• kelebek firmasının yaşattıkları... sözlük sikayetimvar.com'a dönmüşken, ben de yaşadığım sıkıntıyı anlatmakta bir beis görmüyorum.

6 ağustos 2016'da masko kelebek mobilya'dan 1 adet bazalı karyola satın aldım. ama satın alırken mağazada bulunan teşhir ürünü olan karyola bazasız idi ve müşteri temsilicisi olan mustafa isimli şahıs bu *karyolanın görünümünde en ufak bir değişiklik olmadan* bazalı hale getirilebileceğini ifade etti ve bu ürünü sattı.

ürün anlaşmada yazılan teslimat tarihten 7 gün sonra teslim edildi. ne var ki,

1- ürün sadece karyoladan ibaret bir görüntüde değildi. bazaların ayakları olmadığı için çok çirkin bir görüntü olarak göze çarpıyor. ne anlamı kaldı o bazaları oraya bağımsız sepet gibi bırakacaksan!
    (bkz: alttaki görseller)

2- gelen bazaların deri döşemesi yırtık bir vaziyetteydi. (bkz: alttaki görseller)

tamamen ayıplı ve hatalı olan bu ürünü teslimat esnasında fotoğraflayıp belgeledik.

bu durumu vakit kaybetmeden satın aldığımız yere telefon ile ilettim ve bazaların iadesini talep ettim. çeşitli yan çizmelere rağmen, yasal hakkım olduğunu bildiğim için bu konu üzerinde sözlü olarak anlaştık ve beklemeye başladık. 1 hafta geçti, "mustafa bey sevkiyatta. sonra size dönsün."; 5 gün sonra, "muhasebeden onay alınıyor, yarın arayalım sizi."; yarın oluyor, "bayramdan sonraki hafta içi iade işleminiz gerçekleşecek."; bayramdan sonra arıyorum, "cuma gerçekleşecek" derken, sadece benim tarafımdan başlatılan ve genelde satıcının kaba bir üslup takındığı telefon görüşmeleri(tek bir kez dahi aranmadım) ve 2 kez de yüz yüze görüşmenin ardından, iade üzerine sözlü anlaşmanın üzerinden 30 gün geçtikten sonra hiçbir somut çözümle karşılaşılmaması... ve dayanamayıp konuyu tüketici heyetine götürmem ve sözlük'le de paylaşmaya karar vermem.

tüketici heyetinin dönüşleri 6 ay ile 1 yıl arasında oluyormuş ama sorun değil. bu sürede ürünü kullanırım; zamanı gelince de çatır çatır ürünü gelir geri alırlar. yasal işlerle uğraşması sıkıntılı ama hakkını aramazsan yarın da haksızlığa uğrayacaksın.

http://i.hizliresim.com/mk8oxg.jpg

http://i.hizliresim.com/2jwnya.jpg

http://i.hizliresim.com/b8wvep.jpg

http://i.hizliresim.com/zyjmwg.jpg

http://i.hizliresim.com/oeq02b.jpg

özet: kelebek mobilya diye müşteri ilişkileri ve servisi sıfır olan bir firmadan alışveriş yapmak mantıksızdır. tavsiye etmiyorum...
  • üzerinden 8 ay geçmesinin ardından durumu güncelleyeyim: tüketici mahkemesine gittim ve dava sonuçlandı.

tüm alışveriş tutarı olan 2450 lira çatır çatır hesabımda!

hakkınızı koruyunuz...

(detay isteyene bilgi aktarabilirim)
  • eşkiya gibi taşımacılara teslimat yaptıran, eve, binaya, otopark'a zarar veren ekiplere göz yuman mobilya şeysi. zira marka demeye dilim varmıyor.

servis kaliteleri son derece düşüktür, sadece mesai doldurmaya çalışan, yalancı ikircikli insanlarla dolu müşteri ilişkileri çalışanları vardır ve tahminim patronun bundan haberi yoktur.

müşteri ilişkilerinde zorlukla ulaşılan, ilettiğiniz sorunlara "aa öyle mi, bildirim oluşruyoruz" diyen, 20 dakika sonra "konunuz çözümlendi, bildiriminiz kapatıldı" sms'i gönderen ve utanmadan bunu ard arda 4 kez yapan insanlarla dolu firma.
    üstüne şikayet maillerini görmezden gelen yöneticilere maaş veren doğanlar mobilya grubu 'a bağlı tüccar kuruluş.
  • evet yeni başlık açmaya gerek olmadan yaşanan rezaletimi buradan paylaşmak istiyorum,
    düğüne bir haftam kalmışken halen teslimat yapamayan firma ile yaşadıklarım şöyle;

yeni evleniyorum, 20.04.2020 tarihinde kelebek küçükyalı/istanbul şubesinden yarı fiyatını peşin ödeyerek 2 adet dolap satın aldım. mağaza müdürü p,,,hanıma, 03.07.2020 düğünüm var epey zaman var aman sorun çıkmasın dedim, -ne demek, 21 iş günü sonunda dolaplarımızın elimizde, kurumsal firmayız, teslimatta hiç sorn yaşamıyoruz, deyince, bizde mutlu mutlu çıktık mağazadan. satış yapana kadar oldukça sıcak kanlı ve ilgili insanlardı.

21 iş günü bittiğinde mağazayı, p.hanımı aradım ve dolapların durumunu sordum. hala üretimde göründüğünü, üretimden çıktığında bizi arayacaklarını, çok uzun sürmeyeceğini belirtti. aradan 1 yada 2 hafta geçtikten sonra hem mağazayı hemde kelebek müşteri hizmetlerini aradım. dolabın hala üretimde göründüğünü kesin olarak 19.06.2020 tarihinde dolapları teslim edeceklerini söylediler. bende tabii temmuzun başında düğünüm olduğunu bu tarihte kesin olarak gelmesi gerektiğini belirttim. her hangi bir problem olmayacağını corona yüzünden bu kadar geciktiğini (benim aldığım 20.04.2020 tarihinde corona yokmuş gibi) söyledi.

19 haziran tarihi gelmeden mağazayı aradık ve adını bilmediğim bir beyefendi üretimden çıktığını söylenen günde teslim olacağını söyledi. tamam dedik.

bir kaç gün sonra mağazaya güvenim kalmadığı için müşteri hizmetlerini tekrar aradım. hala üretimde göründüğünü, 19 haziranda, teslimatın imkansız olduğunu söyledi. bunun üzerine mağazayı aradım ve p.hanım yetkililerle konuşup bize döneceğini söyledi. her hangi bir geri dönüş olmadı. bir gün sonra tekrar ben aradım ve cuma gününe kadar (26.06.2020) bu işi çözeceğini söyledi. artık sabrımın kalmadığını 01.07 itibariyle düğünüm için istanbuldan ayrılacağımı belirttim. dün ( 25.06 ) teyit için tekrar aradım. p.hanım yine haklısınız demekten başka hiç bir şey demeyerek bu sefer salı gününe kadar bu işi kesin olarak çözeceğini söyledi. bir gün sonra müşteri hizmetleri tarafından arandım ve dolapların hala üretimde olduğunu 03.07 tarihinde üretimden çıkacağını ancak o haftadan sonra teslim edebileceklerini söylediler. pınar hanımı bu durum için aradığımda hala salı günü teslim edeceğini söylüyor.

düğünümden yaklaşık 2.5 ay önce evin en önemli parçalarından olan gardırop satın alıyorum,ancak bütün ilgi alaka satışı yapana kadar . bu kadar büyük bir firmanın çalışanları,satış sonrasında ciddiyetten uzak sorumsuzca davranması hatta yalana başvurmaları rezalettir.

mobilya sektöründe gör-yükle-al dönemlerine geri döneceğiz anlaşılan, ikea demek istemiyorum ama adamlar çözmüş ve dünya devi olmuş. biz daha peşin parasını aldığı mal için iki plaka suntayı ustaya kestirip istanbula ne zaman sevk edeceğini bilmeyen firmalarla uğraşıyoruz.
    gençliğimin başında soğudum bu çakma kurumsallardan
  • nişanlımla kasım 2021'de kelebek mobilya'dan martis model oturma grubu aldık (üçlü ikili berjer) renkleri belirleyip ilk ödemesini yaptık. 45 gün içerisinde koltukların geleceğini söylediler ama koltuklar 24 ocakta iki ay sonra geldi. geri kalan ücreti ödemeden eve göndermedikleri için ödemenin geri kalanını yaptık. eve getirdiklerinde üç koltukta da sıkıntı çıktı. üçlünün mekanizma parçası çıkmadı arkalarını takmadılar kumaşında da yırtık ve sürtünme izler vardı ikilinin iskeletinde sorun var sallanıyor ve kumaş düzgün dikilmemiş ayrıca iskeletinden dolayı ön tarafında kumaşı zorlamış kumaş yırtılmak üzere berjerin ayaklarından biri büyük takılmadı alt astarı da yırtık geldi. gelen ekibe bunları söylediğimizde biz sadece taşıyoruz müşteri hizmetlerini arayın dediler. müşteri hizmetlerini aradık servis gönderdiler değişim talebi ettik ama değişim yapılmayacağını söylediler tamir edilip kumaşları değişir dendi. iki aydır parçaların ve kumaşın gelmesini bekledik. malzemeler gelene kadar kaç defa aradık birbirlerinden zaten haberler yok müşteri hizmetleri siparişler girilmiş diyor servis malzemeler istenmedi henüz diyor. sonunda malzeme geldi bugün gelip alacaklardı koltukları kumaş sadece yeşil gelmiş. bizim üçlü yeşil ikili ve berjer bejdi. tekrar bej kumaş için sipariş verildi. kelebek'ten aldığımıza pişman olduk. ne aldığımız yer kusurlu ürününün arkasında duruyor ne müşteri hizmetler ne de fabrika.
    bir hafta önce nisanda getirdiler üçlüde hala sıkıntı var tekrar kumaş istendi(dikişlerinde yamukluk var)
    müşteri hizmetlerini aradığımızda özür diliyor sadece bizde maduriyetimizi giderin dedim hediye göndereceğini söyledi müşteri temsilcisi bir ay oldu hediyede yok.
    kelebek mobilya pişmanlıktır kesinlikle kimseye önermiyorum
  • kelebek mobilya ve doğtaş mobilya'nın sahibi davut doğan ayrıca türkiye odalar ve borsalar birliği (tobb) mobilya sektörü meclis başkanlığı yapıyor. şaka gibi değil mi? sektörü temsil eden kişi, sektörün neredeyse en kötü firması.
  • kelebek mobilya'dan 2021'in son aylarında izmir buca / şirinyer şubesinden aldığım akordiyon dolabın montajı için gelen ekip ilk geldiklerinde eksik ürün getirdi ve kurulum sırasında mobilyaya zarar vererek raflardan birine hasar verdi. eksik parça çıktığını dile getirip daha sonra geleceklerini söylediler. bir sonraki gelişleri yaklaşık 1 ay sonra olup yine eksik ürünle kurulum yaptılar. tekrardan geri geleceklerini ve kurulum için olan eksik parçaların tekrardan temin edileceğini dile getirdiler. bu böyle 2-3 defa sürdü, her defasında eksik parça ile geldiler. artık bayiyi aramak zorunda kaldım. montaj hizmeti veren firmadan şikayetçi oldum. en son 15 nisan 2022'ye randevu aldım ve ona da gelmediler. ben montaj hizmeti için o gün bütün işlerimi aksatmak zorunda kaldım. daha sonra gelemeyeceğiz gibi bir bilgi de vermemelerine rağmen verdik diye dönüş yaptılar. 18 nisan 2022'ye randevu aldığım saat 12.00 - 15.00 arasıydı. beni aradıklarında saat 10-11 olup evde olamayacağımı akşam 4-5 gibi gelmelerini rica ettim. fakat ne arayan oldu ne soran. defalarca aramama rağmen hiçbir şekilde açmadılar. bir kurulum bu kadar uzun sürmemeli. defalarca kurulum için gelip eksik parça ile hizmet vermeleri yüzünden defalarca mağdur edildim.

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/20924467

daha önceden şikayet başlıklarına yazmadığım için nasıl yazmam gerektiğini bilmiyorum. yardımcı olacak yazarlara teşekkürler.
  • rezaletlerine rezalet eklenmeye devam eden firmanın bir başka rezaleti.

benimki, yaklaşık 2.5 ay geçmesine rağmen, ürünün gönderilmemesi, net bir tarih verilmemesi, her hafta teslimatın 1 hafta sonraya atılmasını içeriyor. müşteri hizmetlerinin hiç bir şeyden haberi yok, sadece aa tamam biz kayıt oluşturuyoruz modundalar, hiç bir çözüm sunamıyorlar.

bu başlığı alışveriş yapmadan önce görseydim kesinlikle alışveriş yapmazdım. belki biri görür de bu rezaletleri yaşamaktan kurtulur diye yazıyorum.
  • sadece bir çekmeceyi altı ay sonra gönderen pişmanlık nedeni.
  • kelebek mobilya'ya yönelik olumsuz yönde bir bilgi paylaşımı. bilgiyi paylaşmalıyız.

(bkz: kelebek mobilya)
hesabın var mı? giriş yap