• ben de fi tarihinde bunlardan biriydim.

sonra kafama taş mı düştü bilmiyorum, mastırı tüm dersleri vermeme rağmen bıraktım bicik tez kalmıştı halbuki, onun bile önerisini vermiştim, ama umrumda olmadı bıraktım.

işyerinden mutlu olmasam bile bi şekilde hala gidiyorum, ve de kariyer için herhangi bir çabam yok. işe ilk girdiğim zamanlar kendimi gösterme çabası içindeydim, şimdi umrumda bile değil, çünkü iş hayatı sanırım bi süre sonra yoruyor insanı. çaba gösterdikçe bişey olmadığını farkediyor insan.

kendime ilave bişeyler katsam spk lisansları gibi, ileride işime yarayacak biliyorum, belki başka bir kurumda daha iyi bir pozisyona geçicem, ama sanırsam insan belli bir yaşa geldikten sonra ders çalışmak çok zor oluyor.

kariyer hayatta bir yere kadar gerekli, belli bir para kazanmak için araç, ama bu amaç olmamalı kesinlikle. çünkü sadece kariyer insana mutluluk getirmiyor.
  • öncelikle şu bilinmelidir ki, kolay yolu seçmemiştir.

geleceğini güvence altına almak ister. bunu bir erkekten bağımsız sağlamaya çalışır.
    çalışıp çabalar. iyi bir statü, rahat bir hayat, şişkin bir cüzdan için emek verir. bir erkeğin kariyerine ve parasına minnet etmez. zengin koca amaçlamamak ya da evlilik peşinde koşmamak ayıp şeyler değildir.

kariyer yapmak zor iştir. ciddi bir emek gerektirir. bu yola baş koyan 4 kadından 3'ü her geçen gün bu olayın zorluğunu ve sıkıntılarını gördükçe olamayacağını anlar ve geri döner, zararın neresinden dönersem kardır der evlenir. denedikleri için buradan kendilerine sevgilerimi gönderiyorum. o diğer 1'i de takdir ediyorum efendim. saygın statüsü ve şişkin cüzdanıyla kendisine mutluluklar diliyorum zira sonuna kadar hakediyor.
  • maasları 2200tldır.
    harcamaları makyaj gıyım.vs kredı kartından 1500tl cıvarıdır.
    karıyer geyıklerı maaslarını 3000tl yapmak ıcın kredı kartını daha rahat odemek ıcındır.
    zengın koca bulunsa hersey bıtıcek de yok degıl mı?
  • iki türlüdür, bağzıları kendisi yapar bağzıları hazır yapılmışı peşinde koşar.
  • bunların birçoğunu anlamakta güçlük çekiyorum. gündüzleri ofiste millete kök söktürüp, akşam eve gidince de bildiğin saçma sapan dizileri izliyorlar. dizilerle bir alıp veremediğim yok bak. sadece anlamıyorum o zaman bu hırs niye? hepimiz kıçımızı yayıp televizyon karşısında borçsuz harçsız, huzur içinde uyuklamanın derdindeysek bu sinir stres ne bacım? galiba o dizilerdeki alengirli işlere özeniyorlar da o hayatlar burada milletin anasını ağlatmakla yaşanmıyor. yalan onlar valla bak:)))
  • koca delisi kizlardan daha makbul olanidir.
  • deli siksin hepsini.
  • rolcü insanlar.

x delisi olan insan; başarılı olabildiği tek noktaya, x'e odaklanarak ve bu alanda kendini paralayarak diğer alanlardaki olası başarısızlıklarını, kendine güvensizliğini, temelde hissettiği eksik gedikleri kamufle etmeye çalışır.
    mesela "evlenmek kısmet olmadı" demez, "ben kariyerime odaklanmış bir kızım, yoksa ne doktorlaaar ne mühendisleeer..." diyerek hem kendi kendini hem de çevresini bu senaryoya inandırmaya çalışır. rol yapar.
    mesela "hiçbir boka yeteneğim yok" demez, "cnm yaaa sanatsal şeyleri severim ama benim işim başımdan aşkın, hiç vaktm olmuyoor" diyerek yırtar.
  • türk iş yaşamımda erkeklerin çok daha kolay ulaşabildiği noktalara gelebilmek için fazla çaba sarfetmelerinden dolayı uzaktan "deli" gibi görünen insan tipolojisidir.
  • aşk hayatı yolunda gitmeyen kadın daha da çok kariyere verir kendini. çok da iyi olur, çok da güzel olur. evlenip çocuk çocuğa karışan hiç bir arkadaşım olmadı ki "sana çok özeniyorum" dememiş olsun. ben bi kez bile demedim bunu birine. ha çocuk istemiyor muyum, istiyorum o ayrı ama çocuk sahibi olmak için hayatımı çekirdek, tv, rutin iş, ilgisiz koca dörtgeninde geçirmektense varsın çocuksuz kalayım. evlat edinme diye bi uygulama var memlekette. bi sperm için bin kahır çekmenin alemi yok a hayırsız adamlar.kariyerli kadınları kıskanıp durmayın burda, dağılın.
hesabın var mı? giriş yap