• ercan saatçi'nin telif hakkı sahiplerinden izin almaya bile gerek görmeden hababam sınıfı temalı olmasına karşın, striptiz yapan öğrenci kız gibi garip erotik sahneler de barındıran bir klip çektiği, üstüne üstlük buna münir özkul'u da alet ettiği, rıfat ılgaz'ın oğlunun şikayeti üzerine ise "parası neyse veririz" diyerek terbiyesizlik ve saygısızlık sınırlarını aştığı şarkı.
  • 90'ların ikinci yarısında neredeyse her gün tv'de klibi dönen ercan saatçi parçası.
    baya sevilirdi o zamanlar.
  • bu şarkının klibinde oynayan ünlülere metin özülkü & eda özülkü çifti de dahildir. unutulmuş, unutlmasın..
  • bir ercan saatçi parçası.

hiç soran olmaz ki
    derdin ne diye
    ağlıyor musun gülüyor musun
    bu ne hal niye
    ah geceler yine puslu ve suçlu
    ben ne aşklar gördüm suçlu
    yine yalnızım yine dargınım
    içiyorum yine
    kararsız yine geceler
    yaz gunu yalnızlık çeker
    doyamadan ayrıldık
    kader mi gönül mü giden
  • yansın bitsin şu doksanlar dedirten,yıllarca sevimli olduğunu düşünen ercan saatçinin bu şarkılardan ekmek yediğini bilerek kahrolmamızı sağlayan pek bi şirin şarkıcıktır...
  • türkçe pop tarihinin en kötü şarkısı. 90'larda zaten atari müziğini andırmasına rağmen nedense sevilen bir sürü vasat şarkı var ancak bu o kadar kötü ki o şarkılar arasına bile girememiş.

geçen sabah radyoda denk gelmemle beraber bu feci şarkının sahibi kim diye hemen araştırmaya başladım. bu başlığa da girdim ve ercan saatçi ismine şaşırmayarak şarkının bir de klibi olduğunu öğrendim. aman tanrım yani bir klip de bu kadar mı kötü olur, herhalde şarkıya uyması istenmiş olmalı. bir de klipteki versiyonda ercan saatçi 'içiyorum yine' yerine 'itiyorum yine' gibi tayfur havutçu andıran bir aksanla şarkı söylüyor. orada da bir özensizlik olmuş belli.

klibe gelecek olursak şarkı sözleri ile hiç alakası olmamasını geçtim bir sürü ünlü var. işte youtube'dan baktım birkaç tane gerçekçi insan dışında yorum yazanlar hep 'bu kadro bir daha bir araya gelmez efsaneee' türünden yorumlar yazmış. yani şişman ferda anıl yarkın, eda-metin özülkü çifti, emel müftüoğlu ve mustafa sandal bir daha bir araya gelmese bence çok bir şey kaybetmeyiz. bu yorumlara bakınca insanoğlunun nostalji sevdasının hafife alınmaması gerektiği gerçeği aklıma bir kez daha kazındı.

ayrı paragrafta anayım klipte bir de münir özkul var. al pacino - michael corleone godfather 3'ü andırıp maalesef ondan çok çok daha başarısız olacak bir şekilde 1997 yılında bir ercan saatçi klibinde mahmut hoca'yı oynamış. bütün klip sert bir surat eşliğinde öğrencilerin eline cetvelle vuruyor. sonra mustafa sandal bir tane seksi olması için kemik gözlük taktırılan kızı alıyor ve koridora çıkarıyor. klibin sonunda da bu kız üstünü çıkarıp 3 saniyelik bir görüntü kadar dans ediyor ve münir özkul klipte ilk defa gülümsüyor. bu sırada ercan saatçi'yi de garip garip hareketlerle şarkıya play-back yaparken seyrediyoruz. okurken fark edeceğiniz üzere klipteki olayların birbiriyle hiç alakası yok.
  • az önce facebook' dan klibi izlenirken anlaşılmıştır ki, olabilecek en berbat şarkılardan biri.
  • inanılmaz kötü bir müzikal altyapıya sahip şarkı. prozodi hataları korkunç rahatsız ediyor öff.
  • böyle bir klip vardı hakikaten. (yanlışlıkla denk gelmesem hayatta hatırlamazdım) klipte münir özkul, ahmet uğurlu, emel müftüoğlu, mustafa sandal, izel, şişman ferda anıl yarkın, zafer peker, bekir aksoy ve erhan güleryüz gibi isimlerin yanısıra alihan'dır o da varmış. bir de şarkıyı katleden ercan saatçi tabii.
  • az önce powertürk efsanede çalan şarkı. ercan saatçiden beklenmeyecek kadar güzeldir ya da çocukluk hatırasıdır o sebeple güzel gelmektedir.
hesabın var mı? giriş yap