• telefonu sevmediginiz bir kimsenin yuzune kapatma keyfinin maksimuma cikarilmasi icin uretilmis telefonlardir.
    saak diye kapatirsin telefonu,tokat yemis gibi olur essoluessek...
  • amerikan dizilerinin vazgeçilmez unsuru, gencinden yaşlısına herkes bu tür telefon kullanır ve çat pat kapatıp, flıp diye açar.
  • istiridye kapaklı olanları*** amerikan filmlerinin demirbaşıdır. bugün piyasaya çıksa benim gibi fazla düşünmeden alacak hayranları hala vardır, eminim.
    modası geçti diyenler için hayalimdeki yeni nesil tasarımı söyleyeyim; ekran ve tuş takımı kısmı full dokunmatik olacak. kapak tamamen açıldığında, yani telefon tamamen düz hale geldiğinde tuş takımı kaybolacak ve ekran yekpareymiş gibi bir hal alacak. buradaki en önemli husus, iki ekran arasındaki kalibrasyonun üst düzey olması. ekranın ortasında kabak gibi çizgi olacağı gerçeği de var, farkındayım. yine de iki katı büyüklüğünde bir ekran için çekilebilir bir dert diye düşünüyorum. ben motorola'nın yerinde olsam çıkarırım böyle bir model.
  • eski modellerinde kimin aradığı kapağı açmadan öğrenilemeyen, fakat yeni modellerde kapağın üstüne de bi ekran yerleştirilmesi sayesinde bu sorunun aşıldığı cep telefonu türü.
    (bkz: ukte dolması)
  • filmlerde, dizilerde hep bunlardan ya da olmadı kayan kapaklılardan kullanırlar. bir sahnede telefonun açıldığını ya da kapandığını seyirciye en iyi aktaran unsurdur kanımca. diğer türlü, telefon ne zaman tuşlandı, ne ara cevap verdi, nasıl kapattı anlamak daha güç olurdu.

yine filmlerde, her türlü elektronik aygıtın da kullanırken cızzt bızzt diye ses çıkarması bundandır. benim bilgisayarım her işlem yapışında trink diye ses çıkarsa kafayı yerim mazallah.
  • breaking bad dizisinden akılda kalanlardan biridir. gustavo fring* dışında neredeyse* bütün karakterler kullanıyordu. ayrıca lost'ta da bolca kullanıldığı görülmüştür.

derdimi sikeyim editi: gus zamanında kullanıyordu ama kartelle restleştikten sonra kırıp atmış, daha sonra kapaksız bir telefon modeli kullanmaya başlamıştı.
  • matrix'ten kaynaklanan bir karizmaya sahiptir.
  • ismail yk'nın da tercihidir.

"şak şak cep telefonları, herkes onu kayıt yapmış"

edit:ne dedim lan ben..
  • sol ya da sağ tarafında kapağı açma düğmesi olması halinde, sizi iyice gaza getiren telefon tipidir. tam kulağınıza götürürken o sihirli düğmeye basarsınız ve kulağınıza tam dayayacağınız anda kapak açılmış olur. how i met your mother dizisindeki barney stinson karakteri bunu çok güzel yapmaktadır kanımca..
  • nedendir bilinmez, amerikan gencliginin tercihi olan telefon tipi. bu yuzden amerikan motorola'nin da neredeyse tum modelleri kapaklidir.
hesabın var mı? giriş yap