54 entry daha
  • sol seritte zaten duraklayan arabalar vardi,sagda da yer yer çift sıra park edenler,ha bire yolcu alıp bindiren taksi ve dolmuşlar,artik arabalari sırtımıza alip yayalardan müsade isteyerek kaldırımda seyrederiz
  • müthiş bir psikolojik harp var.

1) araç sürücüleri, bir bisikletin seri yol katetmesine ifrit olur. bu her zaman böyle olmuştur bizde. hafriyat kamyonu, sarı dolmuş, taksi, otomobil, minibüs, otobüs... kedinin fareyle oynadığı gibi oynarlar sizle. kuyruğunuza basmak için fırsat kollarlar.

2) bisiklet yolu, çok çekicidir. sarı tişört giyince nasıl ki arı sinek böcek yapışıyorsa, bisiklet yolu da öyledir. sahile yaparsın, maviye de boyarsın, çoluk çocuk yürür, kazma yürür sap yürür. bağdat caddesi'ne yaparsın araç park eder, motosiklet girer, kağıt toplayıcısı girer.

3) bağdat caddesi'nin soluna yapılan bisiklet yolunu dört gündür kullanıyorum.

büyük hata: sağdan gidiş soldan geliş değil, yerdeki oklar, tıpkı ıngiltere trafiği gibi ters konumlandırılmış. bir kişiyle tartıştım bugün. dedim geçsene kardeşim kendi sağına. herkes kendi sağından gidecek. adam dedi ki bak bakayım yere. (göt oldum.) acilen o okların düzeltilmesi lazım.

pratikte böyle değil ama. sağdan gidiliyor. soldan dönülüyor. (herkes kendi sağından mantığı ile)

4) bugün mikrofon uzatıp sorsan, bisiklet yolu ve bisiklet hakkında pozitif tandanslı konuşacak adamlar, direksiyon başında oluyor azrail!

5) kullanırken bu yolu, gözünüzü dört açın. sol şeritte giden araçlar, sola dönüşlerde bisiklet yolundan geçtiklerini hesaba katmıyorlar. siz göreceksiniz, siz frenleyeceksiniz, tekrardan siz hızlanacaksınız.

ben sağ şeridin sağından dip gazla, bisiklet yolundan gidenlerin alayını tokatlıyorum. çünkü onlar adım başı duruyor.

sayın imamoğlu'na bu cüretkar hamlesinden ötürü şükranlarımı sunuyorum. ben "inadına" kullanıyorum. maksat, kullanmıyorlar ki diyemesinler. ve sevindirici netice, her geçen gün daha çok kişinin kullandığına tanıklık ediyorum. bu, muhteşem bir duygu!
  • bence yanlış uygulamadır. zaten sahil yolunda gayet güzel bir bisiklet yolu var. normal şartlar altında zaten trafiğin yoğun yaşandığı bir güzergahta 1 şerit eksilmiştir. sağ şeride parkın önüne "gerçekten" geçilebilecekse eh.. ama gene de sorun olacak.

ayrıca yarım yamalak olduğu için birazda manasız geldi bana.
  • "zaten sahil yolunda bisiklet yolu vardı abi" savunusu, fazla ahmakça. demeyin öyle. gülerler size bir taraflarıyla.

ne yani sahil yolunda bisiklet yolu olması, başka güzergahlardaki bisiklet yolu ihtiyacını mı nötrlüyor?

sahildeki bisiklet yoluna nasıl gideceğiz? hah işte asıl soru bu? veya sahilde bisiklete bindin, eve nasıl gideceğiz?

(bu millet, bisiklete binmez abicim. bineni de sevmez. bisiklet yolunu da. pandemide maskesiz gezen, semt pazarında dipdibe alışveriş eden millettten hiçbir şey olmaz. umumi tuvalette sifon çekmeyen, bir tane değil on tane kağıt koparıp el silen, yere çöp atan insanlarız.)
  • ülkenin dört bir yanına yayılmalı. ama bu haliyle değil, daha doğru bir planlamayla (işbu entry daha sonra editlenecektir, eğer unutulmazsa)
  • bisiklet yolunda yer yer arabaların park etmiş olduğunu gördüğümüz yol. belli bir yerden sonra da son buluyor ordan sonra uçmanızı öneririm.
  • karantina koşullarında bile inanılmaz trafik yaratmış yoldur. bisikletlilerle millet kavga etmeye başladı. yetkililer hala uyuyor. herkes isyanda hala daha bir girişim yok. beceremiyorsanız bu işi bırakın arkadaş.
  • bisiklet yoluna karşı çıkanları da gördü ya bu gözler... daha neler görecek kim bilir?

"trafiğe takılacağuk" kafası...

trafiği bu kadar dert ediyorsan otomobil kullanma yeğenim? sen de bin bisiklete, bisiklet yoluna bir anlam da sen katmış olursun.

vay efendim sürücüler bisikletlilere yol vermezmiş de öyleymiş de böyleymiş de... başlangıçta gerekirse her geçişe bir trafik polisi dikersin ve kuralları "seve seve" benimsetirsin. medeniyeti öğreneceksiniz.
  • duraklama dahi yapılmasının yasak olması gereken caddeye yapılmış bisiklet yoludur.
    caddenin normal zamanında dahi sürücüyken dolmuş veya taksilere çarpmadan ilerleyebilmeyi,
    yaya iken ise insanlara çarpmadan yürüyebilmeyi başarı sayarsınız.
    bu kadar sıkışık ve yoğun bir caddeye bisiklet yolu biraz şey olmuş sanki. gereksiz demeyeyim de olmamış gibi.
    bisiklet yolu her zaman gerekli ancak şimdilik sadece uygun lokasyonlarda.. bağdat caddesinin genişliği ne yazıkki bir bisiklet yolunu telafi edebilecek rahatlıkta değil.
  • bisiklet yalakalarının savunduğu yol. bu yolda bisikleti övenin bisiklet kadar aklı yoktur. chp'ye ilk defa istanbul'da fırsat verildi. onda da yaptığı işe bakın. 10 kmlik yol 1 saat gösteriyor. helal olsun emeği geçenlere.
31 entry daha
hesabın var mı? giriş yap