• milyar dolarlar kazandıracak birilerine de o birileri kim acaba
  • yaw he he. ayrıca dedikleri gibi o kazanç elde edilse bile totalde 200 milyar doların üzerinde bulunan dış borçları kapatabilecek bir seviyede değil o 5 milyar dolar. projenin gider maliyetine göre bakıldığında da benzer bir durum söz konusu.
  • neyse ki henüz kanal istanbul'un etrafındaki petrol, doğal gaz ve bor madeni rezervlerini hesaba katmamış onlarla 500 milyar dolar olmasını bekliyorum.
  • öyle yazınca oluyorsa yapmadan da 5 milyar dolar kazanırız gerek yok israfa
    yerli uçaktan
    yerli otomobilden
    yerli savaş uçağından
    yerli tanktan
    kazanırız fazlasını bölmeyelim istanbulu ikiye
    ya da o kadar paramız var zaten bi 5 milyar dolarcığımız da eksik kalsın
  • küsüratlı söyleseymiş inanan çıkarmış diyeceğim açıklama. yukarıda anlamsızlığın matematiksel hesabını yapmış arkadaşlar.

allah akıl fikir versin rakama bak, bedava boğaz dururken, şirketler kanal manzarası izlemeye sokacaklar heralde gemileri.

armatör bütçeden kısmak için 1 doların hesabını yapıyor, adam 3. sınıf kumanya, çin malı yedek parça gönderiyor,
    kiracı 500 litre yakıta kadar hesap yapıp her gün hesabını soruyor,
    bedava boğaz varken para verip kanal geçirecekler imkanı yok arkadaş. akıl tutulması resmen.
  • akla türlü türlü şarkılar getiren iddia.

güne açan çiçekler gibiyiz

... ...

öyle saf ki sevgimiz

...
  • hata ettin ulaştırma bakanı, 5 milyar dolar değil de 5.567,56 dolar desen inanırdık..
    küsurat versenize öyle inanıyoruz biz..
  • 5 milyar dolar = 29,5 milyar lira (bugünkü kurla yaklaşık)

2018'de boğazdan 41.103 gemi geçmiş.
    https://teyit.org/…emi-sayilariyla-ilgili-iddialar/

29,5 milyar / 41.103 = 717.709 tl

bedava boğazdan geçen tüm gemiler bedava olan boğazı kullanmayıp kanaldan geçeceklerse ortalama gemi başına 717 bin lira para ödeyecekler..

ben inandım..
  • gemiler, uluslararası sözleşmelere göre ücretsiz geçilen boğaz yerine kanalı tercih edecekler, bir de üstüne geçiş başına 60 bin dolar yani 360 bin lira verecekler.

bizden bunu de yememizi bekliyorsunuz? öyle mi?
hesabın var mı? giriş yap