• gerçekten enteresan bi zihniyet bu. filistin'de, arakan'da, sanaa'da el kadar bebekler soykırıma maruz kalıp öldürülürken, çocuklar açlıktan ölürken sesini çıkarmayanlar bi kedi için kızılca kıyameti koparıyorlar. gazze'de öldürülen masumların önemli bi bölümü çocuk. dünyanın heryerinde kutsal varlık. hangi milletten olursa olsun. bu çocuklar açlığa mahkum edilip, ilaçsız bırakılıp, bomba ve füzelerle öldürülüyor. belli bi kesim ölenler sırf arap diye kale bile almıyorlar. kedinin öldürülmesi tasvip edilmesi mümkün olmayan bi olay. peki orada çocukların soykırıma uğraması ne?

her ne kadar ismini beğenmesem bile kedi eros için bende üzüldüm. neticede peygamber efendimiz ve yakın çevresi de kedileri çok severmiş. zaten kedi sevgisi, tüm dünyaya islam aleminden sirayet etmiş. yoksa o çok hayranı olduğunuz avrupa, bundan 300 sene önce kedileri toplu halde öldürüyormuş. bu yüzden veba çok yaygınlaşmış. kedileri şeytanın uşağı olarak görürler özellikle siyah kedileri gördükleri yerde öldürürlermiş. kedi sevgisini de bizden çalmışlar.

her neyse. yani islam alemine yönelik soykırıma sessiz kalıp, kedi için ortalığı ayağa kaldırmak çok çirkin.
  • zamanında mesele bir ağaç olmadığı gibi burada da mesele bir kedi değildir.
  • doğal ve aklı selim bir insan hareketidir.

memleketimin tek bir kedisi tüm arap milletinden daha değerlidir.

cok da sikimdeydi arapların ölümü, üstelik soykırımmış ne soykırımı lan? adamların ülkesinde müzik festivaline pubg oynar gibi paraşütle inip masum sivilleri öldürüp israil'in size kanka önemli değil ya demesini mi bekliyordunuz?
  • ben ikisinide siklemediğim için kafam rahat

edit: birincisi biraz ilgilendirebilir evdeki canavardan dolayı
  • daha önceden ekşi sözlükte gördüğüm bir entry ile cevap vermek istediğim serzeniş.

"benim ülkemin bir kedisi, bütün araplara bedeldir."

böyle bir entrydi. ne kadar da güzel bir cümle.

entry bulundu; #161634120

"gayet doğaldır.

ülkemde öldürülen kedi gazzede öldürülen filistinliden değerli, rahatsız oluyorsaniz siktirin gidin filistine."

dünya böyle güzel şeyler yazan insanların hatrına dönüyor.
  • "sadece bir kedi" diyerek baştan kaybeden kişinin serzenişi.

ülke içerisinde olan biten konular hepimiz için öncelikli olmalı. bugün beğenmediğiniz bu tepkiler, içimizde yaşayan katillere veriliyor. yarın bizde de bebekler, masumlar ölmesin diye veriliyor bu tepkiler. üstelik hayvanlar da sizin sandığınızdan çok daha kıymetli. kimsenin derdi din değil burada.

eve lazım olan camiye haramdır. önce kendi güvenlik sorunlarımızı çözmeden dünyayla uğraşacak hâlimiz yok. acı ya da suç yarıştırmayı acilen bırakmanız gerekiyor.
  • gazze'de ölen çocuklardan çıkar sağlayanlar bitmeden bu katliamlar bitmez.

(bkz: gazzeli çocuklar benim seçimi kazanmama sevinecek)

yahudiler ile müslümanlar arasında al gülüm ver gülüm yapılıyor, her iki tarafın da işine geliyor olanlar. ölenler de bedavadan cennete gidiyom diye hallerinden memnun.

gökten allah inse gazze'ye bir şey yapamaz. yapamadığını da görüyoruz zaten.
  • baba insanlar ölmesin. kola almadığım sürece ölmeyecekse ben daha kola içmem.
  • gazze katliamı boyunca israil ile ticarette rekor kıran akp yönetimine bir laf etsene götün yiyorsa
hesabın var mı? giriş yap