• "garfield" ile ortaya çıkan erkekmiş. diyor ki yaratıcısı jim davis, 70 lerin sonlarında "erkekler köpek, kadınlar kedi sever" algısı vardı. fakat garfield'ın sahibinin bir erkek oluşu bu algının değişmesinde bir adım oldu. ha kendi yaratıcılığını da övüyor olabilir, bilemem.
  • eleştirenlerin bir gün kediyle aynı evde zaman geçirmesiyle 180 derece fikir değiştireceklerine eminim. erkeklik ne zamandıan beri kediyle alakalı bir durum oldu onuda anlamış değilim.
  • genel bir tanımdır.

çeşitli hijyen kaygılarıyla dokunmaktan çekinip uzaktan seven,
    sokakta kedi görüp eline alıp seven,
    seviyormuş gibi görünen,
    sevdiği halde sevgisini göstermeyen,
    "ayy çok tatlı yerim ben bunu" gibi anaç bir tavırla seven,
    babacan bir tavırla seven,

adamları içinde bulundurur.
  • hakkında bu kadar entry girilince türü tükendi sandığım erkektir. yapmayın böyle şeyler, candır o erkek can!

hayvan sevmek zaten başlı başına muazzam bir şey ama biz kadın milleti yapı itibarı ile kedilere her daim hasta olmuşuzdur. neden bilmiyorum fakat kedi sevmeyen kadın çok nadirdir. ama erkek sevdi mi daha bi hoş oluyor sanki. ne bileyim böyle daha şefkatli, daha merhametli, daha insancıl geliyor o erkekler bana. güzel şey nihayetinde.

kedileri de kedi seven erkekleri de seviniz.
  • ''candır!''..
  • sorsan zerre sevmem derim. ama götoşlar arada bir gelip sırnaşıyor ya, mıncık mıncık seviyorum. tabi sonra gidip elimi yıkıyorum.
  • adamın manyaklığıyla yakından alakalı bir durumdur zira kedi denen hayvan fıtrat itibariyle manyaktır.
    doğumundan itibaren yemeği, suyu, oyunu eksik edilmemiş bir örneği bile doğal ortamına yani sitedeki diğer kedilerin arasına salındığında 1 hafta içinde bütün kedileri rahatça tokatlayan, kafalarına vurup yemeklerini alan bir reyiz olabilir.
    acıkınca gelip kapıyı tırmalar, yemeğini verince yer ve siktirip gider; ha canı isterse bi 5 dakika yanına kıvrılır akabinde yine kalkıp gider.
    tatile gittiğinde 1 hafta ilgilenemeyip geri dönersin " nerelerdeydin hacı, aşağı mahallede takıldım ben de sen yokken" bakışları atar ve çok şımartmamak kaydıyla kendini sevdirir, özlediğini belli eder.
    asıl nankörlüğü ise şehir dışına okumaya gidip uzunca bir süre sonra eve gelmenin akabinde, senin ayrılmandan 1 ay sonra ortalıktan kaybolduğunu öğrenmendir.
    egodan arınmış doğal bir bencilliktir kedininki, aynı manyak insan dostunun* manyaklığı gibi.
  • eşcinsel olmamama , evli ve çocuklu olup kız peşinde koşmamama rağmen içinde bulunduğum erkek grubudur.
  • bir erkekte aranılan özelliklerin başında gelir kedi sevmesi. özellikle de kedi seven bir baba tarafından büyütüldüyseniz ve kediler hayatınızda büyük bir yer kaplıyorsa aranılan erkektir.
  • kedi seven erkektir.

üstelik hiç bir masrafa ortak olmasa bile kediler harika bir ev arkadaşıdır.

(bkz: bir ev arkadaşı olarak kedi)
hesabın var mı? giriş yap