• kedinin, her zaman yiyecek verip seven sahibinin, bu sefer niye eziyet etmeye çalıştığını ( faydasına olduğunu bilmiyor ya ) anlayamadığı durumdur. önce sahibine sonra tüm insanlara güvenini kaybeder. bunalıma bile girer.
  • köpeğin dişlerini fırçalamaktan daha zor olmayan eylemdir.
  • kedimiz kucağa alınır, göbeği okşanır. çenesi açılır ve ilaç içeri bırakılır. ağzı kapanır. kedimiz afiyetle ilacını yutar ve yalanır. o andaki yüz ifadesini görmek ise dünyalara bedeldir. şapşik :)
  • kedinin karakterine göre değişen yöntemlerdir. bkz. (#53576827) bir numaralı karakteri yakalayıp zorla kucağımıza alıp ağzına tıkıyoruz mesela. iki nolu karakteri haftalarca telkin yöntemi ile ikna ediyoruz. sonunda kendi kendine enjeksiyon yapıyor. üç nolu karaktere uzaktan ilacı gösteriyoruz, koşa koşa geliyor. vermeden önce biraz oynatıyoruz, sıkılınca elimizi tırmalayıp bir saniyede yutuyor. sonra daha da var mı diye suratımıza bakıyor. o yüzden evdeki hapları kapalı kasada tutuyoruz biz.
  • kedinin evde bakilacak bir hayvan olup olmadigi konusunda supheler uyandiracak eylem.
  • yere bağdaş kurarak oturup kedi arka bacakları etkisiz olacak şekilde bağdaş boşluğuna yerleştirilir. ön patiler sol elle çapraz hale getirilip, sağ elle ilaç içirilir. ağzını açmıyorsa burun deliklerini kapatmak ve o anda içirmek de yöntemlerden biridir. sevilen bir yiyecek vasıtasıyla ilacı içirmek de yöntemlerden biridir.
  • 2 aylık kuduruk scottishfold whiskasıma her gun 2 tane şurubu 2şer kez zorlanmadan vermekteyim. taktiği öğretiyorum: minik şırıngaya şurubu koy. annesinin tuttugu gibi ensesinden tut kaldır. şimdi ilacı dil köküne gelecek şekilde zerk ettirmek lazım hayvan tadını ne kadar az alırsa, ağızı da o kadar az köpürür. kaldırdığın hayvanın agzının kenarından şırınganın ucunu dokundur. hayvan istemsiz ağzını açınca bi anda zerk et korkma tereddüt etme. ağzı yine de köpürebilir sorun yok bactrim gibi ilaçlarda oluyor böyle şeyler.
  • içi seni dışı beni yakar denilen durum. hele bir de antibiyotik şurupsa hah sıçtın. hap içirmek çok basitte o şuruplar yok mu ah o şuruplar. bildiğin kuduz gibi köpürüyor hayvan. ne yöntemler denemedik ki. mamaya karıştırmalar ensesinden tutmalar enjektörler kaşıklar tey tey. ben daha çok strese giriyorum.
  • az önce bacağıma iki ve bileğime bir tırmık, üzerimde berbat antibiyotik kokusunun kalmasına neden olan ola. inadı inat keratanın :d
  • ense kökünden sağlamca tutarsanız,ağzı da zaten hafif aralanır. bu sayede her türlü ilacı yutturup,iyileştirebilirsiniz.

21. yüzyılda hala kedi bakmaktan aciz insanlar görüyorum bu başlıkta. yazık cidden.

bakamıyorsun işte. alma.
hesabın var mı? giriş yap