• tez calismasında kaynak kıcımdan ziyade kaynak gotum seklinde verilmelidir. burada götüm bölümünü turkce harflerden arındırıp , gotum sekline ele alırsak okuyan sahsa karsı inandırıcılıgımız bir kac kat artacaktır. (gotum, 2005 : 15)

yukarda da goruldugu uzere tezimizde kaynagi götümüz olarak gösterdik. ama asıl önemli olan kaynakca da tum suçlamaları üzerimizden atacak şekilde bir isim bulmakta. sizin gibi hınzır bünyelerin aklına hemen alfred gotum tarzı bir isim geldigini biliyorum(bir suru bilim adamının adı alfred dir mantıgı) . ama bu mantık burada ters teper. alfred gotum diye biri yoktur gercekte. ama yaptıgım arastırmalar neticesinde phyllis van gotum isminde birinin varlıgını kesfetmis durumdayım. kendisi kuzeydogu georgia da ev hanımıdır. ve sanırım emine usta* gibi bir sohreti var oralarda. neyse lafı uzatmayalım. yani tezinizin , odevinizin konusuna gore kendisini kaynak gosterebilirsiniz. kaynakca bolumude su sekilde olacaktır muhakkak.

gotum , phyllis van : die entrufuvkte gebetsiehen janfruhte , northeast georgia , 2005

gotum un yaptıgı calismanın ismi die entrufuvkte gebetsiehen janfruhte.buradaki calisma ismi almanca olursa cogu kişi anlamaz , ama mumkunse almanca bilen birisinede mantıklı gozuksun calismanın ismi.

artık götünüzü kaynak olarak gösterdiniz. bir sonraki kaynak için hayal gücünüzü kullanabilirsiniz.

misal (bkz: kaynak eben) : matthias jurgen van der eben(bu kaynak sosyoloji odevleri için birebirdir sahsimca) (bkz: felsefecilerde viyana tutkusu)
  • yok bole bisi
    aman yani
    yalan soylemek
    kicindan uydurmak
    sallamak
    cem yilmaz esprisi
  • felsefe bölümlerinde önerilen tezlerin bazılarının kaynakçalar kısmında bulunması gerekli olan, kısa ve öz açıklama.
    zira yaptığınız felsefedir ve iddia ettiğiniz tezin herhangi bir somut kaynağa dayanmama ihtimali de gayet olasıdır. ha biraz kaba kaçıyor evet, ona şüphe yok.
  • tez yazarken kullanılmasını dilediğimiz bibliyografi maddesi, dip not.
  • internette yasal duzenleme yapan kisilerin ilham kaynagi
  • (bkz: butt welding)
hesabın var mı? giriş yap