• kadınlar ilişkisi için orgazm taklidi yapar, erkekler orgazm için ilişki taklidi [godfrey]
  • bir takım deneylerde de ortaya çıkabilen farklardır. örneğin vakti zamanında şimdi ismini hatırlamadığım ama psikanalitik tarihine en seksist kişi olarak geçen şahıs bir araştırma yapar. altı yaşındaki çocuklara hırsızlığın doğru olup olmadığını sorar. çocukların hepsi yanlıştır der. peki diyelim ki senin çocuğun çok hasta olsa, onu iyileştirmek için eczaneden ilaç çalar mısın diye sorulduğunda hepsi, yine çalmam çünkü hırsızlık yanlıştır der. aynı soru 12 yaş grubundaki çocuklara sorulduğunda ise erkek çocuklarının verdiği cevap çalarım iken, kız çocuklarının hemen hepsi bilmiyorum der. araştırmayı yapan şahsiyet de buradan ahlaki meselelerle ilgili yargılayıcı görevlere kadınların getirilmemesi gerektiği sonucuna varır. yıllar sonra bir başka kişi (sanırım bu sefer bir bayan) deneyi yineler. altı yaş grubu yine aynı cevapları verir, 12 yaş grubu erkekleri yine çalarım der, kızları da yine bilmiyorum der. bunun üzerine kızlara bir karar vermeleri için başka ne öğrenmek istedikleri sorulur ve hepsinin ortak endişesinin "eğer hırsızlık yaparken yakalanırsam çocuğa kim bakacak" olduğu anlaşılır.
  • kadının geleneksel olanı, erkeğin modern olanı "insan"dır.

geleneksel erkek maçodur, baskıcıdır, kıskançtır, kabadır ve bencildir. moderni nispeten özgürlükçüdür.

geleneksel kadın çalışkandır, şefkatlidir, içtendir ve dürüsttür. moderni ise bencil, yalancı, rekabetçi ve içten pazarlıklıdır.

iki taraf da karşı cinsinin davranışlarına göre evrimleşmiştir. geleneksel adam baskıcı olduğu için modern kadın yalancı ve içten pazarlıklı olmayı öğrenmiştir.
  • kadının vereni sevgili, vermeyeni orospu olur
    erkeğin sevişten sonra arayanı sevgili, aramayanı orospu çocuğu olur.
  • bir inanca göre, (rahmetli dedem söylemişti)
    tanrı,
    kadın milletine; 1 akıl ve 9, nefs vermiştir.
    erkek milletine; 9 akıl ve 1, nefs vermiştir.

kadın milleti; 1 aklı ile 9 nefsini kontrol edebilirken,
    erkek milleti; 9 aklı ile 1 nefsine (sikine) sahip olamaz.

- dede, toprağın bol olsun. bolbol nasihat verdin de, bir ömürü am peşinde koşmakla geçirdin, rahmetli ebeme az çektirmedin, amnk.
  • kadınlarla erkeklerin farkını çok iyi bir şekilde ifade eden, vakt-i zamanında mailıma gelmiş ufak bir hikaye. çok hoşuma gitmiş saklamışım.. buyrun okuyun;

kadının güncesi:

bugün üç yıl bitti. onun karşısına gelinlikle çıktığım günkü kadar mutluyum. tanrım, onu ne kadar seviyorum. mükemmel bir erkek, cazibeli, yakışıklı, anlayışlı,sevecen, her şey var. bugün cumartesi, bıraktım
    arkadaşlarıyla eğlensin. en sevdiği yemek olan pastırmalı kurufasulye ile pilav yapıyorum. pişti, demleniyor. banyo yaptım, en sevdiği kıyafeti giydim. yemekten sonra, şöminenin karşısına bir şişe kırmızı
    şarapla uzanacağız..

eve geldi sonunda. beni öpüşü biraz soğuktu, aklı başka yerde sanki. aman tanrım, yoksa? tüm cilvelerime rağmen, bana saldırmadı. arkadaşlarıyla ne yaptığını sordum, ağzında bir şeyler geveledi.

yemekte biraz keyfi yerine gelir gibi oldu, ama hala dalgın, hala uzak, hala kabuğuna çekilmiş. herhalde "ötekini" düşünüyor. benden genç mi acaba? işyerindeki sarışın pazarlama temsilcisi olmasın? şöminenin karşısında şarabımızı yudumlarken, artık dayanamadım "neyin var?" diye sordum. gülümsedi, zoraki bir gülümseme, acı dolu, uzaklık dolu.. "yok birşeyim" diye geçiştirdi. o gürül gürül yanan aşkın bu kadar çabuk
    biteceğine inanamıyorum, daha dün bana ebediyete kadar benimle olmak istediğini söylüyordu.

bugün aramızda iletişim kopukluğu başladı bile. belki de kilo alıyorum. çok mu vır vır yapıyorum? elini tuttum. elimi okşadı, ama eller hissiz, parmak uçları soğuk... stepe başlasam? çocuk istesem? yalan, yalan,
    yalan. kendimi kandırmaktan başka bir şey değil bunlar. bitti... bittti... bitti. tanrım, ölmek istiyorum. kendimi son kez onun kollarına attım. ağlaya ağlaya uykuya dalmışım.

erkeğin güncesi:

öf be, cimbomdan haybeye 2 yedik.. ama, kurufasülye güzeldi.
  • "kadın sevgi uğruna her şeye hazırdır, hatta sevişmeye de. erkek ise sevişmek için herşeyi feda etmeye hazırdır; sevmeyi bile."

paulo coelho .
  • kadın: biliyor musun sevgilim, ben hiç kıskanç değilim, istediğin kadınla yat umrumda değil, sadece aşık olma yeter
    erkek: ben de değilim sevgilim, istediğin erkeğe aşık olabilirsin, yeterki benden başka erkekle yatma

*
  • trabzonlu bir amca söylemişti bunu:
    au kadınlar çok tuhaf yaratıklar, gece sikeysun oni sabah sana kahvaltı hazırlai..
    biri beni sikse şerefsizim alti ay konişmam oninla.
hesabın var mı? giriş yap