet'ten, recep'ten, veli'den ve emre'den bahsetmiyor.
    bahsedilse dahi hep erkek dışı bir konumda kendisi. "erkek değil, böyle erkek mi olur?", "adam gibi davranmıyor", gerçek erkeklik bu değil, vs.

kadına karşı şiddet demek yanılsama biraz da bu yüzden.
    erkek şiddeti bu.
    hatta biraz daha açarsak, erkeğin kadına, çocuğa, hayvana, başka bir erkeğe uyguladığı şiddet.

ben sana diyorum ki, ali'ler, osman'lar, berkecan'lar, oğuzhan'lar artık bunu yapmasın.
    sen bana kadınlara artık bu yapılmasın diyorsun. "kadınları koruyalım".

"kadınlara bunu yapmayalım" demiyorsun hiç. kadının iradesiyle yapabileceği her şeye karışalım, bir erkek güdümündeki her harekete izin verelim anlayışın var çünkü.
    kadın kürtaj olmasın.
    kadın mini etek giysin.
    kadın muhafazakar giyinsin.
    kadın evlenmeden sevişmesin.
    kadın kırıtmasın.
    ama kadın babasının izniyle istemediği biriyle sevişmek zorunda bırakılabilir mesela.
    kocası izin verirse onun yanında gece 10'dan sonra dahi gezebilir.

hatta, en vahimi, zannediyorsun ki bu öcüler sadece sokakta. kadın 10'dan sonra dışarı çıkmasa, evde kimse tecavüz etmeyecek ona mesela, kimse onu dövmeyecek. evde süleyman onu korur. süleyman ondan sorumlu çünkü. allah kendisini süleyman'a emanet etmiş, iyi baksın diye, çünkü o bir çiçek.

peki ya süleyman? onu napıcaz?
    bütün yetkileri ona verdik, süleyman da pipisinin kendisine verdiği yetkiye dayanarak kadına zulmediyor.
    bütün dediklerinizi doğru sayalım. çözüm bu diye düşünelim.
    sizin söyleminizle, kadını süleyman'dan, sinan'dan, oktay'dan kim koruyacak?

şimdi bir de farklı bir açı deneyelim o zaman. kadının neden korunmaya ihtiyacı olsun?
    neden o da ozan gibi rahat dolaşamasın?

ya da mesela kadına güveniyor ama çevreye güvenmiyorsunuz ya, o çevreyi değiştirmeye çalışsanıza azıcık. mesela bugün küçücük bir adım atsanız ya hepiniz bunun için?

biri birinin amına koyduğunda, biri bir kadın hakkında "yollu bu ya, patlakmış zaten" dediğinde, otobüsteki amca/teyze liseli kızın eteğine bakarak "cık cık"ladığında ses çıkarsanız mesela?
    her gün bir kerecik yapsanız bunu?
  • vay be. biranın saadeti bile bizden daha baki. en azından 22'den sonra kaçak satanlar oluyor. neyse biz de her zamanki gibi gizli saklı, geceleri de sokakları da meydanları da istiyoruz, deriz.
  • mesele saat değil arkadaş sen hala anlamadın mı diye cevaplanacak önermemsi. tacizcisi, sapığı hiç dışarı çıkmasa her saat rahat gezilebilir.
hesabın var mı? giriş yap