• yanlış önerme.
    doğrusu 'kadınların kendi ayakları üzerinde durmayıp evde oturma sevdası' olmalıdır. zira kendi ayakları üstünde durmak zaten olması gerekendir. tuhaf olan, kendi ayakları üstünde durmayıp evde oturup çocuk doğurup yemek yapıp temizlik yaparak ömrünü heba etmek istemesidir.
    ha kadınların kendi ayakları üstünde durmasını istemeyen erkeğin derdini hepimiz biliyoruz sanırım.
  • benim kendi ayakları üzerinde durabilen kadınlara olan sevdam kadar büyük değildir. bireyselliğini kazanmış, kendi hayatının kontrolünü eline almış ve kazandığı bu özgürlük halinin kıymetini bilmiş güçlü kadınlar kadar beni cezbeden şey çok az.
  • şimdi ne yazsak kadınlara yaranmaya çalışıyor diyecekler. ya kadın çalışmasın, alevi'yi işe alma; kürt'ü kapıdan kov; ermeni, rum, yahudi mi evlerden ırak. cehapelisi uzak dursun, mehapelisi şurda dursun, hadepe gitsin kuzey ırak'a derken, ülkenin %60'ını at dışarı. sadece siz çalışın biz bakalım değil mi? ya doğru dürüst eğitim almış herkes girsin çalışsın bir yerde, ekonomiye katkı sağlasın. bu zihniyetle mi gireceğiz ilk 10 büyük ekonomi içine? herkesi dışlaya dışlaya anasını belledi zaten bu zihniyet ülkenin. kadın çalışsın. kadın okusun. kadın sokakta olsun. korkmayın namusunuza bir zeval gelmez. çok sıkışırsan hala utanmadan seçim malzemesi yaptığın kur'an'a sarıl. ne diyor allah (cc) kitapta "yürürken önünüze bakın." saldırmazsın belki o zaman her gördüğün kadına sokakta da onlar da bir rahat ederler. kadınlar kendi ayakları üzerinde dursunlar ki ülke de bir kendine gelsin.
  • bir çok kadın cinayetinin nedeni olan sevdadır.
  • sevdayı hevesi bilmiyorum da kendi ayakları üzerinde durabilen kadına her daim hayran olduğumu belirtmeliyim.
  • bir erkeğin patronuna %100 bağımlı olmama sevdasıyla aynı sebeptendir.

patronuna %100 bağımlı olan işçi, patronunun angarya işlerine, sert tonda emirlerine, fazla mesaisine rağmen düşük ücrete sesini çıkaramaz. razı olur.

kendi ayaklarında duramayan kadın, sevgilisinin veya eşinin, sert tonda emirlerine, dayatmalarına karşı sesini çıkaramaz. razı olur.
  • sevda degil ekonomik acidan gerekliliktir
  • erkeklerle aynı seviyede olduğundan kadın bağlamında herhangi bir özellik arz etmiyor. kadınların gıdıklanınca gülmesi, uçurumdan düşünce ölmesi vb. haller gibi. zira yaşamak için başkalarının lütfuna muhtaç olmak özgürlük ve kişilik törpüleyici ağır bir yüktür. halihazırda muhtaç olmasa bile kimse bu riskle yaşamak istemez. yaaa.

ilk defa bir trolle yemek verdim ya lan.
  • hadi durursun anlarim da topuklu giyip yuruyus yapmalarini hic anlayamiyorum.

(bkz: düz adam)
  • insanlar, eğer varsa kendi ayakları üzerinde durdukları için sevda değil, doğal bir durumdur.
hesabın var mı? giriş yap