şükela:  tümü | bugün
 • dc comics evrenlerinden earth-ad içerisinde var olan kurgusal karakter. dünyada kalan son çocuk olarak bilinir.
  kamandi'nin yaşadığı evrende dünya, the great disaster adı verilen bir felaket sonrası yaşanmaz bir hale gelip kıyamet sonrası* bir görünüme bürünmüştür. insan nüfusu neredeyse yok olmuş, sağ kalan insanlar ile tersine evrim geçirerek vahşileşirken hayvanlar da bilinç kazanıp zeki canlılar haline gelmişlerdir. evet, tahmin ettiğiniz üzere planet of the apes'ten esinlenilerek yaratılmış bir çizgi roman dünyası bu.
  zamanında planet of the apes filminden etkilenen dc comics editörü carmine infantino bu yapımın çizgi roman serisini yapmak ister ama lisansını alamaz. akabinde jack kirby'den benzer bir evren yaratmasını ister. filmleri hiç izlememiş olan kirby'nin planet of the apes dünyasına dair kabataslak bir bilgisi vardır. halihazırda daha evvel yaratmış olduğu ve kullanılmayan kamandi of the caves adlı hikayesiyle planet of the apes'i harmanlayıp ortaya "kamandi: the last boy on earth" hikayesini çıkartır. maymunlar cehennemi'nin aksine bu evrende mutasyon geçirip zekileşen tek hayvanlar maymunlar değildir, neredeyse bütün hayvanlar bilinç kazanmış ve bölge bölge kendi krallıklarını ilan etmişlerdir.
  2021 mayısı içerisinde yayınlanan justice society world war ii animasyonu içerisinde dc showcase olarak mini bir animasyonu yayınlanacaktır. hep merak ettiğim bir karakterdi, umuyorum ki güzel bir animasyon olacaktır. daha evvel batman the brave and the bold animasyonunda 1-2 bölüm işlenmişliği de vardır karakterin.
  bu arada kamandi'nin dünyası olan earth-ad'nin görseli için;
  earth-ad
 • efsane elektronik muzik yapan bir grup, youtube'da rastgele dolanirken buldum. bir de arada, commodore 64 sid arpeggio (7:48'e bakabilirsiniz) sample'lari duyuyorum;

  https://www.youtube.com/watch?v=wgoobxdfnqg
hesabın var mı? giriş yap